Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zepsuty p229...


Recommended Posts

mam sug sauera p229 ale sie zepsol :cry: kozacka klamka i wogole... ale wracajac do rzeczy, to cos peklo, i praktycznie nie nadaje sie do uzytku, bo plaszcz sie przesuwa, ale nie moge naciagnac mechanizmu bo juz sie z plaszczem nie laczy. do tego kurek nie odciaga sie po nacisnieciu spustu chyba ze pistolet lwzy do "gory nogami"... da sie i za ile to jakos naprawic??

Link to post
Share on other sites

Złamały się plastikowe zaczepy trzymające tłok w zamku. Albo przykleisz tłok do zamka na stałe (odradzam), albo wkręcisz dokładnie wymierzoną śrubkę w zamek tak, żeby wchodziła w niegi i wystawała na około 1-2 mm trzymając tłok. Pięknie to nie wygląda ale jak się to zrobi od lewej strony, dobrze, precyzyjnie odpowiednią śrubką to działa idealnie (miałem p229, p226 i p228 kumpla - w każdym ta sama wada, tak samo naprawiona).

 

Druga rzecz, ale raczej z twojego opisu wnioskuję, że się nie zdarzyła.

Złamany szajsmetalowy zaczep na którym opierała się sprężyna główna.

Wtedy niestety naprawić to ciężko ale się da, choć bardzo łatwo "spaprać" robotę.

Rozebrać metalowy system, nawiercić od dołu do góry przez złamaną część i połączyć np złamanym wiertłem, lub innym bardzo mocnym drutem, który się nie wygnie. Robota też na tyle precyzyjna, że jak się ktoś zeźnie 1 mm i źle przewierci system i część odłamaną to system do wyrzucenia raczej.

Ogólnie klamki ładne itp, ale już przestarzałe w sensie takim, że po prostu dość łatwo się psują.

Jak coś to gg/pw. Jak będe w domu to mogę porobić fotki i jakoś pomóc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...