Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski "Gore-Tex"


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Posiadam polskie ubranie ochronne- kurtka jest to wzor 127b/MON rok prod. 2000, spodnie wzor 128/MON rok prod. 2004. Kurtke wykonano z tkaniny gtx a spodnie z nieznanej mi tkaniny TLS-1. Chcialbym sie czegos dowiedziec na jej temat. Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżam, bo nie znalazłem odpowiedzi na forum.

 

Zawsze słyszałem, że ten stary polski gore jest zły bo szeleści, bo jasny, bo membrana nie działa, a tu właśnie się okazuje, że szyty był z oryginalnego GTX...

 

Osobiście mam komplet z czerwca 2006 roku i jest z TLS-1 (poliamid,laminat)- do tej pory myślałem, że mam właśnie ten stary typ, ale okazuje się że nawet sztuki z końca 2008 roku są z tego samego materiału - o co zatem chodzi?

 

Czy w NOWYM polskim gore po prostu zmieniono fakturę materiału przyciemniając go itp korzystając cały czas z TLS1? No i magiczne pytanie - od kiedy mniej więcej zaszła ta zmiana?

Edited by małpetti
Link to post
Share on other sites

TLS-1 to typ tkaniny wierzchniej, tworzącej wierzchnią warstwę trójwarstwowego laminatu - pod nią jest jeszcze membrana i siatka. Zgodnie ze specyfikacją kurtka ma być z tkaniny TLS-1, ale to czy tkanina ta jest zlaminowana z orginalną membraną Gore czy z jakąś inną - to już organoleptycznie sprawdzać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...