Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Byłbym za drugą opcją.

Dlaczego?

Wydaje się bardziej uniwersalny w zasadzie sprawdzi się podobnie w lesie, na łące, w mieście wszędzie gdzie będzie leżał śnieg. Pierwsza opcja może się nie "zgrywac" np miejscami gdzie wszystko będzie pod śniegiem. W "mieście" podpadnie na 90% (miasto - budynki i takie tam )

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie opcja nr 2. Zawsze można też użyć kombinezonu malarskiego machniętego czarnym (lub może lepiej szarym) sprayem. Oczywiscie nie będzie to ta sama klasa wytrzymałości ale na 1-2 sezony starczy (zwłaszcza jak się założy 2 takie wdzianka).

Można też zaryzykowac użycie BDU w kamuflarzu metro. W krzaczorach lub lesie kiedy snieg zaczyna topniec i jest brudny sprawdza sie dobrze.

Generalnie nie ma jednego lekarstwa na dobre zimowe maskowanie. Najbliższe idealu jest malaskat BW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Poncho wg. mnie zdecydowanie odpada, miałem parę razy na sobie i średnio zdaję egzamin. Kamo BW idealnie maskuje w lesie, krzakach itp. ale na łąkę już nie wyjdziesz bo czy chcesz czy nie plamki rzucają się w oczy. Według mojej opinii najlepsze jest całe białe maskowanie używane przez polskie jednostki rozpoznawcze. Na polskim rynku szukałem i nie znalazłem ale można sobie zrobić kosztem 30 zł. W dobrym ciucholandzie można dostać białe spodnie lekarskie (wycofane z użytku) i fartuch który odpowiednio modernizujesz skracając go i doszywając kaptur. Można też sobie uszyć z prześcieradła ;-) . Takie jest moje zdanie :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobre jest ghillie zimowe. Tzn na to maskowanie BW doszywasz siatke jakąś w niebieskim lub innym ale jasnym kolorze. Idziesz do apteki kupujesz opaski, bandaże tniesz na kawałeczki i wiążesz na siatce. I co niekótre końcóweczki moczysz w czarnej farbie ale tylko rarne końcówki. Wszędzie się nadaje a na łące prawie nadepną na ciebie i nie zauważą.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...