Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juź do nich napisałem.Oprócz sprężyny chce dodatkowo wymienić dysze, łożyska, gumkę HU i głowice tłoka.

jakieś sugestie czy coś jeszcze zrobić. Mimo, że ASG sie interesuje od lat, klękam bezbronny przed mnogością części zamiennych.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Krakman robi to od niedawna, w moim AKSU kupionym jakieś 3 mies temu była zamontowana zwykła plastikowa.

No chyba że tak. Ja swojego kupiłem niecały miesiąc temu. To by wszystko wyjaśniało. Ale może Gurek ma już łożyskowaną?? Jak tak to niema potrzeby wymieniać bo ta która jest, jest całkiem spoko :-P

Link to post
Share on other sites

Kupilem miesiac temu w gunfire. Czy jest lozyskowana- nie mam pojęcia???

Nie potrafię/nie chce rozkręcać GB (choć może pora się do tego zabrać).

 

A propos- miejsce może nie to żeby pytać, ale czy jest tu któs z Łodzi, kto by sie podjął paprania w GB.

 

ps jak zdjąć selektor ognia?

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Udało się. W sumie poszło zadziwiająco łatwo (rozkręcenie całej repliki).

 

Co to tuningu zdecydowałem się wysłać do zbrojowni.com.pl, ale...

Już chyba z 10 razy zmieniałem zdanie co wymienić (w sumiechce wydać 250 zł ). Na razie stanęło na: lufie, gumce, łożyskowanej prowadnicy, sprężynie i łozyskach (6 czy 7 mm?).

Z przesyłką wyjdzie koło 250 zł (a miało pójść na druma :(

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Na razie stanęło na: lufie, gumce, łożyskowanej prowadnicy, sprężynie i łozyskach (6 czy 7 mm?).

Z przesyłką wyjdzie koło 250 zł (a miało pójść na druma :(

 

No dobry zestaw, jak to wymienisz będziesz miał aeg'a na lata i ładną kulturę pracy. A boyi'e mają łożyska 7mm.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rozebrałem GB AKSU na części pierwsze.

Po 35 tysiącach kulek przemielonych w ciągu 7.5 miesiąca sytuacja wygląda następująco:

 

~tłok - leciutkie zużycie, praktycznie bez znaczenia

~sprężyna M110 apple (z customs.pl) - pęknięta w tłoku (karabinek strzelał ok)

~cylinder - lekko przybrudzony

~zębatki - praktycznie zero zużycia

~szkielet gearboxa - pęknięta ramka silnika na tylnej ściance z dołu. Pomimo tego strzela normalnie, przynajmniej po włożeniu w chwyt pistoletowy

~antireversal - niezużyty

~łożyska (ślizgowe stalowe) - w jednym otwór się "zelipsował".

 

Wstawiłem wczoraj stockową sprężynę i plastikowe łożyska. Po wytarciu resztek brudnego smaru z GB przesmarowałem go i zmieniłem okablowanie na niskooporowe OFC 0.35mm. Na baterii 9.6V 1500 mAh Firefox wyciąga jakieś ~750 strz./min. Zasięg maksymalny to ok. 50 metrów, skuteczny na którym jestem w stanie trafić arkusz A3 z lunetką 1.5x to jakieś 30-35m. Wszystko to na stockowych częściach i lufie. Zobaczymy czy wytrzyma kolejne 35000 BB. Jak na razie jestem zadowolony.

Pozdrawiam, Lewar.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam zamiar kupić AKSU i wsadzić z niego gearbox do ak-74N (tej samej firmy). Wiem że do Gb z AKSU musze wsadzić cylinder typ "0" żeby śmigał w 74N na lufie 501mm. Stary od Ak-74N wsadze do AKSU (zmieniam springa na M90 żeby do CQB było :lol: ). Ale problem jest taki że na taiwanie piszą że te AKSU ma 400 FPS i naturalnie jak wsadze GB do ak-74N + cylinder typ "0" prędkosć powinna wzrosnąć powyżej tych 400 FPS :???: , boje się żeby nie było za dużo... Jak sądzicie o ile FPS będzie więcej? Chyba że te aksu na taiwanie nie mają tych 400 FPS to już taki problem nie będzie...

 

Jeszcze jedno pytanko/prośba... Moglibyscie napisać tutaj ile wasze "maleństwa" mają FPS??? (Zmierzone...)

Link to post
Share on other sites

Pierwsza seria (bez przerabianego/poprawionego GB -plastikowe lozyska, prowadnica sprezyny i jeszcze ze znalowymi niektórymi elementami body) na początku może i miała 400 fps, ale po pół roku (10 k kulek) zasięg spadł. Sprężyna pewnie się zbiła i teraz mam niecałe 370 (mierzone na chrono).

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Swojego czasu byla mowa o szynie z http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=873

 

Taki znalazłem komentarz do tej szyny:

"1. It does NOT fit AKS-74U(Dboys, Unicorn...anything), because, the AKSU's rear sigth is simply in the way. The left support of the rail-see it in the picture-hasn't got enough space because of the rear sight of the gun"

 

Proponowane wyjście:

"you have to screw pff the rail and cut into the support part, after it you can put the rail back, but maybe there will be more works with it."

 

Ale za takie wyjście - to ja dziekuje bardzo.

 

Kazik- ty pisałeś , że pasuje. Widziałeś ją zamontowaną?

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...