Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Precka na centymetry


Recommended Posts

Tak więc mamy rodzaj lufy zwiększającej zasięg :D

 

Przeciętna replika co strzela na 35m przypuśćmy klamki CG, AEGi WELLa - ok 250fps. Coś co strzela na 45m - niech będzie stock CA - ok 315fps.

 

315fps - 250fps = 65fps - mniej więcej tyle uzyskał kolega Kocur666. Świetny wynik :D

 

Lufy lepsze powiększają zasięg. Nie za wiele, ale jednak... M47 z lufą aluminiową ok 20cm strzelał na jakieś 50m na 0,25 ( i tak pewnie w to nie uwierzycie, ale stocka CA "wciągał nosem" ). Po wmontowaniu lufy stocka SRC 363mm zasięg powiększył się o jakieś 2m :lol: ? Dopiero po wyjęciu plastikowej nakładki na lufę HU uzyskałem zasięg jak w MP001 JG (na 0,25 jakieś 60m).

Link to post
Share on other sites

Suwmiarka to też nie byle jaka bo musi mieć dokładność 0,01 mm.

Lekki OT. A to suwmiarki mają inaczej? Kurczaki to przez tyle lat mnie głupot na uczelniach uczyli :P.

 

Jestem pewien co mu wyszło, bo strzelałem przed i po, zmiana jest na lepsze. Cóż jak widzę stada "wszechwiedzących" malkontentów są wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaka. Ostatnio miałem w łapkach suwmiarkę z takim wskazówkowym "wyświetlaczem" i ona miała pomiar do 0,005. Nie pomyliłem sie i jestem pewien, dokładnie 0,005. A kosztowała tyle, że "łohoho".

 

Co do Ariela_ i jego pomiarów to chłop prawde gada, naprawde zdziałał cuda z badziewnymi replikami.

Link to post
Share on other sites

suwmiarka ma dokładność "+ -" 0,05

Hmmm... skądeś Ty wziął Kolego te .05 tak się zastanawiam, zechcesz wyjaśnić mi na PW? Za moich czasów uczyli inaczej, ale to dawno temu było i teraz to może chińskie "cyfroofki" tak mają, bo te które mam w firmie (sprzęt min. Bety), czy analogi, czy cyfry mierzą z dokładnością do 0,01, lub 0,001 ;).

Link to post
Share on other sites

No jak skąd :) Jest taka nauka. Nazywa się metrologia techniczna.

W nauce tej mówi się że suwmiarka ma dokładność do 0,05 ( lub też sprawdziłem 0,02 - tu jest moje przeoczenie)

Skąd to się bierze? Z błędu posuwu, z błędu docisku z błędu wykonania i błędów odchyłek kształtu.

Suwmiarka elektroniczna może pokazywać nawet 10 miejsc po przecinku, ale nigdy nie masz pewności jak duży błąd na poszczególnych "miejscach zapalnych" miał miejsce. Mikromierz taki normalny ma dokładność do 0,005 ze względu na śrubę mikrometryczną, i sprzęgiełko która nie pozwala na "docisk" partii mierzonej.

Jaki był by sens stosowania mikromierzy jeśli pomiar można by ustalić za pomocą takich niesamowitych suwmiarek?

 

Co do noniusza w o dokładności ( w analogowej) o 0,01 - to noniusz na suwmiarce musiał by mieć ~10cm...

Link to post
Share on other sites

Co do noniusza w o dokładności ( w analogowej) o 0,01 - to noniusz na suwmiarce musiał by mieć ~10cm...

Wiesz co to chyba jednak nie jest długość noniusza... ale skoro tak uważasz... Zastanawia mnie, czy nie licząc netu, wiesz jak ze skali noniusza odczytywać poszczególne miejsca po przecinku i co ma jaką wartość?

 

Co do lufy o której dyskutujemy, dzisiaj stestowano ze stokową (identyczną) gietą JG, zasięg na tych samych kulkach mniej więcej dłuższy o te 10-15 m, skupienie bez porównania lepsze.

 

Co do topicu, mój Kolega z grupy podał przykład w jaki sposób niskim sumptem finansowym, przy jakimś wkładzie pracy własnej, wykonać lufę "wynalazek" który naprawdę działa i do tego polepsza parametry broni. Do tego jest to osiągalne dla Kolegów z tzw zerowym przypływem gotówki, ale wielkimi chęciami i jakiś tam zapleczem technicznym w domu ;). Nadal jednak proszę Kolegów będę obstawał przy tym, że są wśród nas malkontenci.. :)

 

 

A odnośnie luf z allegro kupiłem na początku roku lufę robioną przez jednego pacjenta, do M47 DE i naprawdę miała te 6.03 :P.

Link to post
Share on other sites

G36C JG ma ok 45 m zasięgu, ze 30 - 35 względnie skutecznego. Czyli przy wymianie lufy na poniżej 6mm czyli jakieś 5.9x udało się zwiększyć zasięg do ok 55 - 60m .

Czy tylko mi sie wydaje że to brzmi nieprawdopodobnie ?

 

Ja sam z autopsji wiem że karabiny często przychodza przesmarowane.... z naciskiem na "PRZEsmarowane" i sądze że zwyczajnie udało wam się wyczyścić hop-up z nadmiaru smaru co spowodowało wzrost zasięgu. Może ta druga G36 nadal ma zachlapany hop-up.

 

Załóżcie tą "precke" do M15 Classica, lub Tokyo Marui. Ew. innego elektryka na poziomie tych replik i wtedy z ręką na sercu powiedzcie mi że wzrósł zasięg o 10m z miarą w rękach, to uwierzę. Ale testowanie sprzętu na tak nieprzewidywalnych replikach metodą na oko, no jakoś do mnie nie przemawia. A wiele słyszałem, np. o tym że gaziaki KHC miały 90 m zasięgu, tak samo P90 z precką. (nie chodzi o ciebie Pablo ;) )

Link to post
Share on other sites

No proszę Cię, obstawiam że moje zdolności miernicze są na odpowiednim poziomie jako student IV roku wydziału mechanicznego, i osoba zatrudniona w firmie działającej w branży.

Ale okej, skoro tak potrzebujesz dowodów co do moich obliczeń :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Suwmiarka

 

polecam zdanie:

"0,1 mm (noniusz 9 mm), 0,05 mm (noniusz 32 mm), 0,02 mm (noniusz 49 mm)"

 

Z tego także wychodzi prosta matematyka - skoro noniusz o "co drugim" wymiarze ma 49 mm to noniusz o dok. 0,01 miał by ich ( podziałek zasadniczych) dwa razy więcej... Proste?

Link to post
Share on other sites

zmierzyłeś miarą choć jeden z tych pomiarów? Czy wszystkie są no wiesz na "kroki" :P?

 

Mierzyłem i to wiele razy. Pierwszy raz przy kalibracji przyrządów celowniczych na cel 35m ( celem byłem ja - odwrócony ), zobaczyłem że kulki zamiast spadać 5m prszedemną spadają z 15... (mówię o stocku M47). Po konwersji na "M14" kolimator regulowałem już na dystansie 50m ( wstawiłem nową lufę i wywaliłem nakładkę na HU ). Nie ździwiłem się że strzela jak strzela.

 

Co do Ariela_ i jego pomiarów to chłop prawde gada, naprawde zdziałał cuda z badziewnymi replikami.

 

Sank ju Sank ju wery macz za potwierdzenie ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...