Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 A1 II Generacji [P&J]


Recommended Posts

Daj spokój, nie będziesz miał tygodnia żeby w PJ-cie czegoś nie wymieniać lub naprawiać. Wpakowałem parę stów i nadal było do niczego. Totalne nieporozumienie, ja ze swoim wytrzymałem 4 miesiące i oddałem za grosze na części. Najtańsza firmowa replika będzie dużo lepsza.

Link to post
Share on other sites

Ja mam m4a1 s-system [PJ] od wakacji... póki co wszystko ładnie działa. Zmieniłem gumkę hop-up na silikonową i już widać poprawę w strzelaniu. Baterię zmieniałem z Hero na Intellecta po czym karabin dostał kopa. Póki co działa świetnie, lufa się nie chwieje i wygląda solidniej od innych m'ek [PJ] szyny trzymają replikę w całości.

 

zmieniales gumke hop up, a zmieniles komore?? Czy gumke tam wepchales?

Ja wymienilem komore na systemy i dumke na sytemy, wymienilem kable (wlasnej roboty, ktore sa nieporownywalnie lepsze od P&J, teraz kazda batke mi ciagnie)

przesmarowana, wypodkladkowana, batka intelekt (ale bede zmienial bo intelecty nie trzymaja na mrozie:/)

 

Zamierzam kupic jeszcze sprezyne m120, body boi, lufa juz mi sie nie rusza wystarczy kropelka, tak samo szyny wystarczy, wsadzic tam blaszke albo papierek.

Nie oplaca sie juz sprzedawac P&J, ale oplaca sie go tuningować, bo ma dobre rzeczy w srodku...

 

To co nie polecacie tej z taiwanguna? http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=768

Bo cholera tak czytam i nie wiem czy warte to zakupu a znacie może coś z M4 za cene 400zł max

 

Jak chcesz sie pobawic, to kupuj:P i przygotuj sie na wydanie okolo 400zł czyli wyniesie Cie to 800zł, ale emke bedziesz mial dobra:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Daj spokój, nie będziesz miał tygodnia żeby w PJ-cie czegoś nie wymieniać lub naprawiać. Wpakowałem parę stów i nadal było do niczego.

 

Ja mam swoją PJotke od 18 sierpnia i jeszcze na nia nie narzekałem. Wymianie uległa batka (załapałem się na trefną, I serię baterii :( ), Gumka HU na Systemke i wstawiłem precke. Jak na razie bez żadnych problemów (był jeden z gumką ale to wina mrozu:D ).

 

Jedyne co mi na razie nie pasuje do malowanie guna. Body jest granatowe, a części metalowe (spust, selektor, itp) szybko się wycierają i są srebrne :???: :-o Po ostatniej strzelance (trochę popadało), zeszło mi też trochę farby z przedniej części lufy. Jednak uważam ze dodaje to trochę uroku replice :-P Jest używana intensywnie i na taką wygląda :-P

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Jak chcesz sie pobawic, to kupuj:P i przygotuj sie na wydanie okolo 400zł czyli wyniesie Cie to 800zł, ale emke bedziesz mial dobra:)

 

Ja wydałem około 400/450 zł i nadal nie strzela jak powinna :] Szkoda nerwów na taką replikę. Lepiej uzbierać na CA, tym bardziej, że teraz ceny spadły.

Edited by Sagitarius
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może i ja się wypowiem.

 

Jakieś 3-4 miesiące temu kupiłem PJ4 RIS za 549 PLN oraz baterię Firefox (125 PLN). Replika spisywała się całkiem nieźle. Ładne brzmienie, niezła moc... Ale HU - totalna porażka.

 

Body (tudzież korpus) na trzeciej strzelance otworzyło się (jak wiatrówka) od bardzo lekkiego stuknięcia lufą w drzewo (przy lekkim mrozie). Puściły uszy. Spodziewałem się tego i wymieniłem body na SRC za 300 PLN (do tego doszła komora HU metalowa, jednoczęściowa) oraz dokupiłem gumkę silikonową guardera.

To daje już 1000 PLN :).

Gdybym chciał osiągnąć ten sam efekt przy CA musiałbym wydać 1500 na M15 RIS, 125 na baterię, a potem jeszcze tuning za ok. 400-500 złotych z 315 do 360-380 fps (wg. Krakmanów).

Dalsza rozbudowa (którą poczyniłem w PeJocie) byłaby myślę podobna i w CA (może oprócz zestawu cichego, którego bym nie montował), z tą różnicą, że do PJota zamierzam wsadzić sprężynę M120 i wycisnąć z niego jeszcze trochę mocy (na tych samych zębatkach i silniku), co raczej nie byłoby możliwe w CA z m110 (?zgaduję).

 

Replika działa póki co bardzo sprawnie. Raz się zdarzyło, że utknęła mi kulka w lufie. Nieświadom ryzyka oddałem kilka strzałów na single i bodaj dopiero seria na auto przepchnęła kulki (a było ich z 10 już w lufie). Zębatek ani zębów na tłoku (był założony wzmocniony tłok razem z cichą głowicą) po tym zdarzeniu nie widziałem, ale replika nadal pracuje ładnie i bez zarzutu.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Łudzę się, sądzę, nadal, że lepiej wyszedłem na operacji "PeJot" niż jakbym kupił CA.

 

PS.2. Do czasu założenia teflon fixa miałem w replice problemy z kompresją, ale liczę, że w niedalekiej przyszłości uda mi się je rozwiązać niskim kosztem (o ile TF już ich nie rozwiązał).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Zamiast P&J lepiej kupić coś z III generacji JG

Na chwile obecną - tak, masz racje. Ale jak np. ja chciałem kupić jakiegoś w miare taniego AEGa, to najbardziej zachwalanymi karabinami w tej cenie (ok 500pln) były właśnie eMki od P&J. Kupiłem, strzelałem, i nadal strzelam :) Narazie przemilcze ile już kasy władowałem w moją M16'ke i jak to zaowocowało na moc, zasięg, niezawodność i kulture pracy - części nadal w drodze... :) Za miesiąc - część dalsza :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja to mam już pół roku i się świetnie sprawdza. Musiałem wymienić batke na 1500mha.Body się szybko rozwaliłó przy pinach ale mam zamiar wymienić na metalowe z taiwana(179zł i w zestawie komora hop-up) gdy wymieniasz body to i komore hopa też musisz .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Większość chinoli ma plastikowe łożyska, CA w stocku też CHYBA daje plastikowe (przynajmniej tak było do niedawna) i raczej nie będzie to wpływało w tak znaczącym stopniu na pracę. Jeśli planujesz tuning to wymiana ich będzie wskazana.

 

Chrzanu, odradzałeś P&J, a tam łożyska są metalowe. :wink:

Link to post
Share on other sites

Chrzanu, odradzałeś P&J, a tam łożyska są metalowe. :wink:

Łożyska to nie wszystko :)

 

Dzis kumpel dostarczył mi GB z M4 od P&J, żeby sprawdzić czy wszystko ok, wypodkładkować, przesmarować, itp. U niego, tak jak w moim przypadku posypała się głowica cylindra. Dokładniej mówiąc oderwała się guma przyjmująca na siebie uderzenia głowicy tłoka, a wygląda to tak:

p1010916bz0.th.jpg

Tak więc jak ktoś kupił już eMke P&J lub planuje zakup, to radze wymienić głowice cylindra jak najszybciej.

 

Ja u siebie i u kolegi załatwiłem to klejem typu Super-Glu. W mojej M16 trzyma już 1k kuleczek. Jednak na dłuższą mete nie wydaje mi się to dobrym wyjściem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...