Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnopolski spis pojazdów zdatnych do "walki".


Recommended Posts

W związku z rozwinięciem koncepcji imprez typu "pospolite ruszenie" (Sciana Ognia 1 i 2) - czyli "każdy pomaga jak może, a wszyscy zrzucamy się na to co niezbędne" -chciałbym się dowiedzieć:

 

Ile osób mogłoby udostępnić jakiś pojazd (oczywiście najlepiej z klimatu militarnego i mogący poruszać sie po trudnym terenie) do rozgrywek?

 

Założenia - impreza dwudniowa, na Dolnym Śląsku lub w Lubuskiem. Jeśli pojazd przewozi na zabawę graczy, dostaje zwrot za paliwo w jedną stronę i to co wypali na imprezie. Jeżeli jedzie tylko sam kierowca to dostaje na paliwo w dwie strony (ale wtedy to musi być jakiś bardzo przydatny wszystkim pojazd 8) )

 

Nam ostatnio udało się sciagnąć 2 UAZY, tarpana i busa transportera.

 

Ew. Kto wie gdzie wypożyczyć coś cięższego ale niekoniecznie za kosmiczną kasę.

 

Tu proszę o ogółne imformacje - szczegółowo na PW

 

 

A tu będzie powstawała lista ;) :

 

"Ode mnie UAZ 469B." - luglo

Trooper – thor_

 

"W Łódzkiem mamy Honkera, narazie w fazie malowania ale jest i niedługo będzie w użytku" - Shifty

 

"...jesli chodzi o transport sprzetu+materialow na miejsce oi powrot mam w zasadzie 4 busy do 1,5 tony. Aczkolwiek raczej nie do ostrzelania...." – raeone

Link to post
Share on other sites

Ode mnie UAZ 469B.

 

Co do 'wypożyczenia' ale nazwałbym to współpracą, mogą nam pomóc członkowie Twierdzy Wrocław. Mają na stanie FUGa, SKOTa, BTRa, kilka ZIŁów, GAZów i UAZów. W sumie ponad 20 pojazdów. Ostatnio na Ścianie Ognia 2 udało się namówić paru do przyjazdu i zastosowania ich wózków w walce.

 

Minusem jest, że Panowie wogóle nie identyfikują się z AS natomiast ich konikiem są zloty pojazdów militarnych (Darłowo, Borne, itd.) a także rekonstrukcja. Ich udział w naszych rozgrywkach jest postrzegany przez nich przez pryzmat ciekawości; widać, że niektórzy z nich są już trochę urobieni i tylko czekać aż zamienią zdekowane kałachy na giwery do AS ;-)

 

Jeżeli będzie taka wola mogę się zająć (nonprofit) koordynacją ich udziału na kolejnej edycji ŚO.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

"Najlepsze" do naszych potrzeb byłyby/są samochody typu GaZ, UaZ, Samurai, Wrangler itp. Czyli odkryte terenówki. Co do ostrzeliwania o ile ktoś nie ma "hooopla" na punkcie lakieru (choć raczej nie powinno się nic stać) to w zasadzie jedyną inwestycją sensowną żeby umożliwić strzelanie do pojazdu jest kupienie kilkumilimetrowej plexi i docięcie jej w formie nakładek na szyby. W moim przypadku trochę tego będzie ale na wiosnę będą gotowe ;) co do lakieru to w zasadzie nie mam problemu... bo już prawie lakieru nie mam na Trooperze ;)

 

Pozwoliłem sobie "przyszpilić" i będę co jakiś czas robił tu porządek w taki sposób żeby zostawić jakieś "konkrety"

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 years later...

Może odkopię trochę temat, ale chyba jest właśnie tym, którego szukałem.

 

Mamy do dyspozycji pod kątem imprez asg 2 pojazdy militarne:

 

1. STAR 266 (napęd 6x6) w wersji dostosowanej o przewozu ludzi na pace

2. Honker 4011 (napęd 4x4) w wersji hardtop.

Oba pomalowane wg palety WP/NATO.

 

Lokalizacja: Kraków

 

Udostępniamy z kierowcą, bez wynagrodzenia, ale za zwrotem kosztów eksploatacyjnych (paliwo, mycie itp.) - na podstawie wcześniej ustalonego kosztorysu.

 

Szczegóły na PW.

Edited by wtk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...