Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozbawienie cech bojowych...


Recommended Posts

Panowie, mam takie pytanie, nigdzie podobnego nie znalazlem, wiec daje tutuaj...Mam w posiadanie strzelbe mysliwska po dziadku, i tak pomyslalem, ze ladnie wygladalaby na scianie...Wiadomo, nie chce wieszac sprawnej flinty - chcialbym aby jakos legalnie byla pozbawiona cech bojowych ;) Co mam zrobic ? Jechac z tym na policje ? :wink: Pare osob mowilo mi ze mam przewiercic lufe, pare osob ze spilowac szczerbinke - ale czy wtedy bedzie mogla legalnie sobie wisiec ?

Link to post
Share on other sites

W tej chwili nielegalnie posiadasz broń, co jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak wszedłeś w jej posiadanie? Spadek? Od razu powinieneś zgłosić się na policję i oddać broń do depozytu. Dalej są dwie metody - wystąpić o pozwoleni na broń do celów kolekcjonerskich lub znaleźć rusznikarza, który ją zdekuje.

Ty tego nie możesz zrobić, bo musi to zrobić rzemieślnik z uprawnieniami, który wystawi na to kwity. O ile pamiętam aby broń była niezdatna do użyku musi mieć przewierconą lufę, zaspawaną komorę nabojową i zaspawany przewód iglicy. Poszukaj w Ustawie, tam to jest dokłądnie opisane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...