Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG] ( Navy Electric Airsoft Rifle )


Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogę kręcić do bólu pokrętłem a kulki i tak wyżej podejść nie chcą. Stają dokładnie w tym miejscu. Rozebrałem maga i wszystko jest jak należy więc nie wiem gdzie tkwi przyczyna.

 

Jeżeli nakręcasz magazynek, słychać klikanie a kulki idą do końca magazynka (w sensie tam gdzie wychodzą z maga do komory HU) i jeżeli dalej nie chce się magazynek nakręcić to pękła ci sprężyna odpowiedzialna za nakręcenie hi-capa. Zabieg zreperowania tego jest dość prosty, trzeba dostać się do tej sprężyny, ona jest pod tym kołem co się kręci by nakręcić magazynek. Sprężyna tam ma postać zwiniętej blaszki (jak w nakręcanych zegarkach). Trzeba po prostu kombinerkami wygiąć koniec i założyć na trzpień który wchodzi w środek tego "koła co się kręci".

Edited by squarek
Link to post
Share on other sites

UPS jak zwykle u mnie na 3 dzień roboczy....

Pierwsze wrażenia... mieszane uczucia, wykonany poprawnie, waga bardzo przyjemna jednak nie powala tak jak Gietka. Magazynek... może nie będę się wypowiadał tylko od razu zamówię midcapy. Magazynek oczywiście spełnia swoja role i podaje jak trzeba tą garść kulek. Bardzo fajne tworzywo na chwycie. jak podgumowany plastik. Sporo metalowych wstawek które niwelują efekt body z ABS. Bateria przyszła naładowana co zapowiada jej długie i bezproblemowe używanie.

Kolory są bardzo zbliżone do TM i chyba fotki tego ie oddają. Metalowe mocowania pasa nośnego powinny wytrzymać... choć chyba raczej z nich nie skorzystam.

Ogólnie SIG 552 z JG wygląda na bardzo przemyślany model i mam nadzieje że jego trwałość dorówna oryginałowi z TM. Ocena za wygląd pozytywna, ocena bez maga bardzo dobra.

Broń lekko przestrzeliłem... niesie ładnie więc na razie daruje sobie wszelkie zmiany w HU itp.

 

Końcowe podsumowanie pierwszych wrażeń... Gietka bardziej mnie zaskoczyła, Sig to dla mnie replika raczej kolekcjonerska a tu jak najbardziej oceniam ją pozytywnie. Replika jest bardzo kompaktowa, sama składa się do strzału, sądzę że dla lubiących SIG'a to bardzo fajna alternatywa. Sporym minusem wg mnie jest pojemność magazynka... dosłownie garść kulek. zakupienie kilku mid rozwiąże problem.

 

Polecam wszystkim lubiącym SIG'a, naprawdę warta swojej ceny. Innym to już jak kto woli, ją można albo pokochać albo znienawidzić, nie można pozostać obojętnym.

Link to post
Share on other sites

Magazynek działa ale bez wątpienia jest najsłabszym elementem tej repliki.

Reszta jest OK. Strzela na poziomie Getki, to spory plus.

Porównywałem go z Gietką i jednak ta ostatnia jak dla mnie wygrywa.

Zwłaszcza że magazynek jest może nie za piękny ale bardzo pojemny.

 

Sig jest jednak bardzo zgrabny nie wiem czemu przypomina mi AK.

Faktura body przypomina metal, proste tłoczone blachy.

Niezłe oznaczenia na elementach metalowych.

Subiektywne odczucie... nie podoba mi sie selektor.

Podobają mi się metalowe drobne elementy, ładnie wykonane, może co do malowania można by się przyczepić. Ale całość ładnie spasowana.

Link to post
Share on other sites

Strzela na poziomie Getki, to spory plus.

Porównywałem go z Gietką i jednak ta ostatnia jak dla mnie wygrywa.

 

 

To dziwne bo ja również wczoraj miałem okazję porównać osiągi Siga z 2 egzemplarzami Gietki i wyraźnie widać było, że Sig jest mocniejszy. Dla uściślenia zarówno Gietki jak i Sig są stockowe. Jakby jednak nie patrzeć nie są to chyba obiektywne testy biorąc pod uwagę obecną pogodę.

Link to post
Share on other sites

To dziwne bo ja również wczoraj miałem okazję porównać osiągi Siga z 2 egzemplarzami Gietki i wyraźnie widać było, że Sig jest mocniejszy. Dla uściślenia zarówno Gietki jak i Sig są stockowe. Jakby jednak nie patrzeć nie są to chyba obiektywne testy biorąc pod uwagę obecną pogodę.

 

Pewnie to kwestia egzemplarza, dla mnie podobne to mniej więcej zawodnik z G żeby dostać zawodnika z S musi sie narazić na jego ogień i vice versa. Z tym że ten z G ma więcej strzałów do oddania ... dużo więcej. :uśmiech:

 

Wszelkie porównania typów mają sens jedynie dla egzemplarzy stockowych... no może za wyjątkiem wymiany gumki HU.

 

Ciekawe czy ktoś porówna to z AUG (JG), niby bebechy takie same V3 w AUG, G36C i Sig552, jedynie lufy są inne. Może jeszcze ktos powie jak strzela G3 z JG bo widziałem już różne liczby od 340 do 400 fps.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

W sobotę zabieram go na strzelankę, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Wczoraj go przestrzeliłem na przydomowym "poligonie"... zasięg ma bardzo dobry jednak porównanie z innymi co do celności nie jest rewelacyjne. Trafienie w sylwetkę na granicy zasięgu jest kwestia przypadku. Może to jeszcze wina niedotartej gumki HU ale niektóre strzały były wręcz błądzące. Muszę go porządnie dotrzeć albo zmienić gumkę HU. Prawdopodobnie wymiana zespołu lufy i przykrycie go tłumikiem spowoduje powstanie bardzo skutecznej repliki.

Magazynek podaje bezproblemowo i można go opróżnić za jednym naciągnięciem sprężyny. Pojemność magazynka będzie sporą przeszkodą w dłuższych rozgrywkach... najlepiej mieć ich kilka.

Link to post
Share on other sites

Chyba Tafi trafiłeś na słaby egzemplarz bo mój model ciśnie naprawdę wypas..

 

Nie sądzę żeby z nim było coś nie tak, w porównaniu z innymi zasięg jest podobny. Może niesie kilka metrów dalej ale i tak nie jest to zasięg skuteczny.

jest wygodny do poruszania się z nim, szybko sie z niego strzela i jeszcze szybciej kończy sie mag.

 

Test przeszedł pozytywnie.

Link to post
Share on other sites

No niestety midcapy do SIG są trudne w kraju do zdobycia, na pocieszenie można dodać że hc da się tak nakręcić że można wystrzelić całego bez podkręcania.

Mam takie dziwne wrażenie po zamocowaniu tłumika HALO, cała konstrukcja sprawia bardzo chwiejne wrażenie. Boję się że przy pierwszej próbie ratowania własnej "D" jak karabin wyląduje na ziemi to bezpowrotnie rozstanę się z tłumikiem.

A tak na marginesie to ten tłumik bardzo fajnie wycisza replikę.

Link to post
Share on other sites

W niedziele SIG był na dość intensywnej strzelance, temperatura ok 1st. C.

SIG jest stockowy nie zmieniałem nawet gumki, posiada tylko dodatkowy HC z TM i chwyt przedni.

Zasięg bardzo dobry, rof mógł by być większy gdyby nie małe magazynki.

W zasadzie jest taki sam jak w Gietce, w zupełności wystarcza do prowadzenia normalnych działań. Używanie go zarówno z zawieszeniem jak i bez nie nastręcza problemów. Zwarta budowa i krótki mag pozwalają na dokładne przywarcie do ziemi i prowadzenie ognia. Co do celności to podobnie jak z Gietką nie jest to snajperka tylko karabin szturmowy. Dodanie tłumika HALO fajnie wycisza replikę, zabierając niestety trochę poręczności. Szyny pozwalają na zamocowanie dodatków w stylu większej baterii celownika laserowego itp. które znacznie podnoszą komfort użytkowania.

 

Podsumowując bardzo udana replika szturmowa, poręczna o dobrym zasięgu.

Z dodatkowymi magami można spokojnie ja polecić sympatykom tej marki.

Link to post
Share on other sites

Full stock. Niestety dzisiaj odmówił posłuszeństwa :wink: Strzelanka w zajebistym deszczu i niestety zonk. Przestał nagle trybić. Totalnie nic. Batka wporządku, bezpiecznik również. Zero reakcji silnika :poddanie: Nie mam pojęcia co to może być. Silnik zmarł ? Poczekam chwilę niech sprżet się odsuszy, być może woda wlazła gdzieś gdzie nie powinna.

Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam tego Siga i bardzo dobrze mi się sprawuje , mam stały dostęp do chrono i odczyt wahał się między 340-360 fpsów w zależności od stopnia naładowania baterii - to dobrze bo na pudełku widnieje 320 fpsów :D

Magazynek bardzo mi się podoba , cóż właśnie taki chciałem .

Karabin hałasuje bardzo elegancko , wrażenia jak najbardziej pozytywne .

Dobrze mi się spisał na strzelance , gdybym zauważył jakieś problemy to napiszę .

:killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...