Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser M712 [CYMA]


Guest Olek094

Recommended Posts

Guest Olek094

Niedawno była cena 55 zł. Dlaczego według Ciebie nie jest to dobrze wykonana replika??? pozatym tamta którą ty podajesz jest z ABS cała.

 

 

Dostałem tego Mausera , i musze powiedzieć że jest bardzo fajny i dobrze sie sprawuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Temat odgrzewam, gdyż zaszły pewne okoliczności.

Przed Świętami pozwoliłem sobie na licytację na dobrze znanym wszystkim Alle... i wygrałem właśnie tego Mausera rodem ze znanej i cenionej firmy Cyma. Nie wiem, czy zdecydowałbym się na zakup, ale skoro aukcja się powiodła, to czemu nie.

Kilka słów ode mnie dotyczących repliki Mausera M712 "Schnellfeuer".

Replika zapakowana jest standardowo dla Cymy w styropianową wytłoczkę z kartonowym wieczkiem. Na nim, na czarnym tle widok Mausera M712 (niestety nie takiego jak w środku), informacja krzaczkami i po angielsku o parametrach repliki. Całość sprawia estetyczne wrażenie. Uzupełnieniem są naklejki sprzedawcy w języku polskim.

Po otwarciu znajdujemy w środku przedmiot tej recenzji z długim magazynkiem i paczuszkę żółtych kulek, które zwyczajowo airsoftowcy wyrzucają do kosza, lub przeznaczają na wypełnienie granatów, min i innych niespodzianek.

Sama replika dość dobrze oddaje kształt M712 "Schnellfeuer". Niestety dziwny podział korpusu wymuszony sposobem przeładowywania psuje wrażenie. Drewnopodobne okładziny z większej odległości niż 1m wyglądają nadzwyczaj dobrze. Niestety szpecące wkręty montażowe po prawej stronie skutecznie psują efekt ładnej, czarnej farby. Nie wiem jeszcze, jak się będzie zachowywała, bo Mausera mam dopiero od popołudnia, a i nie dowiem się pewnie, bo będzie obiektem moich pastwień waloryzacyjnych. Po lewej stronie mamy atrapę selektora ognia - odlany razem ze szkieletem.

Największym nieporozumieniem jest dla mnie szczerbina z suwakiem wykonane jako jedna całość, na dodatek to odlew cienkościenny pusty od spodu. Poza tym nie jest umocowana, więc przy każdym ruchu ręki lata jak "żyd po pustym sklepie".

Jeszcze jeden element doprowadza mnie do rozpaczy - osłona sprężyny powrotnej, której w oryginale nie ma, bo w tym miejscu jest wyrzutnik łusek.

Wnętrze wykonane jest też (chyba w całości) z cynalu. Przynajmniej cylinder jest taki. Lufa wewnętrzna aluminiowa, kończy się ok 10 mm od końca lufy zewnętrznej (ta ma imitację gwintu).

Eksploatacja.

Nie wiele mogę napisać, bo oddałem tylko kilka strzałów. Z 10 metrów trafiłem w 20 cm klosz zewnętrznego oświetlenia a strzały "na dystans" wykazały donośność ok 20 m.

Tyle opisu. Czas na zdjęcia. Nie będę ich podpisywał, każdy wie, o co chodzi. Zwróćcie jedynie Waszmościowie uwagę na listwę szczerbiny od spodu. O ile z zewnątrz wygląda całkiem ładnie (z wyjątkiem odwróconego "1000" - w takiej pozycji nie widziałem), to od spodu...

Czas na zdjęcia.

p1020854mb4.th.jpg p1020855uq0.th.jpg p1020857ct1.th.jpg p1020859nf5.th.jpg

p1020860ay9.th.jpg p1020861gk3.th.jpg p1020862uz3.th.jpg p1020863yc6.th.jpg

p1020864ji9.th.jpg p1020866ld4.th.jpg p1020870eo2.th.jpg p1020871jw1.th.jpg

p1020873ru4.th.jpg p1020874dp8.th.jpg p1020875fj2.th.jpg p1020876ta1.th.jpg

p1020877sh4.th.jpg p1020878vb3.th.jpg

С новым годам!

Александр Федотов

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam, jako, że jestem tutaj nowy wypadałoby się przywitać, co z resztą czynię;)

 

Szukam dla siebie pierwszej repliki, a jedną z pozycji na liście modeli jest właśnie ten Mauser. Zatem odgrzewam temat i pytam, jak się sprawuje ten wynalazek? Od ostatnich wypowiedzi minęło sporo czasu, a sprawozdania z eksploatacji nie widać..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...