Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie nosić kaburę ?!?


Recommended Posts

w przypadku kabury pod pache nie ma sensu doplacac za wersje leworeczna, bo jedyna roznica to fakt, ze bedziesz mial na wierzchu 'szlufke' na pas, a nie po swojej stronie [bo w zdecydowanej wiekszosci kabura pod pache moze byc stosowana na pasie, wiec ma tez takie wyposazenie].

 

ja ze swojej cordurowej kabury na p99 pod pache jestem calkiem zadowolony, aczkolwiek ostatnio zastanawialem sie nad kupnem kabury udowej. po tym, co tutaj przeczytalem pozostane chyba jednak przy dotychczasowym wariancie :]

jedyny problem, to dosc ciasne ucisniecie pistoletu w kaburze, wiec jej rozpiecie zajmuje ok 1sek, co jednak jest czasem troche zbyt dlugim. a noszenia kabury niezapietej zdecydowanie nie polecam :]

wprawdzie predkosc wyciagania znacznie rosnie, ale ostatnio podczas jazdy tramwajem z ekipa, podczas naglego hamowania, ja i wzorek poczulismy swoje walthery w niewlasciwych czesciach bluz [pistolet zapragnal wolnosci :]]

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kaburę uniwersalną dla prawo i lewo ręcznych to najlepsza jest amerykańska M12. Pasuje do większości pistoletów o standardowych rozmiarach, można ją nosić na pasie i na udzie (trzeba tylko mieć adapter), pod pachą i w majtkach gdzie kto sobie tam chce. Przystosowanie jej dla leworęcznych zajmuje 10 sekund. Doskonale chroni broń przed zabrudzeniem, wypadaniem magazynka a to dzięki dużej klapce. Można też zamontować, zapieńcie taktyczne (operacyjne). Tylko ta cena... Dobre i tanie są kaburki holenderskie, czysto wojskowe, zbudowane są podobnie jak stare kabury do P64, dzieki temu doskonale chronią broń przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, niestety kosztem szybkości dobywania.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że masz tę M12 lub znasz wielu żołnierzy amerykańskich w Iraku, skoro tak niepochlebnie się o niej wypowiadasz :? . Ja ją mam i jestem z niej bardzo zadowolony :twisted: . Oczywiście, że wielu żołnierzy amerykańskich na pewno kupuje inne kabury prywatnie bo mogą być dla nich wygodniejsze i ich stać, a także kwatermistrzostwo ich jednostek dokonuje zakupów przed wyjazdem, ale mogę Ci pokazać wiele zdjęć gdzie amerykańscy żołnierze w Iraku noszą M12 np: w Komandosie. :)

Link to post
Share on other sites
chyba ze ma sie np. GLocka KSC gdzie zawor jest osloniety i nic mu nie przeszkadza ;)

 

Hmmm... ja tam w moim USP poszedlem innym tropem. Stopke magazynka tuz przy otworze z zaworem nagwintowalem (zawor jest gleboko, a sama stopke mozna wyjac i nagwinowac bez obaw o uszkodzenie czegokolwiek). Do zaczopowania otworu uzylem sruby o plaskim lebku z karbowanymi brzegami. Efekt jest mily dla oka (srubke pomalowalem na czarno), rozwiazanie chroni zawor oraz maskuje go wizualnie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Widzę, że masz tę M12 lub znasz wielu żołnierzy amerykańskich w Iraku, skoro tak niepochlebnie się o niej wypowiadasz :? . Ja ją mam i jestem z niej bardzo zadowolony :twisted: . Oczywiście, że wielu żołnierzy amerykańskich na pewno kupuje inne kabury prywatnie bo mogą być dla nich wygodniejsze i ich stać, a także kwatermistrzostwo ich jednostek dokonuje zakupów przed wyjazdem, ale mogę Ci pokazać wiele zdjęć gdzie amerykańscy żołnierze w Iraku noszą M12 np: w Komandosie. :)
Nie nerwujsja :D Nie nie mam tej kabury. Czytaklm jednak raporty z Iraku, ogladalem setki fotek itd. Opinia dziesiatek czy setek zolnierzy jest jednak dos przekonywujaca. Btw (nie chce mi sie sprawdzac) ta kaburka nie jest zbyt tania?
Link to post
Share on other sites
Czytaklm jednak raporty z Iraku

Też bym chętnie poczytał (opinie żołnierzy też) i napewno wielu maniaków, także więc zarzuć jakimś linkiem ewentualnie tytułem wydawnictwa bo ja niestety nie mam czasu szukać.

To że żołnierze noszą w Iraku kabury udowe nie świadczy o tym, że M12 jest zła, a o tym że zmieniły się założenia taktyczno-techniczne jak się to ładnie nazywa. Operacja w Iraku przerodziła sie z typowo wojskowej w antyterrorystyczno-policyjną, więc siłą rzeczy kabury udowe z zamknięciem operacyjnym są lepsze od M12 (która te elementy posiada w opcji za dopłatą (jak i klime i airbagi)), no i są też od niej tańsze, choc markowe kabury Blackhawka, Fobusa czy Uncle's Mike o wiele tańsze nie są. Zapewniam Cię, że M12 jako kabura chroniąca broń przed długotrwałym i intensywnym zanieczyszczeniem jest doskonała.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...