Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAM/RAP - gazowe rozwiązania ASG


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Milsigach jak na razie nikt nie robił problemów. Na B20 Sasza i Ramak mieli w wersji .43 na kulki z farbą i też nikt nie robił haloo z tego powodu. Na niedzielnych strzelaniach - różnie, niby zależy od organizatora. Na Śląsku jest paniczny strach przed ramem, nawet skręconym do minimum. Problem leży w uregulowaniu tego, czy obowiązują limity mocy, czy limity rodzajów broni.

 

NIestety w paintballu niekiedy było podobnie, malarze jakoś nie dopuszczali RAMow, mimo, że dysponowały mniejszą energią uderzenia kulki w stosunku do .68.

Typowo militarni gracze, nie robili problemów - inni tak.

Link to post
Share on other sites

Sorry ale osobiście nie widzę nic przeciwko RAM'om w rękach rozsądnego człowieka tym bardziej jeśli można je skręcić... no a jak ktos się boi, że poboli chwile jak dostanie przez mundur to po co wychodzi z domu... I nie gadajcie że jest to nawet nie bezpieczne w rękach doświadczonego, rozsądnego gracza, bo niebezpieczne to jest jedzenie lodów i chore migdałki ;]

Link to post
Share on other sites

Na B20 był jeszcze przynajmniej jeden RAM (nie mój ;) ) M4 z HP systemem.

 

Jak z bezpieczeństwem? Czy macie zamiar używać RAMów na inprezach?

 

Hmm nie wiem czy mam zamair uzwać na imprezach, nie zastanawiałem sie ;) jak do tej pory używam i nikt nie narzekał. Oczywiście tylko tam gdzie organizatorzy nie mają nic przeciw.

 

45 i 60g cylindry CO2 w przypadku AR 11 (czyli snajperskich "karabinków") w zupełności sie sprawdzaja nawet w zimę. Te 10-40 strzałów z reguły da sie oddać bez problemów a to z reguły wystarcza snajperowi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kilka pytań odnośnie konwersji łuskowej do rap4:

- jest różnica w fpsach między wersją łuskową i bezłuskową?

- łuskowa zasysa dużo więcej gazu niż bezłuskowa?

- jest tam jakiś blowback? Jeśli nie, na jakiej zasadzie wyrzuca łuski?

 

I jeszcze co do rybek: wiadomo jak działają na fpsach rzędu 400-450? Tak na chłopski rozum ;) myślę, że skoro nie ma HU to na takej mocy kulki będą latać słabiej niż z aegów, i takie rybki mogłyby pomóc, ale z drugiej strony na stronie piszą, że ważą tylko 0.19g, mogą być dość niecelne.

Edited by shank
Link to post
Share on other sites

A ja jak zadałem pytanie odnośnie Ar'a skręconego nawet na maxa to zostałem skrytykowany a odpowiedź bo nie ... Albo dla tego że AR ma wysoką energie kinetyczną.

 

A co do emek to jest do dobra uniwersalna giwerka która będzie działać w zimie (HP) bezproblemowo a nawet w wodzie.

Edited by RuN_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z tego co czytałem to jest jedno i to samo bo AR ma lufę 40 cm a M4 chyba 36 cm coś takiego. Więc różnica jest niewielka nawet na stronie sklepu pisze

Uwaga:

 

Tak samo jak w przypadku AR-11 tak i tutaj nie zalecamy stosowania go do gry w airsoft !!! Bardzo duża moc (min ~520fps i max ponad 700fps) może spowodować poważne uszkodzenia ciała w przypadku nie odpowiedzialnego posługiwania się tą repliką.

 

Modele RAM 6mm dysponują prędkością początkową rzędu 240m/s na kulkach 0,25g

Link to post
Share on other sites

Nie będę się za bardzo rozpisywał, zresztą wszystko widać na zdjęciach.

Tutaj tarcze do których strzelałem z pestek 0,43g, ustawienia markera - >700fps.

 

6b7902170e287005m.jpg

 

A tutaj sam marker który ma już nowego właściciela.

 

73ab72aa91fe62b5m.jpg

 

Przy ustawieniu >700fps nabój CO2 88g starczał u mnie na wyplucie 5 reali.

Link to post
Share on other sites

Karabinek M4A1 i dodatki do niego:

Lufa gwintowana TANIO KOBA

Odpłomiennik NOVESKE

Konwersja CASV REALISTIC KING ARMS

Luneta ACOG 4x32

Chwyt silikonowy G27

Stopka chwytu silnikowego

Uchwyt RIS CA

PMAG Real-cap STAR

Muszka Deep Fire Prime PRI

Szczerbinka M4 Tactical DBOYS

2x Panel ochronny do RIS/RAS - Czarny (85mm) CA

Zaczep do pasa "wciśnij kropek"

Zawieszenie taktyczne 3 punktowe

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć bo ze stockowej nie strzelałem, od razu wsadziłem TK, obawiam się również że zamontowanie hopka nie będzie prostą sprawą choć nie twierdze że nie da się tego zrobić. Tutaj masz widok konwersji bezłuskowej http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=425 jak widać nie będzie to chyba łatwe zadanie.

Może chłopaki bardziej obyci z tym sprzętem powiedzą coś więcej, ja nie zdążyłem poeksperymentować.

Edited by Bananczyk
Link to post
Share on other sites

Ogólnie czy ta czy inna konwersja powinna przy takich samych modyfikacjach pasować bez problemów, w końcu to tylko emka robiona w standardzie a RAM, cóż ;) Trzeba podpiłować jak kolega twierdzi.

Zastanawiam się czy konwersja od SPR boyia nie była by dobrym rozwiązaniem, myślę że jak zrobię jak piszesz, powinno pasować.

AAA jeszcze jedno, piłowałeś body czy konwersje?

 

EDYT: Czy kolba np. Magpulla będzie pasować na standardowy zbiornik M4A2?

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

W konwersji musiałem skrócić jeden element pod szyną montażową gdyż był za długi i zachodził na upper receiver ale to żaden problem uporałem się z tym w 10 minut. Co do kolby, obawiam się że raczej nie będzie pasować gdyż jak wcześniej pisałem jest ona robiona specjalnie pod konkretny model zasilania karabinka (CO2, Butla itp.)

Edited by Bananczyk
Link to post
Share on other sites

Z prozaicznego powowdu: Zależy mi na w miarę realnej replice, ale chce by była uniwersalna. Zarówno do strzelania w lesie, jak i okazyjnego walenia w okolicach budynków.

Karabiny GBB mają drogie magazynki, a w RAMie można używać tych z AEGów (przy konwersji ofkoz), AEGi z EBB to jednak nie to samo.

 

To już ten wiek gdzie walenie serią przy cichawym "WRRRRRRYYY" nie ekscytuje tak jak dawniej^^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...