Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wypatrzyłem takowe gogle na Specshopie

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3143

Wstępnie wyglądają ciekawie (zwłaszcza z punktu widzenia okularników noszącego spore i dość mocno odstające od twarzy okulary korekcyjne jak ja), producent ma dobra opinię, cena bardzo rozsądna. A i wygląd chyba klasę lepszy od Uvex-ów Ultrasonic.

Używa ktoś takich? Proszę o podzielenie się wszelakimi wrażeniami z eksploatacji (jak zawsze wytrzymałość, parowanie, komfort, wygląd i co tam jeszcze uważacie za ważne).

Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem te gogle. bardzo wygodne! Mam 183 cm wzrostu, więc nie jestem mały, a gogle dopasowują się do twarzy bardzo dobrze, pasek jest wygodny, wytrzymałości jeszcze nie sprawdzałem, parować nie parują, na filtr UV widać.

 

Stosuj polskie znaki oraz interpunkcję.

Edited by wojtass071
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

:wink: Wszystkie bolle x800 jakie widziałem spokojnie przechodziły testy ze snajperek po 500fps, a to że egzemplarz opisany w dziale ekwipunek nie wytrzymał mnie nie przekona dopóki nie zobaczę na własne oczy. Wolę kierować się własnymi doświadczeniami i opiniami użytkowników, niż pojedynczym tekstem na forum.

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

Wlasnie dostalem te gogle Sa bardzo wygodne ! Mam 183 cm wzrostu wiec nie jestem maly a gogle dopasowuja sie do twazy bardzo dobrze, pasek jest wygodny, wytrzymalosci jeszcze nie sprawdzalem, parowac nie paruja, na filtr UV widac.

 

Masz może możliwość sprawdzenia jak wyglądają na hełmie?

Link to post
Share on other sites

Wlasnie dostalem te gogle Sa bardzo wygodne ! Mam 183 cm wzrostu wiec nie jestem maly a gogle dopasowuja sie do twazy bardzo dobrze, pasek jest wygodny, wytrzymalosci jeszcze nie sprawdzalem, parowac nie paruja, na filtr UV widac.

A powiedz mi co to za wyznacznik? Pierwsze słyszę, żeby ktoś za pomocą wzrostu określał czy mu gogle dobrze pasują :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Posiadam ten model już jakiś czas...nie było problemów z obcieraniem przez gumkę czy inne elementy gogli, czasem przy pełnym ekwipunku noszonym na barach i helmecie kewlarowym na głowie potrafiły lekko zaparować (ale to tez tylko przy wyższych temp. otoczenia), nie zauważyłem aby były jakieś ślady po ostrzale broni w przedziałach od 320 do 400 fps, jestem okularnikiem, i okularki tez mieszczą sie w goglach, nie ma z tym problemów, zaskoczyła mnie tez ich waga wyglądają na cięższe niż są w rzeczywistości :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Używałem ich przez krótki okres czasu ( mam je na zdjęciu w profilu :) ) i muszę powiedzieć, że w porównaniu z ESS NVG (które mam teraz) parują STRASZNIE. Wywierciłem w nich nawet kilkanaście dziurek (u góry, na tej płaskiej powierzchni) ale niewiele to dało.

Są wystarczająco wytrzymałe - przetrwały kilka kulek (0.25 lub 0.28g, nie pamiętam teraz) wystrzelonych z repliki o mocy 470fps z odległości pół metra. W jednym miejscu powstało niewielkie odkształcenie, ale nic nie pękło - nie ma "pajęczynki".

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Wystarczy na nie zaaplikować paste do polerowania mebli i nie parują :) przyjąłem na nie kilka strzałow już z replik o mocy 350-450fps z odległości od 10 do ok 30m, po tych dalszych nie ma śladu, z tej bliższej zostało małe odkształcenie. Są bardzo wygodne, gumka w żadnym razie nie obciera. Okulary korekcyjne mieszczą się bez problemu. Jak za tę/tą(nie wiem, która wersja jest poprawna ;) ) p[olecam bardzo.

Jedyne co mi w nich przeszkadza to bardzo rzucający się w oczy kolor gumki- zalecane używanie kapelusza/ czapki.

pzdr....przemek298

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Piloty są idealne dla osób z okularami (jak ja) serdecznie polecam, nie parują, chyba, że ktoś chodzi w kominiarce to wtedy parują.

Gogle zasłaniają 3/7 twarzy więc to całkiem dobra ochrona jednak przy strzale z bliskiej odległości (400FPS) zostają małe ,wgnieconka'' jednak nie ma ,,pajęczynki'' a ślad jest powierzchowny.

Edited by Toczu-Toczu
Link to post
Share on other sites

Gogle zasłaniają 3/7 twarzy więc to całkiem dobra ochrona jednak przy strzale z bliskiej odległości (400FPS) zostają małe ,wgnieconka'' jednak nie ma ,,pajęczynki'' a ślad jest powierzchowny.

Jesteś pewien, że nie ma pajęczynki?

Okulary ochronne są testowane na JEDNOKROTNE uderzenia. Każde uderzenie (niezależnie czy spowoduje wgniecenie czy nie) wprowadza naprężenia do okularów. Naprężenia nie są widoczne gołym okiem. Po każdym mocnym trafieniu (które podejrzewamy że mogło naruszyć strukturę okularów (np. pozostało wgniecenie lub ślad którego nie da się usunąć) powinniśmy wymienić szkła lub okulary.

Test jaki pozwala zaobserwować powstające naprężenia i odkształcenia to świecenie intensywnym światłem laserowym stycznie do płaszczyzny szybki (przez materiał szybki). W okularach bez naprężeń światło nie będzie się rozszczepiać. W okularach które zatrzymały trafienie będzie widać coś na styl pajęczyny - takie okulary należy bezwzględnie wymienić ponieważ ic struktura została osłabiona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze do dyskusji. Kupiłem te gogle z uwagi na to, że noszę okulary. Są tak wyprofilowane, że okularnicy bez kłopotu będą mogli w nich biegać. Kategoria ochrony to B, czyli bardzo wysoka. Niestety, nie są pozbawione wad. A główną jest okropne parowanie. Latem, gdy temperatury są wyższe, i człowiek bardziej się poci niestety skutecznie utrudnia to działanie w terenie.

 

Znalazłem tu na forum dyskusję na temat radzenia sobie z parowaniem, i wypróbowałem Cyprys. Posmarowałem nim szybki na dzień przed strzelanką. Faktycznie, trochę pomogło. To znaczy, gogle już nie parowały tak jak wcześniej. Na szybce pojawiały się jednak mikroskopijne kropelki, które co prawda pozwalały obserwować otoczenie, ale nieco zniekształcały obraz. Chwilowe odsunięcie gogli od ciała od dołu powodowało, że kropelki niemal natychmiast znikały, jednak jest to ryzykowne posunięcie, bo nigdy nie wiadomo, czy przyczajony przeciwnik nie trzyma nas na muszce.

 

Zastanawiam się też, czy zmniejszone parowanie to efekt Cyprysa, czy niższych temperatur (graliśmy przy około 5 stopniach C).

 

Podsumowując, jeśli chodzi o te gogle, to dla okularników jak najbardziej można je polecić, aczkolwiek od razu proponuję zajrzeć do wątków na temat radzenia sobie z parowaniem. Raczej polecam je do walki w terenie, przy niższych temperaturach.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Więc sobie odkopię. Posiadam Piloty, ale w wersji przydymionej, wersji taktycznej. O te: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=15198&name=Bolle_Safety_-_Gogle_Ochronne_-_PILOT_-_Smoke_-_PILOPSF&language=en

I pytanie - da radę jakoś wypiąć z nich pasek? Trafiła mi się sztuka z napisami na gumce do góry nogami i fajnie byłoby mieć je prawidłowo. :D

Pisałem do Specshopu, ale nie odpisali. Dodam, że kupowałem w lokalnym sklepie z militariami, ale była to ostatnia sztuka, a nie zapytałem o to, bo sądziłem, że to proste.

Link to post
Share on other sites

Nie testowałem ich w boju, ale posiadają bardzo dobrą powłokę, bo nic a nic nie parują po chuchaniu na nie i przy gotującej się wodzie w czajniku też nie. Ale różnie to bywa na strzelance, a tego nie mogę potwierdzić. Plus, że bez problemu pasują w nich okulary.

 

I dalej nikt nie wie jak zdjąć paski? :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nie testowałem ich w boju, ale posiadają bardzo dobrą powłokę, bo nic a nic nie parują po chuchaniu na nie i przy gotującej się wodzie w czajniku też nie. Ale różnie to bywa na strzelance, a tego nie mogę potwierdzić. Plus, że bez problemu pasują w nich okulary.

 

I dalej nikt nie wie jak zdjąć paski? :icon_biggrin:

Po obejrzeniu tego twoja kwestia zostanie wyjaśniona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...