Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łożyska i zębatki BOYI


Recommended Posts

  • 6 years later...

Odkopię, może komuś się przyda.

 

Łożyska kulowe Boyi 7mm w dwóch ichnich emkach.

 

eMka nr 1 - praktycznie nowa (kilkumiesięczna s-system), w połowie pierwszej (!) strzelanki z zamontowanym M130 odpadła część łożyska - kumpel wymienił wszystkie na ślizgowe.

 

eMka nr 2 - zwykłe M4 w wersji full metal, dwuletnia mniej więcej - przebieg pewnie z 6-8k na stockowej sprężynie.

Łożyska mają tak z 0,5mm luzu na boki. Na razie zostały, może do stockowej sprężyny wystarczą przez jakiś czas.

Zębatki stalowe, z oznaczeniem X. Działają w porządku, niemniej jednak ślady zużycia widoczne.

 

 

Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest djchampion

Właśnie wymieniam zębatki xyt w spr od boyi. Nie wiem jakim cudem się to stało ale zębatka napędzająca tłok miała wygięty rdzeń (nie wiem jak to nazwać) to na czym się kręci/to co wchodzi w łożysko.

 

Spring m130. Przyczyną było prawdopodobnie fatalne stokowe podkładkowanie.

 

ALE, Zwykłymi kombinerkami wygiąłem toto na swoje miejsce. Dobrej stali za chiny ludowe bym tak nie wyprostował :)

 

Zębatki lecą do kosza. Zamówione SHS

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakim cudem się to stało ale zębatka napędzająca tłok miała wygięty rdzeń (nie wiem jak to nazwać) to na czym się kręci/to co wchodzi w łożysko.

 

Jest to oś.

 

 

Co do łożysk kulkowych boyi - są fatalnej jakości, praktycznie po wyjęciu repliki z pudła, nadają się do wymiany. Na dzień dobry maja okropne luzy boczne i osiowe. Crap.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...