Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

Witam

Niestety proste rozwiązania sprawdziłem. Dzisiaj jeszcze rozbiorę rękojeść i sprawdzę styki na silniku - jak poradził serwis Zbrojowni. Dam znać.

Co do rozbiórki hop-upa to dość dobre filmy instruktażowe znajdziecie na You tube wystarczy wpisać " How to dismount an Hop Up M4/M16" na pewno coś się znajdzie.

Problem dwóch kulek jest dość częsty po wymianie gumki. Trzeba ten układ po prostu poprawnie złożyć. Zauważyłem także, że gumka Systemy, którą mam była o jakiś 1 mm dłuższa od stockowej zatem ją trochę skróciłem, ale po poprawnym zmontowaniu gun nie sprawiał problemów. Niestety u mnie problem dubletu (jak pisałem wcześniej) miałem na stockowej gumie i lufie. Rzecz jasna podejrzana jest także sama komora hop-up, ale nie bardzo widzę co tak nagle mogło by sie w niej zepsuć. Nie jest pęknięta ani w inny widoczny sposób uszkodzona. Jeśli regulacja gear boxa nic nie da to pewnie ją wymienię, ale na samym końcu.

Co do lufy i taśmy izolacyjnej to nie jestem zbyt dumny z tego rozwiązania, było natomiast szybkie i na razie sie sprawdza.

Dla zainteresowanych - pozycja lufy zewnetrznej w body jest ustalana za pomocą dwóch krótkich pręcików(pinów) zamontowanych poziomo u nasady lufy. Piny te wchoszą w dwa gniazda wykonane w body po dwóch stronach otworu na lufę zewnetrzną. Jak te gniazda się wyrobią to zwiększona tolerancja pasowania powoduje, że lufa zaczyna się lekko obracać wokół własnej osi. Niby nic złego, ale jak lufa się obraca to muszka też zmienia kąt i ciężko celować. Zatem nawinąłem na jeden pin dwa zwoje taśmy teflonowej i wcisnąłem w gniazdo. Cała filozofia. Teraz się nie rusza. Widać na tym przykładzie przewagę body metalowego.

Pozdrawiam

Woolfman

Edited by woolfman
Link to post
Share on other sites
  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem posiadaczem ww repliki.

 

Moje spostrzeżenia:

 

- body nie jest czarne, odcien wpada bardziej w zieleń - zdjęcia tego nie oddają.

- foregrip oraz kolba wykonane z marnej jakości plastiku, zwłaszcza chwyt przedni zachowuje się tak, jakby miał się rozpaść.

- na dzień dobry pękło mi zabezpieczenie pokrywy HU.

- magazynek nie podaje wszystkich kulek, ok 10-20 które zostaje w magazynku jest bezużyteczne.

- karabin strzela głośno, w porównaniu do Boyi II gen

- strzela mocniej od ww.

 

 

to kilka uwag napisanych po kilku chwilach spędzonych z repliką.

 

Jeśli miałbym wybierać, to zdecydowałbym się jednak na coś markowego. No ale kasy brak, wiec obadam jak to działa.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem ww repliki.

- na dzień dobry pękło mi zabezpieczenie pokrywy HU.

 

U mnie to samo :)

 

- karabin strzela głośno, w porównaniu do Boyi II gen

 

Dla mnie to akurat zaleta :) W porównaniu do kumpli którzy mają AK Cymy dużo głośniej. Tworzy efekt psychologiczny na polu walki hehe

Link to post
Share on other sites

Przeczytałe mcały teamt od deski do deski. Nie zrozumialem jedynie oco chodzi z tym podklejaniem pinu aby luf asie nie ruszała ...

 

Wywnioskowałem że nie należy nic wymieniac, orpócz gumki hop-up, na jaką wymienic i gdzie ? Bo ja sam sie boje rozkładac eplike na czesci pierwsze i drugie ... A co dopiero dodwac nowe częsci xD Po prostu mam stracha że coś schrzanie. DObrze zrozumiałem?

Jakie kulki do tego polecacie ??

 

Czekam na odp !

Pozdro !

Edited by RealBadAngel
Link to post
Share on other sites

Woolfman, nie mam pojęcia jak mozna inaczej złozyć tą komorę. Najpierw myślałem ze zle składam body bo nie wyjmuje tego przedniego pinu bod lufą tyklo łamę całoś i wyjmuje lufe. Ale potem poskładałem rozdzielnie i wsunąłem jednona drugie. i dalej nic. Moja gumka też jest o milimetr dłuższa. Założe standardowąi zobacze czy bedzie dobrze. A jak nadal to samo to jeszcze skróce silikona i jak już to nie pomoze to kupuje jednoczęściowy korpus hopup. I mam nadzieje że to pomoże...

Link to post
Share on other sites

Motwierdzam mojego poprzedniego posta. Problem polegał na tym że na gumce guarder strzelał mi gun po dwie kulki albo nawet po trzy. Okazało się ze gumka ma za wielki otwór wlotowy. Po zmianie na gumke jg problem znikł. Zrobiłem mały myk i pociołem gumki żeby zostawić pierścien czołowy od jg a reszte z guardera. I udało się. Czyli trzeba uważnie dobierać gumki. Jutro szukam odpowiedniej hopsiupki do mojego m4, może systema bedzie optymalna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Replika wróciła z naprawy. Tutaj muszę stwierdzić, że chłopcy ze Zbrojowni spisali się bez zarzutu jeśli chodzi o terminy. Wysłałem guna 26.08.08, a otrzymałem z powrotem 3.09.08.

Ale do rzeczy. Awaria opisywana poprzednio spowodowana została ułamaniem wewnętrznej części GB. Serwis podał że ten element nie ma jakieś specjalnej nazwy. W każdym razie spowodował trwałe rozwarcie styków i rezultat jak opisany wcześniej. Naprawa polegała na wywierceniu otworu i wkręceniu weń śruby. Mam nadzieję że to rozwiązanie będzie lepsze od oryginalnego.

Poskładany gun nie pluje aktualnie kulkami za jednym strzałem natomiast nie zlikwidowali problemu dwustrzałowej serii na singlu. Problem powraca co 5 - 10 strzałów,

Podsumowując - jak widać GB z JG nie jest niezniszczalny.

Zobaczymy jak będzie dalej.

Pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

Moje przeżycia z M4A1 JG III gen opiszę w sposób następujący:

 

-na gumce systemy (czarnej silikonowej) pojawia się problem podwójnych strzałów - można to łatwo zauważyć po założeniu nowej gumki na lufę gdy kulka wpada do środka lufy nie zatrzymując sie na kołnierzyku gumki lub gdy siedzi tam bardzo luźno - tak, że wystarczy ją delikatnie dotknąć by poszła dalej.

 

-lufa precyzyjna systemy 6,04mm L=363mm nie pasuje do tej repliki (przynajmniej do mojego egzemplarza) Nie sposób jej wcisnąć do lufy wewnętrznej

 

-Po zmianie kilku gumek i zrobieniu testów, wkurzyłem się i założyłem stockową gumkę (na kołnierzyku której kulka siedzi pewnie i grzecznie czeka na popchnięcie dyszy :) ) i stockowy dystanser, zakupiłem kulki excel 0,25 i.... EUREKA - strzela dalej niż kiedykolwiek i równo jak po sznurku - nie mierzyłem dystansu miarką ale ostanio mierzyłem się z ekipą wyposażoną w repliki SYSTEMY (długie - m4, m16) i nie mogę powiedzieć, że przewaga zasięgu była jakaś miażdżąca.

 

-Wniosek: Replika strzela stockowo bez modyfikacji bardzo dobrze (przynajmniej mój egzemplarz) pod warunkiem zastosowania amunicji najwyższej jakości. Wcześniej stsowałem extreme 0,23 i na excelach 0,25 kulki lecją dalej (sic!)

Link to post
Share on other sites

już wszystko ok :)

 

Wczoraj zacząłem ustawiać celownik i zauważyłem następujące rzeczy, cały stelarz celownika na lufie jest jakby przesunięty w lewo, przez co musze celowac między tym patyczkiem a bokiem celownika :( próbowałem to jakos naprostować ale cały stelarz ani drgnie, na dodatek patyczka nie potrafie ruszyć tym plastikiem czyli nie chodzi góra dół. Natomiast cała "szerbinka" albo "oczko" strasznie sie rusza nie wiem czy to taki defekt:(

 

 

Dlatego też mam pytanko czy lepiej zainstalować kolimator czy lunete, jesli ktoś ma jakieś doświadczenia to jeśli można to podajcie jakiś model czy cuś. Szyna ma 20 mm czy 22 mm?

Link to post
Share on other sites

Tylko że zamontowanie kolimatora o rozmiarach ACOGa na szynie na rączce transportowej bardzo podniesie linię celowania, a co za tym idzie trudniej będzie zgrać go z wystrzeliwanymi kulkami i trudniej mierzyć (trzeba będzie wyżej trzymać głowę). Już lepiej zamontować go zamiast rączki, na szynie pod rączką, wtedy punkt celowniczy będzie na wysokości muszki. Na cel patrzysz wtedy obojgiem oczu, więc muszka nie przeszkadza w celowaniu.

Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem trochę zawiedziony tym gunem. W każdym razie po kolejnym 1000 kulek karabin trafił do serwisu z poworotem.

Awaria wygląda tak samo - zero napięcia na silniku po naciśnięciu spustu, przy sprawnej baterii i bezpieczniku. Zdaje się, że poprzednia naprawa na nie wiele się zdała.

Nie będę już dłużej przynudzał. Myślę że po całości posta można sobie już wyrobić zdanie na temat tej repliki.

Osiągi moim zdaniem bardzo dobre, niestety żywotność do pierwszej poważnej naprawy, jak dla mnie, trochę za krótka.

 

Pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

Witam. W sumie dopiero wystrzelałem z mojego M4A1 2000 kulek. Czytając wasze opinie można wywnioskować,że hop up wam strasznie ciągnie. Ja strzelam kulkami 0.25g i obojętnie jak wykręce hop up zawsze lot jest paraboliczny. Jest to wina kulek czy hop up. Mam zamiar dzisiaj rozebrać guna, ma ktoś jakies rady?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...