Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Jak wygląda sytuacja z kompatybilnością kolb innych producentów?

Jakie problemy napotkam przy montażu kolby JG stałej do m4 ics?

czy jest to wykonalne bez zakupu przejściówki z madonion?

Nie mam jeszcze kolby JG,i tu pytanie czy oplaca się kupować?jak prezentuje sie na tle innych producentów?znośnie czy raczej świeci i szpeci?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam !

W końcu zdecydowałem się na eMkę ICS-a :-P

Chcę Ją zamówić ale nie wiem jaką baterię wybrać !

Przeszukałem trochę forum, ale bardzo jest mało informacji o tym jakie baterie nadają się do ICS-a. O tych KAN-ach na MadOnionie w sumie nic nie wiem :/ Wolę kupić jakąś markową baterię. Wiem, że do ICS batka 9,6 jest optymalna, a i skromny tunning (tak ok. 420 fps-ów) wytrzyma 8-)

Na MadOnionie jest bardzo mały wybór baterii, ale i tak będę kupował okulary na Capri to mogę tam zamówić baterię. Zależy mi na pojemnej baterii, żeby szybko się nie wyładowała. Aha, chodzi o M4A1 z teleskopową kolbą (czyli bateria tylko w chwyt przedni) !

 

Bardzo proszę o pomoc, bo wiem że wybór baterii to ważna sprawa.

Na pewno odpowiedź na to pytanie pomoże także wielu przyszłym czytelnikom tego forum. Ja odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem, oni będą mogli :)

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem :D nareszcie !!

Zdecydowałem się na M4A1. MadOnion polecił mi do niej 9,6 1800 KAN. Zaufałem i mam nadzieję, że się nie zawiodę :P

 

Dzięki jeszcze raz za porady :)

 

Jak tylko dojdzie, zapoznam się z repliką i wrzucę jakiś skromny opisik "z oczu nowicjusza" wraz ze zdjęciami :D

 

POZDRO :D i jeszcze raz dzięki :) Po raz kolejny nie zawiodłem się na ludziach z tego forum :D (już kiedyś prosiłem o rady w sprawie osprzętu :P) Dzięki !!!

Link to post
Share on other sites

Ja używałem w ICSach baterię Sanyo 8,4V 1800mAh, przez trzy lata;. Radziła sobie bez problemu ze sprężyna M120. Bateria Intelecta 8,4V 3600mAh też wspaniale działała -ale krótko. Zeszła gwałtowną śmiercią po około 6-7 miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Co do tej kolby jeszcze:

 

Wczoraj rozbierałem składaną kolbę w ICS-ie, i kiedy od tyłu po zdjęciu tej tylnej "pokrywki" odkręcicie śrubę w środku, to macie właśnie tą przejściówkę. Czyli da się jednak zamontować kolby innych firm- mój błąd. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Czyli zdejmuje "kolbe właściwą" czyli to wykonane z tworzywa,i w srodku prowadnicy odkręcam śrube i zostaje mi sama przejściówka a prowadnica jest odkręcona,dobrze zrozumiałem?

Nie chce zepsuć, jak zdjąć ten element kolby z tworzywa?aby została sama prowadnica?

Link to post
Share on other sites

Czyli zdejmuje "kolbe właściwą" czyli to wykonane z tworzywa,i w srodku prowadnicy odkręcam śrube i zostaje mi sama przejściówka a prowadnica jest odkręcona,dobrze zrozumiałem?

Nie chce zepsuć, jak zdjąć ten element kolby z tworzywa?aby została sama prowadnica?

 

 

Tak, na przejściówkę wkładasz już inną prowadnicę, albo kolbę stałą. Ja póbowałem na kolbie CA kolegi i działało. Żeby zdjąć "kolbę właściwą":) musisz pociągnąć ten bolec na dole ostro w dół- wtedy możesz zdjąć kolbę z prowadnicy.:)

 

Tak wygląda ta przejściówka:

http://madonion.eu/Przejsciowka_na_kolbe_ICS_p341.html

Edited by housenka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie , przymierzam się do zakupu m4a1 universal < http://www.madonion.eu/M4A1_Universal_Version_p444.html > , co wymienić jeśli chciałbym wstawić do eMki M120, tzn chodzi o to żeby replika po wstawieniu tej m120'estki działała długo i szczęśliwie:]? wystarczy

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1387 łożyska

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=881 sprężyna

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=103 tłok

 

Czy dane części bd pasowały?

Link to post
Share on other sites

No czytam i widzę że Kolega nie czytał całego topiku o ISC. W tym karabinku wymiana łożysk to raczej nie jest potrzebna - box wytrzymuje prawdziwe M140+ >500fps :twisted: wiem chciałbyś mieć :killer:

 

Lordmarcel coś jednak do tego spiringu trzeba wymienić.

 

Pytanie brzmi gdzie masz zamiar kupić raplikę. Wypadałoby kupić części u sprzedawcy repliki aby zachować gwarancję. Z tego co pamiętam Oniny nie mają dostępnych tłoków, Zbrojownia ma ale replika trochę droższa i gwarancja o 1/3 mniejsza :lol: .

Wymiana prowadnicy spinga na stal jest konieczna, tłok stockowy też trzeba wymienić, ten który podałeś jest wystarczający. Oczywiście podejdzie każdy, polecam nylonowy DF lub POM-owy. Do tego wymiana głowicy tłoka- stockowa śmierdzi technologią TM. Resza może zostać.

 

Powinienieś przemyśleć temat: zostawić box stockowy taki jak jest. Wymień lufę na preckę KM-head, Promyk lyb Systema i będziesz się cieszył skutecznym zasięgiem około 40 metrów.

 

Dozbieraj do tuningowego boxa + wymiana springa, tłoka , głowicy

 

Sory musiałem edytować 2 tatry + 0.7 Gtant's'a

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...