Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Front od SPR pasuje do body ICS.

 

Będąc uczciwym w stosunku do siebie samego oraz innych użytkowników emek ICS informuję, że w ostatniej serii pojawiła się chyba seryjna usterka zębatki silnikowej, polegająca na "odłączeniu" części zębatki silnika od reszty pozostającej na tej samej ośce co w efekcie uniemożliwia przekazanie mocy na resztę zębatek.

 

Serwis oczywiście staje na wysokości zadania i emki powracają do życia.

Link to post
Share on other sites

Mam M150 w emce. Poszło około 5000 kulek. Żadnych uszkodzeń. Oczywiście trzeba dokonac zmian w górnym boxie.

 

Tej sprężyny nie uciągnie batka 10.8v przy stockowych zębatkach, kablach. Tzn uciągnie ale tłok bardzo często blokuje się w tylnym położeniu, zwłaszcza przy semi, a batka nie ma mocy aby odblokować emkę. Pozostaje rozpięcie body.

 

Właśnie wymieniłem kable, wywaliłem bezpiecznik i założyłem deansy, zobaczymy czy 10,8 pociągnie. Ale i tak przy takim springu trzeba przestawić się na polimera.

 

Osobiście uważam że gearbox emki wytrzyma mocniejsze sprężyny. Kiedyś to sprawdzę.

Link to post
Share on other sites

Lecisz na tym aluminiowym tłoku z zestawu górnego GB ICS ?

No to ciekawe że M150 nie ciągnie batka 10,8v, u mnie M120 9,6 nie dawała rady,myślałem że to sprawka szajsowatej baterii ICS-a ale to magia zębatek ICS ;-)

Mam jeszcze 12v KAN zobacze czy się zmieści w kolbie i czy da rade ze 150.

Link to post
Share on other sites

Na dniach dam testy jak ciągnie Li-Po 11.1V 25C 2200, sp140 guardera na stockowych zębatkach i kablach (mam dziwne wrażenie, że te kable są jakieś b. cienkie w stocku, mylę się? Da radę tam wstawić silikonowe 2mm^2?) Zastanawiam się, czy w przyszłości pociągnie m150.

Druga sprawa, 9.6V FF 2300 mAh daje rade na sp140 ale reakcja na spust jest nie ciekawa no i czasami się zdarza tłok w tylnej pozycji, ale żeby nie uciągnęła m120 to dziwy straszne. PRESTON, jakiej firmy ta 10,8 i jaki amperaż ?

Edited by Slaye
Link to post
Share on other sites

Lecisz na tym aluminiowym tłoku z zestawu górnego GB ICS ?

No to ciekawe że M150 nie ciągnie batka 10,8v, u mnie M120 9,6 nie dawała rady,myślałem że to sprawka szajsowatej baterii ICS-a ale to magia zębatek ICS ;-)

Mam jeszcze 12v KAN zobacze czy się zmieści w kolbie i czy da rade ze 150.

 

Wymiana tłoka jest konieczna. Mam POM G&P biały, w/g mnie najlepszy tłok na rynku bez stalowych zębów. Reszty nie trzeba zmieniać, głowice tłoka i cylindra są bardzo dobrej jakości, nie wiem czy ktoś inny robi głowicę tłoka z aluminium, stożkową o takiej wytrzymałości.

 

Batki ICS są różnej jakości, ogólnie nie polecam, ja mam KAN-a. Generalnie zębatki w boxach ICS-a są ciasno spasowane. Jeśli ktoś ma po gwarancji lub planuje zmiany wewnętrzne polecam podkładkowanie, po części to może być przyczyną niemocy batek.

 

Na dniach dam testy jak ciągnie Li-Po 11.1V 25C 2200, sp140 guardera na stockowych zębatkach i kablach (mam dziwne wrażenie, że te kable są jakieś b. cienkie w stocku, mylę się? Da radę tam wstawić silikonowe 2mm^2?) Zastanawiam się, czy w przyszłości pociągnie m150.

Druga sprawa, 9.6V FF 2300 mAh daje rade na sp140 ale reakcja na spust jest nie ciekawa no i czasami się zdarza tłok w tylnej pozycji, ale żeby nie uciągnęła m120 to dziwy straszne. PRESTON, jakiej firmy ta 10,8 i jaki amperaż ?

 

Ta batka pociągnie więcej niż M140. Testowałem 11.1v 1200mAh 20C która spokojnie uciąga M150 na zwykłych zębatkach, kablach. Pojemność starcza na 3-4 hi-capy.

 

Kable wstawiłem silikonowe 1,5 i raczej 2mm się nie zmieszczą, przynajmniej ułożone tak jak oryginalne. Mam 10.8 KAN-a 1800 mAh TAKĄ

Link to post
Share on other sites

Wydaje się że po podkładkowaniu i wymianie kabli zębatki kręcą się szybciej. Po kilkudziesięciu strzałach emka zatrzymała się z tłokiem w krańcowym położeniu. Batka (10.8v) wprawdzie nie była full naładowana ale aby mieć komfort konieczny polimer.

 

Mierzony ROF 13 k/s przy M150.

Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie przerzucam się na 1800 mAh 7,4V 20C przy sprężynie m120 - osiągi są dobre, lecz nie powalające.

Powiem tylko w ramach ciekawostki, że jak kolega podłączył mi do tego samego zestawu swoją lipo 11,1v to na semi miałem 3 strzałowy burst, bez względu na moment puszczenia spustu :lol:

Link to post
Share on other sites

Lipo 11.1V 25 C 2200 mAh (niestety nie mam w tej chwili dostępu do chrono także przedstawie obiektywne odczucia) mój punkt odniesienia: stock g&p na 9.6V

Stockowy box: (m100)

Semi = burst :D Trzeba będzie mosfet z AB ;P

ROF: 25 k/s ?

Tuningowy box: (sp140 guarder)

Semi: genialna reakcja na spust

ROF: ciut słabszy niż w g&p jak nie taki sam ;]

 

Jak zmierzę na chrono to wrzucę dokładne wyniki ;]

Link to post
Share on other sites

Odkryłem taką małą ciekawostkę:

Otóż odwiedziłem dzisiaj sobie sklepik w celu przestrzelenia repliki.

Box BU ICS z sp140 Guarder, założony tłumik do zakrycia lufy także odległość od chrono dodatkowe 4 cm, wynik w granicach 490 fps. Zimno było także stwierdziłem, że wynik dobry. Strzelałem na krótkim hi-capie GFC, kolejna próba - magazynek low-cap boyi/gfc wynik: 295 fps.

Okazało się, że magazynek siedzi tak sztywno, że łapiąc komorę, odsuwa ją od gearbox-a, wewnętrzna średnica podajnika jest za mała, jedyna opcja to spiłować wewnętrzną cześć podajnika kulek lub rozwiercić co też będę próbował. Krótko mówiąc, magazynki BOYI nie pasują bez modyfikacji, chyba, że jestem indywidualnym przypadkiem. Pasują za to midy g&p, hi-e CA i midy boyi krótkie, no i wspomniany krótki hi gfc.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

Czy ta szyna RIS będzie pasować na przedni front grip od M4A1 Universal od ICSA? Ne chce kupić bubla i być pewien że będzie sie dało zamontować tą szynę.

 

http://allegro.pl/item890236029_szyna_ris_warszawa.html

 

Do tego będę zamawiać tą rączkę:

http://allegro.pl/item895528050_raczka_tak...zyne_r_i_s.html

Edited by valadi12
Link to post
Share on other sites

Koledzy w okresie wakacyjnym przymierzam się do kupna , zestawu broni , granatnika i baterii LiPo do karabinu M4A1 ICS , no i oczywiście ładowarki do tej baterii , chciałbym wiedzieć co o tym zestawie myślicie :

 

1. Karabin - http://www.madonion.eu/M4A1_p2.html

2. Granatnik - http://www.madonion.eu/Granatnik_M203_ICS_p366.html

3. Mag - http://www.madonion.eu/Magazynek_M4_hicap_p118.html

4. Bateria - http://www.madonion.eu/Bateria_LiPo_74_V_1000_mAh_p565.html

5. Ładowarka - http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5144

 

Zależy mi na waszej opinii .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...