Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Gratuluje wyboru, sam używam takiej repliki i jestem bardzo zadowolony!

 

1. Zastanów się nad granatnikiem, to około kilogram masy przesuwającej środek ciężkości daleko w przód. Możliwe, że nie przypadnie Ci do gustu; jeżeli masz możliwość, spróbuj poruszać się z zestawem M-4A1+M-203 pożyczonym od któregoś z kolegów.

Jeżeli nie masz takiej możliwości, to najpierw kup karabinek i obciąż go masą równą granatnikowi.

 

2. Jeżeli jesteś zdecydowany na granatnik, to polecam raczej wersję M-4A1 RIS. Montowanie granatnika do zwykłego, okrągłego łoża na szynie do uchwytów pionowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Za mało stabilne, zero funu. Ale "ryś" z granatnikiem to jest to :ok:

 

3. Do Twojego zestawu marzeń dołożyłbym jeszcze lufę precyzyjną, ja używam Madbulla 6,03 i po tuningu do poziomu 415 fps kulki 0,25 lecą prościutko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zestaw daje radę, ale : [subiektywne odczucie] może lepiej kupić granatnik podwieszany pod lufę, a i tak bedziesz miał jeszcze 3 szyny ris? Poza tym z tego co wiem to ich granatnik jest bardziej plastikowy, co jest wadą a zarazem zaleta - nie dociąża ci tak na przód.

 

Myślę, że można darować sobie te gówniane airsoftowe lipo i kupić modelarskie np. ŁADOWARKA i Bareria [sobie wybierzesz pojemność jaka ci bardziej odpowiada]. Sam mam i 2 znajomych także i daje radę. Jedyna rzecz którą trzeba zrobić, to zmienić wtyki np. na Tconnectory, ale to raczej nie problem dla osoby, która ma lutownicę.

Link to post
Share on other sites

Okruch - co do twojej rady , wykożystam moją starą Mkę i podwieszę pod nią ten 1 kg i zobacze jak się biega :D , no nad lufą będę myślał

miesiąc po zakupie giwery bo wtedy będzie 2 wypłata :D .

 

Felga - no fakt po co biegac z 3 grzechotkami pomyślę nad realem :D

 

rucznoi - plastikowy ;/ o ile wiadomo to metalowy , pewnie wygląda jak plastikowy :D , a co do bateri mógłbyś mi wyjaśnic jak różnią się baterie Airsoftowe Li-Po od tych modelarskich

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

Czy ta szyna RIS będzie pasować na przedni front grip od M4A1 Universal od ICSA? Ne chce kupić bubla i być pewien że będzie sie dało zamontować tą szynę.

 

http://allegro.pl/item890236029_szyna_ris_warszawa.html

 

Do tego będę zamawiać tą rączkę:

http://allegro.pl/item895528050_raczka_tak...zyne_r_i_s.html

 

Ponawiam pytanie.

Interesuje mnie akurat ta bo jest wystarczajaco długa i nie droga.

Link to post
Share on other sites

rucznoi - plastikowy ;/ o ile wiadomo to metalowy , pewnie wygląda jak plastikowy :D , a co do bateri mógłbyś mi wyjaśnic jak różnią się baterie Airsoftowe Li-Po od tych modelarskich

 

Co do "plastikowości granatnika to obejrzyj pierwsze 40 s:

. Przede wszystkim zastanów się po co ci to. Sam biegam z G&P'owskim granatnikiem i mam do niego porządny zestaw granatu Co2. Granaty na Green Gaz nie mają sensu - no może tylko do budynków dadzą radę, ale to tylko lekkie pierdnięcie - zresztą czemu się dziwić, ciśnienie gg to ok. 150PSI a ciśnienie Co2 można regulować od 200 - 1200 PSI. To co dostaniesz w komplecie do granatnika nie nabijesz CO2 bo się rozleci, chociaż sam jestem ciekaw tych cudów od ICS bo nikt nigdy nic o tym nie napisał na necie, a ich konstrukcja jest zupełnie inna niż wszystkich innych.

Reasumując: granatnik w AS jest bardzo drogą inwestycją, jeśli chcesz by faktycznie miał jakieś osiągi [Adapter CO2, granaty madbullowskie HP, lub podróby PA].

 

A baterie różnią się parametrami: weźmy tę co podałeś - ma maksymalny prąd rozładowania tylko 10C i kosztuje 2 razy więcej niż ta do której dałem ci link. Modelarskie mają oczywiście różny, ale za cenę pakietu ASG 1000 mAh dostaniesz baterię z prądem rozładowania 20-30C i pojemności dwukrotnie wyższej. Prąd rozładowywania jest ważny bo to w nim tkwi "siła" lipo, mają tę wartość wysoką podczas gdy tradycyjne NiMh mają po kilka C.

 

Dodatkowo ładowarka, którą też pokazałem w poprzednim poście jest nie wiele droższa od airsoftowego wyrobu, a ładuje wszystkie pakiety [lipo, liFe, NiMh, NiCd] ma balancer, podświetlany ekran i jest dość miła w użyciu.

 

Polecam przeczytać ten ARTYKUŁ.

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

kurde , zawsze zastanawiam się nad tymi bateriami , bo wole bezpieczne , ale chciałbym takie których nie musiałbym tak szybko wymieniać na nowe .

No cóż dzięki rucznoi za rady chyba zdecyduje się na modelarskie batki , a co do granatnika zawsze można spróbować tych ICS-owskich granatów , a granatnik chyba wezmę od nich . Felga dzięki za komentarz

Link to post
Share on other sites

A co powiecie żeby do tego ICS-a ( tej M4 ) , wziąźć granatnik ( M203 ) od G&P , rucznoi mówiłeś że masz ten granatnik , może przybliżyłbyś mi troszkę jego zalety i wady , oraz jak ogólnie się sprawuje .

No cóż, jak może się sprawować kawałek rury - dobrze, sam zmodyfikowałem go trochę by lufa się nie gibała tak w prowadnicy. Jest to wersja podpinana pod lufę - tylko takie toleruję.

Problem jest natomiast z montażem - niestety ICS wymyślił sobie niestandardowy delta ring i lufę. Czyli gdy zakładasz granatnik na lufę, to niestety nie przejdzie, bo średnica takich 2 aluminiowych kawałków stabilizujących chwyt plastikowy będzie blokował.

Wtedy wyjście jest takie : albo przycinasz te dwa kawałki[ja tak zrobiłem] albo wycinasz w granatniku takie rowki. To drugie lepsze moim zdaniem. Brzmi skomplikowanie, ale jest bezpieczne i nie widać tych cięć, tak na prawdę to 10 minut roboty - można nawet zwykła piłą do metalu zrobić. Jak załatwię jakieś zdjęcia to wrzucę. Oczywiście wersja na szynę ris nie wymaga w ogóle żadnych modyfikacji.

 

EDIT:

Wady są takie:

-lufę można przy szybkim otwieraniu wyciągnąć z prowadnicy [nie jest to uszkodzenie, podobno większość m203 tak ma] więc zamiast lansu możesz zostać wyśmiany :lol:

-w tym wypadku jest też standard, który bez modyfikacji nie pasuje do ics

Zalety natomiast

-Jakość [ ładnie wygląda]

-Solidna konstrukcja[pomijając ten haczyk trzymający lufę, o którym wspomniałem]

-Oryginalne oznaczenia

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

Dokładnie zrobiłem identycznie, tylko wyjechałem je pilnikiem do metalu, granatnik trochę latał, ale wokół lufy (koło pierścienia) owinąłem dętką, teraz trzyma, i co najważniejsze nie kiwa się, a granatnik jak każdy inny, po prostu działa, raczej ciężko zepsuć tak prostą konstrukcje, w tych droższych raczej płaci się za metal i oznaczenia. :)

Link to post
Share on other sites

gryncek a sprawdzałeś je na chrono ?

Magazynki? @_@ Emke owszem jeszcze jest koło 320fps? Chodź zasięg mimo to mam lepszy niż w wcześniejszym P&J'ocie, który miał 400fps, ale niedługo coś powymieniam tak do 400 i będzie git...

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, magi CA są bardzo dobre, pasują i podają bdb. Przy low capach Boyi musiałem lekko przypiłować górną krawędź otworu zaczepu, teraz pasują idealnie i klikają ;) Dodam jeszcze, że MAGi (są to oczywiście mid capy, a nie low) pasują idealnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...