Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Oj strzelało strzelało...

 

Doszukałem się co robiłem źle - tłok nie był równo na prowadnicach.

 

Wypadałoby nasmarować - zgaduję, że nie zwykłym silikonem, ale smarem do zębatek?

Co konkretnie potraktować w ten sposób? Wnętrze cylindra, zewnętrze tłoka, łożyska prowadnicy?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za krótko mam AEG-a żeby się wypowiadać czym na 100 % smarować, ale ze względu na współpracujące materiały posmarowałem:

- głowicę cylindra osadziłem na smarze silikonowym,

- głowicę tłoka z uszczelką posmarowałem olejem silikownowym,

- zębatka tłokowa była już posmarowana czymś fabrycznie, ale delikatnie dołożyłem smaru molibdenowego do przegubów (myślę, że lepszy byłby grafitowy),

- do prowadnic tłoka użyłem smaru miedziowego ponieważ gdzieś kiedyś przeczytałem (nie mogę w tej chwili znaleść gdzie), że nie powinno się smarować trących powierzchni aluminiowych silikonem (obudowa GB i tłok są z aluminium).

Pochodziło to wszystko jakieś 8000 kulek i było OK, teraz zmieniłem tłok na polyacetalowy więc na prowadnicach też już siedzi lekko rozrzedzony smar silikonowy.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Rozłożyłem, nasmarowałem ślicznie zębatki i cały zespół tłoka smarami CA. Zaczął ciszej i płynniej pracować, cud miód i orzeszki.

No to wziąłem chrono.

(...)

Maksymalny wynik to 360 fps.

Wszystko jest na 100% złożone jak należy, bo sprawdzał to spec z serwisu.

 

Co zatem jest źle?

Replika ma miesiąc, upgrade dwa dni, zmieniona tylko gumka na silikon guardera, ale mierzone było przecież na otwartym hopie.

 

Dzięki za ewentualne rady.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

czy miałeś efekt skrzykawki?

 

ja na standardowych bebechach nie miałem strzykawki w zestawie D. zulu w identycznym miał, tak więc twój też może nie być "spasowany". teraz po zmianie głowicy tłoka ale nadal na stockowym cylindrze (nie moim) mam strzykawkę totalną nie jest w stanie dopchać tłoka do końca cylindra (oczywiście zatykając wylot na samej głowicy cylindra) bo po całkowitym złożeniu dysza jednak puszcza trochę powietrza (brak uszczelnienia stockowej dyszy)

 

po wymienie lufu na KM-Heada precyzyjna mam zmierzone 430 fps.

Link to post
Share on other sites

Witam przeczytałem (prawie) cały temat i zdaje mi się ze większość jest zadowolona ze wybrała M4 ICS a nie np. G&P . chce kupić tańszą wersje (z plastikowym korpusem) i z czasem dokupić metalowy i mam takie pytanie czy jest możliwość kupienia np. najpierw górnej części body czy będzie ona pasowała z dolną plastikową częścią?

Link to post
Share on other sites

Zapewniam Cię, że nie odczujesz żadnego dyskomfortu z plastikowym body.

Nie jest gorsze od metalowego, a jeżeli brać pod uwagę ciężar to lepsze.

Palstik jest bardzo wytrzymały, wiem co mówię, dzisiaj było -3 na strzelaniu, wiatr, śnieg, ślisko, walnąłem orła przygniatając giwerę - nic się nie stało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nikt nic nie pisał o tej replice: http://www.madonion.eu/M4_SIR_p8.html

z tego co mi się wydaje to jest to to samo co inne mki ICS (chodzi mi o gearbox).

tuningować jej nie mam zamiaru wystarczy mi tyle fpsów. zależy mi na tym żeby miała składaną kolbę. do budynków i do lasu.

mam do was dwa pytania:

opłaca się kupić tą replikę? wkońcu to około 1700zł.

i jaka bateria mieści się w przednim gripie?

 

 

pozdrawiam

 

edit: wymieniłbym tylko gumkę i lufę na precyzyjną

Edited by Naimad8
Link to post
Share on other sites

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...facturers_id=34

 

Tu masz 50zł taniej.

 

Czy się opłaca? Każdą emkę ICSa się opłaca kupić ;) Ale jeśli chodzi o dany model to wybrałbym inny, bo ten jest strasznie drogi, a na Zbrojowni są teraz promocje na emki ICS

http://zbrojownia.linuxpl.com/index.php?cPath=23_121

 

Co do baterii - najlepiej napisać emaila do sklepu, dadzą Ci najbardziej pewną odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Air.

Link to post
Share on other sites
z małą różnicą. zbrojownia daje 12 miechów gwarancji, oniony 18

właśnie dlatego wole dać te 50zł więcej i mieć gwarancje dłuższą o pół roku (wiem że się nic nie posypie ale jednak pewniej będę się czuł).

 

C15 jest dłuższe, mniej poręczne dlatego wole kupić SIRa (ładniejszy). Jeśli SIR to to samo co inne m4 ICS to wydam te 1700zł na niego 8-)

Link to post
Share on other sites
Gumki nie warto wymieniać

no ale jak będę wymieniać lufę na precke to czemu gumki też nie zmienić? Myślę, że gumka Systemy będzie lepsza od tej ICS.

 

Już lepiej kupić risa, szyny ma, a i tańszy

 

Jeszcze mam trochę czasu, pomyśle nad tym.

 

 

EDIT: Mad onion do SIRa polecił mi tą batke: http://madonion.eu/Bateria_96_V_1400_mAh_KAN_p133.html

 

tylko się zastanawiam czy 9,6V to nie za dużo jak na stocka.

Edited by Naimad8
Link to post
Share on other sites

Stockowe bebechy ICSów serii M4/16 spokojnie współpracują na bateriach 9,6V.

 

Gumy nie warto wymianiać nawet jak bedziesz wymianił lufe. Mam M4 ICSa już 3-4 lata wymienioną lufę i nic więcej. Guma ICSowska daje rade w każdych warunkach. Czasem w zimę potrafi się na chwilę zbuntować ale wystarczy przestrzelić przez nią kilka kulek i i jest OK.

 

C15 jest o tyle ciekaw apropozycja ż ema troche "dodatków" w "pakiecie" które się przydają. Ale fakt jest taki że jest długaśny i trzeba to sobie dobrze przemysleć.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś czy TEN aku będzie pasował do C15? Chciałbym się upewnić xP

Pisałem do Zbrojowni, ale jeszcze nie odpisali, a chciałem jak najszybciej zamówić (póki pieniądze z wypłaty jeszcze są :-F ) ;-)

 

Chyba że macie jakiś godny polecenia aku ze Zbrojowni albo Krakmanów, które są dostępne

Edited by Stalker69
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...