Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mid-capy księga tajemnic


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dotąd użytkowałem jedynie low-capy CA do G3. Jako że pierwszą mą repliką nie była SARenka a JG, trzeba było delikatnie rpzyklepać kryzy magów, bo nie wchodziły w gniazdo (tzn. wchodziły ale zatrzask nie zaskakiwał).

Nie smarowałem, nie czyściłem, sprzedałęm je już po 3-4 miesiącach użytkowania.

Podawały kulki do ostatniej, zawsze.

Link to post
Share on other sites

No to ja się wypowiem o midcapach STARa do AK47 - jednej z najtańszych pozycji na rynku.

 

Używam ich razem z AK47 Cymy - CM.028 - (niedługo zobaczymy co potrafią w VFC bądź G&G ;) )

 

Pojemność teoretyczna 105 kulków, praktycznie 95-100 wchodzi, ostatnich 3-4 nie podaje, więc średnio 90 na mag wychodzi.

W pierwszej partii 3 magów w ogóle olałem smarowanie, kolejne 4, kupione później, raz wysmarowałem silikonem. Efekt - do tej pory (ok pół roku intensywnego strzelania) żadnych zacinek zarówno w tych niesmarowanych jak i popsikanych. Używam kulek extreme, czasem G&P, a ostatnio GFC.

 

Wygląd. Moim zdaniem zbyt czarny. Przy nieco "matowszych" i ciemno grafitowych korpusach, baaardzo się odcina i wygląda dosyć lipnie, ale czego się spodziewać po plastikach udających metal za 30 ziko...

Ponadto w cymce magi dosyć luźni siedzą i nieźle się chybocą.

 

Niestety nie obyło się bez przygód. W jednym magu zatyczka od sprężyny wyskoczyła mi podczas akcji i tyle ją widziałem. W domu w jej miejsce wkleiłem poxipolem jednogroszówkę i mag działa dalej bez zarzutu. :-F

 

Poza tym Magi są lipnie sklejone, czasem z rozpędu uda się je przeładować i wtedy magazynek potrafi się "rozdąć" w środku. Energiczne ściśniecie skutkuje pozbyciem się nadmiaru kulek. Owa przypadłość jak na razie nie wpływa na funkcjonowanie magazynków.

 

Ogólnie, do tanich replik, w kategorii cena\wydajność - jak najbardziej polecam. Estetom odradzam...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

 

Wygląd. Moim zdaniem zbyt czarny. Przy nieco "matowszych" i ciemno grafitowych korpusach, baaardzo się odcina i wygląda dosyć lipnie, ale czego się spodziewać po plastikach udających metal za 30 ziko...

Ponadto w cymce magi dosyć luźni siedzą i nieźle się chybocą.

 

Poza tym Magi są lipnie sklejone, czasem z rozpędu uda się je przeładować i wtedy magazynek potrafi się "rozdąć" w środku. Energiczne ściśniecie skutkuje pozbyciem się nadmiaru kulek. Owa przypadłość jak na razie nie wpływa na funkcjonowanie magazynków.

 

 

Na czerwono zaznaczyłem informacje które mnie rozbawiły xD

 

Przepraszam, ale jak w czasie gry w ferworze i walce będę ładował maga a ten mi wybuchnie (zostanie "rozdęty w środku") uznam że ten magazynem jest nie funkcjonalny i bynajmniej wpływa to na funkcjonowanie. To tak jakby powiedzieć "urwała mi się kolba w m4 ale to nie przeszkadza w użytkowaniu " :-P

 

 

A druga sprawa. To nie maga odcinają się od koloru body, ale to body jest by CYMA xD i to jest jednoznaczne z tym że jest beznadziejne.

Jednym zdaniem: nie wymagaj za dużo od CYMY xD

Link to post
Share on other sites

To ja odpowiem.

 

 

Przepraszam, ale jak w czasie gry w ferworze i walce będę ładował maga a ten mi wybuchnie (zostanie "rozdęty w środku") uznam że ten magazynem jest nie funkcjonalny i bynajmniej wpływa to na funkcjonowanie. To tak jakby powiedzieć "urwała mi się kolba w m4 ale to nie przeszkadza w użytkowaniu " :-P

 

Czyli rozumiem, że w ferworze walki wyjmujesz szybkoładowarkę i pstrykasz z niej do maga kulecki? W takim razie, myślę, że dodatkowa czynność polegająca na energicznym ściśnięciu maga w dłoni, na tle wcześniejszego pstrykania weń kulecek, nie wydaje się tak tak demoniczna jak opisujesz. Na pewno mniej uwiera niż urwana kolba od M4.

 

 

A druga sprawa. To nie maga odcinają się od koloru body, ale to body jest by CYMA xD i to jest jednoznaczne z tym że jest beznadziejne.

Jednym zdaniem: nie wymagaj za dużo od CYMY xD

 

Nie wymagam, dlatego pokololowałem swojego kałaszka... :wink:

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja potępię midy do AUG King Armsa.

 

Z 9 magazynków, już chyba 4 są bez zaślepki sprężyny - po prostu się ułamała i sprężyna ją wystrzeliła. Nie rozładowałem magazynków. Fakt, zostawiałem je załadowane przez okres gdzieś 3 tygodni ;] ale kulki dalej podawały.

 

Gdyby był ktoś tak dobry i podsunął jakiś skuteczny sposób na "dosztukowanie" zaślepek, oraz wzmocnienie tych, które jeszcze nie pękły, bardzo byłbym wdzięczny. Chodzi mi o inne sposoby niż sama CTI :P

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

Dorzucę od siebie parę groszy. Miałem 6 mid'ów G&P i ze wszystkimi miałem większe i mniejsze problemy z wypadnięciem bebechów z metalowej skorupy włącznie. Zacinki notoryczne. Niepodawanie kulek do końca - norma.

Jako, że magazynki drogie byly, kupiłem je tanio to takoż je szybko sprzedałem. Nabywcy nie narzekają - pewnie dlatego, że mają dżi-ę-pi albo potrafią się z nimi lepiej obchodzić. Ja kupiłem box'a MAGx8 (jeszcze mi funduszu zostało) i jestem bardziej niż zadowolony - ZERO jakichkolwiek problemów we wszystkich ośmiu egzemplarzach. Do tego zero stresu, że się magazynek rozleci przy byle uderzeniu o coś, bo to full-plastik ;), nie metal kiepsko nadziewany plastikiem.

Mechanicznie z replikami (G&P, ICS) współpracują bardzo dobrze - nie ruszają się bardziej niż G&P czy inne KA czy CA.

Edited by Cien
Link to post
Share on other sites

To ja również pomarudzę ma mida G&P do eMki.

Bardzo lubi się zacinać - kulki dostają się pod pod pindolka i kaplica - trzeba gmerać śrubkowkrętem. Często dwie kulki potrafią zostać w środku (ułożone obok siebie) ale już nad pindolkiem - znowu śrubkowkręt. Nie podaje ostatnich kulek, ale w porównaniu moich STARÓW do AK, jest ich więcej, wiele więcej...

 

No nic, dziś odbieram partię lowów od KA 8-)

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

magi z g&p mają zacięcia, ale jest to bardzo realistyczne w czasie strzelania, czyli z MAGa najlepsze?

 

Gdyby się prawdziwe magazynki zacinały 1 na 30 strzałów to wymyślonoby coś bardziej niezawodnego.

 

Serdecznie gratuluje pomysłu! Realistyczne bo się zacinają? No jak Ci się karabin zatnie tłok się lub zębatki się rozwalą to będzie mega fajnie! Gratuluje. A najlepsze nie są MAGa gdyż są plastikowe i nijak się to ma do realizmu!

 

O magach była mowa. Jak się zatnie magazynek, to replice raczej nie zaszkodzi.

Poza tym, Nie myślałeś o przerobieniu sobie replik na ostre 9x19 czy 5,56x45 ? Przecież 6 mm plastik to zero realizmu.

 

Rozmawiamy na temat technicznych aspektów użytkowania magazynków, a nie fetyszy :-P

Link to post
Share on other sites

Człowiek się modli żeby nie wyjąć G&P xD

 

Ja tam gram dla luzu - rozwiązałem kwestię wyjmowania G&P (bo miałem taką xD) zostawiając G&P w domu :wink:

 

A i tak najlepsze magazynki to hi do P90 - wszystkie zalety midów i hi w jednym :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam, parę dni temu zakupiłem 2 mid-capy P&J i mam kilka pytań odnośnie ich :

 

1. Do jednego zapakowałem kilka kulek i gdy chciałem opróżnić magazynek to nie chciały się ruszyć, ani w replice, ani na "sucho" ?

2. Jak włożyć z powrotem sprężynę do magazynka. Rozkręciłem go (to był zły pomysł) i teraz nie mogę wepchnąć z powrotem ?

3. Jak najlepiej posmarować magazynek. Rozkręcić i w środku wysmarować czy tylko przez ten otwór którym kulki wychodzą psiknąć ?

 

PS. Używam CM.028S a magazynki to te za 39 zł do AKM z taiwangun

Edited by Ventari
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...