Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prosty symulator wyrzutni pocisków naprowadzanych laserowo


Recommended Posts

UT Cyklop niestety nie działa na podczerwieni czy laserze - to jest poprostu kamera i monitor...

A z urządzeń działających na takiej zasadzie jak Czantoria czy Miles jest jeszcze Beamhit ale to juz do statycznego strzelania do tarczy.

 

Co do zbudowania na zasadzie podczerwienie urządzenia to zbudowałem (nie sam) minę dźwiękową działającą poprzez przerwanie wiązki, wystarczy tylko zmienić kilka rzeczy będzie na zasadzie o jakiej mówimy.

Trudnoscia bylo rzeczywiscie wcelowanie wiazka w diode odbiorcza na odleglosci ok 3m z tym, że ta zostało rozwiązane inaczej - dioda sygnalizująca.

Link to post
Share on other sites
1. bezpieczeństwo - oczy przeciwnika.

Każdy laser jest niebezpieczny dla wzroku, te airsoftowe także. I raczej nie będzie tego urządzenia obsługiwał nieodpowiedzialny czternastolatek.

 

Zbuduj prototyp, potestuj, zaprezentuj wyniki. W tej chwili ta dyskusja zmierza do nikąd.

Budowa rozpoczęta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Wy tu gadu gadu a Lukasp i Cyr4x rozpoczeli już prace:

1008099.th.jpg

1008097.th.jpg

1008100.th.jpg

Moja konceppcja jeszcze nie skończona - wyrzutni przeciw pancernej bardzo luźno wzorowanej na AT4, brakuje jeszcze rączki, modułu z laserem, charakterystycznych końcówek wyrzutni, paska na ramię. Od poczatku nie planowałem tworzenia wiernej kopi AT4 z powodu ograniczeń: czasu, pieniędzy dokładnych plaów wyrzutni. Nawet jak Cyr4x nie da rady zbudować układu to będzie to fajny gadżet przy mniej lub bardziej skomplikowanych strzelankach. Elektronika będzie się znajdować w okrągłym pojemniku z 3-4 otorami z rurkami PCV które będą prowadzić do czujników optycznych. Otwory planuje zakryć materiałem, który stosuje się do nakładania na głośniki. Całość będzie na statywie. Jak ktos ma jakieś sugestie to czekam i wiem, że sporo osób poległo i zrezygnowało tworząc ten patent pzd ŁP

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i stało się co się miało stać układ optyczny pokonał Cyr4xa :/ i stwierdził iż nie jest wstanie zbudować działającego układu :(. Z mojej strony pozostała dość ciekawa atrapa (brakuje jeszcze paska na ramie):

http://img524.imageshack.us/gal.php?g=1008106.jpg

Jestem przekonany, że atrape tą będzie można z powodzeniem wciągać jako element mniej i bardziej zaawansowanych scenariuszy. Wymiary troche ponad metr, około 1,5 kilo wagi, średnica rury 110 mm. Nie polecam do malowania plastiku farb akrylowych, pomimo odtłuszczenia i zastosowania farby podkładowej, przy nawych słabych zadrapanaich farba troche złazi :/ (na zdjęciach widac już zadrapanai a atrapa poza piwnicą nie była jeszcze na żadnej strzelance) pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...