Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

 

Wracając do tematu: może mi ktoś powiedzieć czy polskie renomowane sklepy asg sciągają repliki z wgc czy możę od producentów?

zrozumiem jeżeli nikt nie posiada takich informacji... ;-)

 

 

Tu nie trzeba nikogo o nic pytać.

Bardzo prosta sprawa jeśli sam chcesz się przekonać.

Wysyłasz do każdego ze znanych Ci producentów mail z zapytaniem o możliwość współpracy. Z pewnością dostaniesz odpowiedź. Ba. Niektórzy wyślą Ci od razu ofertę

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Słuchajcie, czytając wszystko dochodzę do jednego wniosku: trzeba zrobić pytanie czy i kto chce coś do G&P. Ja mogę wziąć na siebie korespondencję z nimi i ściągnięcie całości do PL. Pozostają moim zdaniem następujące problemy:

a) jaka forma płatności?? Czy ktoś zdecyduje się do mnie przelać kasę w momencie kiedy będę płacił za zamówienie? Ja nie zdecyduję się (bo nie mam ;) ) przelać do HK 25 tys. USD i liczyć iż osoby zamawiające potem rzeczywiście oddadzą mi kaskę. Zbyt duże ryzyko.

b) gwarancja. Takowej co do zasady mieć nie będziemy.

 

Idąc dalej - redwolf ma większość replik stockowych po 366 USD, czyli po 800 PLN, tak na okrągło. Jeśli zamówić u nich 5 replik, to koszty transportu na osobę oscylują w granicach 40 USD (całość kosztuje mniej więcej 200 USD). Czyli koszt repliki z transportem to 900 PLN. Do tego dorzucamy 25% (licząc cło i VAT od 100% ceny) i wychodzimy z nową repliką na kwotę 1.150 PLN. I towar mamy w ciągu 1-2 tygodni, w zależności od tego jak długo paczka będzie leżała na cle (wiele rzeczy zamawiałem z wgc i paczka raz odprawiana była w ciągu 2 dni a innym razem leżała ponad tydzień a ja pisałem kolejne wyjaśnienia....).

 

Podsumowując: myślę, że zamówienie na 25 tys. USD się nie uda, bo ryzyko, zarówno dla zamawiających jak i osoby ściągającej, jest zbyt duże.

 

Pozdrawiam

Edited by kardek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...