Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To jest legenda jesli chodzi o styl i jakosc wykonania. Plotka glosi, ze od tego modelu zaczal sie wymog dodatkowych zabezpieczen przed przerobkami na bron ostra, bo pare osob przerobilo go bodajze na .22 LR - tak jest zblizony do oryginalu jesli chodzi o konstrukcje.

 

Nie ma hop upu, natomiast sila zalezy od wpompowanego powietrza do luski - im wiecej wpompujesz, tym masz wiecej fps'ow. Slyszalem, ze idzie machnac ta pompka 6 razy, ale nie podejmuje sie zgadywac, ile to zapewnia fpsow.

 

Tak czy inaczej, z tego sie nie strzela jak z dzisiejszych "snajperek". Bierzesz normalne balistyczne przewyzszenia na miotana kulke, nic Ci nie psuje klasycznej balistyki. Dlatego musialbys zmienic zupelnie metode strzelania, ale wcale niekoniecznie oznaczaloby to mniejszy zasieg.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Cena jest ustalana przez kolekcjonerow. Ta replika jest bardzo rzadka i nie produkuja jej od chyba 10 lat (tu moge sie mylic, ale to jeszcze okres Classic Airsoftu, przed AEGami - a pierwszy AEG TM wszedl w 1998).

 

Materialy to metal (nie wiem, czy stal) i drewno. Wszystko bardzo zblizone do oryginalu pod wzgledem konstrukcyjnym, chocby ze wzgledu na ladowanie kulki do luski.

 

O celnosci pisalem wyzej - wez pistolet sprezynowy bez hu, sprobuj wyznaczyc jego zasieg maksymalny - strzelasz na 45 stopniach podniesionej lufy i z poprawka na wiatr. Mniej wiecej tak sie strzela z tego, tylko, ze dalej. Podobno - nigdy (niestety...) nie mialem tej przyjemnosci.

 

 

Ta replika jest dostepna na forum klasycznego airsoftu (nie pamietam adresu, wpisz classicairsoft czy airsoftclassic); czasami tez na prywatnych ofertach w UK (Arnie's) albo - ale nie sadze, zeby jeszcze byla - na tym japonskim endoshoji.jp, gdzie maja dzial z uzywanymi klasykami.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

PS. Facet, ktory ja pomalowal na tym filmie, jest bucem i smierdzielem. Oryginalnie loze jest drewniane.

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja zrozumiałem (mogę się mylić) koleś zamontował łoże od M24 do tego M40. Z resztą pokazywał oryginalne, drewniane i czyste łoże. No i zamontował też hop-up. Troszkę kicha z tymi łuskami. Co prawda jeżeli przy 3 "pompnięciach" uzyskujemy 550-600 fps to ciekawe ile otrzymujemy przy tych wspomnianych 6. Koleś coś mówił o tym że w 1993 wyprodukowano kilkaset tych karabinków (M700 i M40) lecz były one na tyle dokładnie wykonane, że mogły po małych przeróbkach strzelać amunicją .22 Niestety zostały zniszczone. Pozostało ich dwadzieścia kilka sztuk.

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...