Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POMOCY ! chce kupić a nie wiem co


Recommended Posts

Witam

 

Od dłuższego czasu poszukuje informacji na temat karabinów snajperskich i wyborowych używanych w rozgrywkach ASG a także o samym "graczu" posiadającym tego typu repliki w swoich rękach. Zadając wiele pytań na tym forum a także przeszukując internet udało mi się nieco wiadomości uzbierać i chyba mogę już określicz czego oczekuje od swojej przyszłej repliki karabinu snajperskiego.

Jednak przez ostatecznym zakupem chciałbym moje ostatnie wątpliwości i pytania opisać w tym poście i zdać się na wasze doświadczenie.

 

Po wymianie informacjami z kilkoma użytkownikami tego forum a także zadaniu dziesiątek pytań w google doszedłem do wnisku że jestem zainteresowany jedynie repliką karabinu znajperskiego M40 lub M24. I niestety to jest jedyna informacja której jestem pewien.

 

Pierwsza moja wątpliwośc to; Sprężyna czy Gaz ???

Co do gazu to każdy piszę że w zimie nie ma strzelania a nawet jeśli to ilośc fps w mojej replice bardzo boleśnie spadnie. Więć zdecydowałem że kupie replikę sprężynową ale niestety tu pojawia się problem ponieważ chciałbym aby moja replika osiągłą około 650 fps lub więcej. Z tego co wyczytałem, to żeby mieć tyle fps to musiałbym założyć sprężyne około 380%.

Ale czy jestem wstanie taką spręzyne niaciągnąć ???

No i co sądzicie na temat gazowej wersji, jak to jest z strzelaniem w zimie, nie ma jakiegoś specjalnego gazu ???

 

Druga srawa to: Z jakiej stajni replikę kupić ???

Tanaka M24, M40,

Clasic Army M24

Tokyo Marui VSR-10

Maruzen ASP

 

Która według was jest najlepsza, posiada możliwośc osiągnięcia tak potężnej ilości fps jak 650+ no i w samym użytkowaniu sprawdza się najlepiej ???

 

Trzecia rzecz to: W jaki sposób uzyskać w replice 650fps ??? ( w spręzynowej jesli to co z gazem w zimie wszyscy mówią to prawda )

 

Wydaje mi się że chyba to już wszystko, z góry dziękuje wszystkim za pomoc mi udzieloną nie tylko w tym poście a także w pozostałych

 

Z uszanowaniem

Link to post
Share on other sites

650fps lub więcej czyli wymiana bebechów,searów i lufy,do tego najlepsze na rynku kulki żeby w pełni wykorzystać potencjał takiej mocy.Ogólnie wydatek około 3000tys złotych.Podpowiem, że chyba najbardziej popularną repliką tuningowaną do takich prędkości wylotowych jest L96 od maruzena.

Link to post
Share on other sites

650fps :!: Zastanówmy się gdzie jest granica bo niedługo z wiatrówkami będą biegać... Uważam że to zdecydowanie za duża moc do as, górna granica bezpieczeństwa to 500-550 fps, przy czym w snajperce i pod warunkiem nie oddawania strzału do przeciwnika który znajduje się w odległości mniejszej niż 15m... Sam wiedząc że przeciwnik ma 650fps grzecznie bym podziękował i nie strzelał z ponieważ to jest po prostu niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój tym fpsom w snajperkach strzelających JEDNĄ słownie JEDNĄ kulką. Niektórzy mają m249 po 520 FPS . Dlaczego ? Bo to broń wsparcia więc musi tyle mieć?! Więc naprawdę nawet jak snajperka będzie miała te 800 FPS to z 40 metrów nikogo nie zabije jedną kulką.

Link to post
Share on other sites

Luk ma racje... Skoro nikt nie krzyczy na tych co w szturmówkach, które z założenia działają na 30-40 metrach i walą serią, mają 540 fps to czego chcecie od snajp, które z założenia pukają na ponad 70 metrów?

 

To tylko jedna kulka, a nie ich chmura. Trzeba ją wyraźnie poczuć, aby wiedzieć, że się dostało. Wiec musi lecieć dość mocno. Oczywiście ten power ma swoje minusy. Czasem trzeba zrezygnować ze strzału, albo dać się zabić bo odległość okazuje się zbyt mała aby bezpiecznie użyć karabinu. Na szczęście bariera cenowa mocno ogranicza osoby, które tego wyczucia nie mają.

 

Wiadomo powszechnie, że snajperzy najostrzej tuningują swoje karabiny. Pomimo to na kogo najbardziej się narzeka, że przesadzają, nie uważają i sami sobie powinni z tego sprzętu w nogę strzelić? Na snajperów z 700 fps? Czy na szturmowca z 540? No właśnie... Wszystkie te powybijane zęby, potrzaskane okulary, krwiaki i inne takie to wcale nie wina snajperów.

Link to post
Share on other sites

Co do bezpieczeństwa zgadzam się w pełni że taka ilość jest już niebezpieczna.

Ja unikam nieszczęsliwych wypadków biegając zawsze z partnerem ( obserwatorem )

Ja mam snajperke i ściągam cel z dalekiej odległości a jak ktoś mnie zajdzie to sięgam po pistolet no i mam partnera z M4 no i tak w duecie bezpiecznie strzelamy z 10m jak i 50

Link to post
Share on other sites

Oczywiście. Z tego, co pamiętam granica mocy repliki w AS wynosi 700fps na kulkach 0,2 grama. Możesz brać równie dobrze replikę gazową. Zimą kupujesz Red Gas i nie ma żadnych problemów z zaworami. A co do modelu broni. Może interesujesz się jakąś rekonstrukcją (może raczej stylizacją) jakiegoś ulubionego oddziału? Bo jeśli tak, to to pomoże Ci w wyborze repliki. Jeśli nie, zdaj się na wygląd i osobiste preferencje. Najpierw weź do ręki i złóż się do strzału, może pożycz od kogoś (jeśli masz takie możliwości)

Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich podanych przez Ciebie najbardziej ekonomiczną z zarazem skuteczną snajperką jest M24 CA. Na chwilę obecną jest tania (ok. 800zł) oraz tuning do niej ma przyzwoitą cenę. Osobiście polecałbym Maruzena bo ma szersze możliwości tuningowe. Dużo drożej wychodzi ale skoro chcesz być snajperem to niema co oszczędzać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja używam obecnie takiej baterii,wszystko jest w porządku,ROF bardzo dobry,nie mam z nią problemów. Jakiej firmy jest twoj akumulator?

 

 

Przesadzacie 700-800fps ;/ To już nie gra to wojna... dostałem z 15m z 400fps serie w google które miałem je na mocnej gumce.... spadły mi z głowy...dajcie luz...

Link to post
Share on other sites

Nie czytasz tego, co koledzy napisali wyzej.

 

Jeden precyzyjny strzal z ponad 40 metrow.

 

Nie seria puszczana na oslep z 15 metrow i mniej - przez ludzi z hi-capami i nie liczacymi sie z iloscia wystrzelonej amunicji. Przewaznie nie uzywajacy nawet przyrzadow celowniczych.

 

Widzisz roznice?

 

Ci, ktorzy bawia sie w to dlugo znaja zagrozenia.

Link to post
Share on other sites

Przesadzacie 700-800fps ;/ To już nie gra to wojna... dostałem z 15m z 400fps serie w google które miałem je na mocnej gumce.... spadły mi z głowy...dajcie luz...

 

Pretensje możesz mieć do tych panów, którzy w szturmówki wsadzają tuning do 500 fps, zmuszając snajperów do tuningowania jeszcze bardziej. ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...