Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR16 URX [G&P]


Recommended Posts

Do mnie właśnie przyszedł! :)

 

Nie mam jeszcze aku, więc o działaniu nic nie powiem.

 

Z pobieżnych oględzin:

- Generalnie replika prezentuje się bardzo dobrze. Jakość wykonania, oznaczeń, kolor itd... NIC do zarzucenia

- Najpoważniejszym minusem jest brak możliwości zamknięcia klapki wyrzutnika łusek... :( Zamek klapki jest na tyle spory, że da się ją zamknąć tylko po wyjęciu GB...

- Odrobinę zbyt luźna składana muszka, ale w ASG to nie ma większego znaczenia.

- Na plus będzie szybkozłączka przy uchwycie na zawieszenie. Można "zrzucić" replikę przez naciśnięcie jednego przycisku i równie szybko ponownie podwiesić.

- Również na plus (chociaż tu się zastanawiam), będzie możliwość zwalniania magazynka zarówno z prawej, jak i z lewej strony repliki, dzięki specjalnej konstrukcji zwalniacza.

 

Więcej napiszę jak potestuje

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odpowiem sobie sam i może udziele przydatnych informacji...

 

Jeśli ktoś zamierza kupić urx'a i długie, podwieszane pod lufę m203 to stanowczo odradzam. Całkowita niekompatybilność. Aby wszystko było jak należy trzeba sie sporo napilować.

- przeszkadzają ostatnie ząbki risa aby umocowac granatnik - spiłować

- przeszkadza bolec wystający z korpusu granatnika - spiłować

- po tym wszystkim granatnik okazuje się być ZA DŁUGI (albo lufa ma przewężenie umożliwiające montaż nie w tym miejscu co powinna) - trzeba spiłować jakieś 1,2cm korpusu granatnika O_O

- na koniec aby zamontować przyrządy celownicze trzeba je podpiłować, bo kolidują z m203.

 

Chyba w m203 w urx tylko na risie...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Ja dostałem ostatnio ten model z ASGSHOP'U z I lev., preclufą SYSTEMY i gumką HU także STSTEMY. Batka 8,4 intellect dostosowana, muszę przyznać dość zgrabinie przez pana serwisanta, tak aby wchodziła do kolby SF.

Wrażenia:

- ładny kawałek żelastwa, dobrze spasowany, żadnych luzów

- muszka faktycznie dość lekko sie składa, ale nie na tyle by sama opadała, lub przypadkowo przy innych czynnościach.

- magi, cóż... stock po wstępnym, solidny przesmarowaniu podaje od ok. 90, 100 kule, ale czasem sie przycina, za to siedzi nieźle, natomiast KING ARMS mid już nie za koniecznie, choć nie został jeszcze pieczołowicie nasmarowany i sytuacja może się zmienić

- wali jak armata, skupienie i celność super (na przyrządach mechanicznych ustawionych na oko) łącznie z AUTO

 

To wszystko są wrażenia dość ogólne z przestrzelania podwórkowego, więc więcej wrażeń, bardziej konkretnych po powrocie z jakiejś gry polowej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po dwóch miesiącach używania...

 

Zacznijmy od zewnątrz.

Body zaczęło mieć luz i trzeba było uszczelnić kawałeczkiem taśmy przy łączeniu upper i lower recicera (okolice pinu).

Przedni RIS też się odkręcił, co zmusiło mnie do zmontowania klucza do przykręcenia tegoż (oryginalny dość drogi).

Poza tym wszystko OK. Po dokręceniu i uszczelnieniu replika sprawia wrażenie jakby była z jednego kawałka metalu.

Przyrządy celownicze są OK, dają się w pełni wyregulować. Muszka składa się trochę luźno, lecz nie zdarzyło mi się, żeby sama się złożyła.

Zatrzask magazynka multicatch jak dla mnie do wymiany. Mam już od CA zwykły. Zgubiłem przez niego jednego maga, po prostu puszczał od obijania się o szpej.

 

Wewnątrz.

O GB niewiele mogę napisać ponieważ replika jest na gwarancji i nie rozbierałem go. Przez obudowę widać plastikowy tłok (stock) :/ natomiast prowadnica jest metalowa. Przy tunigu lev1 miałem wymienianą głowicę tłoka na metalową, co owocuje dość głośną pracą (jak kto lubi).

Komo HU wygląda solidnie, trzeba było trochę dokręcić pokrętła, żeby się nie rozregulowywała. Siedzi ciasno w lufie zewnętrznej.

 

Przy komorze i jej działaniu było trochę problemów.

Replika jest z asgshopu. Podczas tuningu zdaje się, że serwisant ciut przymocno przesmarował GB. Objawiało się to tym, że dość długi czas gumka HU zachowywała się tak jakby jej nie było. Po ok 3k kulek wyjąłem komorę i wytarłem z niej czarny smar :-o HU automatycznie się uruchomił, a potem znów przestał działać. Znów wyjąłem, i znów czarny smar w komorze HU. Czynność czyszczenia musiałem powtórzyć w sumie 3x i po trzecim z repliki zrobił zamiatacz. HU działa, co prawda daje sie regulować dopiero przy końcowych położeniach, ale jest OK.

Po tym jak HU się uruchomił zrobiłem w końcu test celności.

wszystko z mechanicznych przyrządów, strzelane singlem.

 

20m - cel butelka po wodzie mineralnej 1,5L - 8/10

30m - manierka US - 7/10

40m - drzewo szerokości 45cm (mniej więcej szerokość sylwetki ludzkiej) - 10/10

45m - to samo drzewo - 9/10

Przy czterdziestym metrze rozrzut od punktu celowania ok 20 cm.

Replika ma lufę SYSTEMY 363 6,04 i gumkę systemy.

 

Występują kłopoty z zasilaniem. Tzn. replika potrzebuje dość dobrej baterii. INTELLECT 8,4 1400mAh wytrzymuje jakieś 500/600 kulek, GP 8,4 1100 mAh do 1000.

 

Na kartce z ASG shopu pomiary wahały się od 412 do 422 FPS na 0,2.

Zmierzyłem sam, wstępnie na 0,2 pokazuje stabilne 410/412FPS (informacja mało wiarygodna ponieważ pomiar robiony na chronometrze własnej roboty).

Link to post
Share on other sites

Heini super robota :)

 

Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem tej repliki i zacząłem mieć po tym co napisałeś wątpliwości. Na http://asgshop.pl/ stoi za ponad 1800 zł, a to nie jest mało więc nie chciałbym by tyle kasy się zmarnowało, a te luzy i magi coś za dobrze nie wróżą. Ostatecznie zawsze można trochę pozmieniać, ale jednak niesmak pozostanie.

 

Przy okazji może ktoś może doradzić inną replikę tak do 2000 zł najlepiej z serii M4, najlepiej gdyby były to opinie użytkowników danej repliki.

Link to post
Share on other sites

To prawda, teraz jest mega droga. Ja dałem jeszcze 1800 z tuningiem i preclufą.

A jeśli chodzi o luzy to tak jak pisałem są do zniwelowania. Ostatnio wziąłem na grze do ręki zmykłe m4 G&P, roczne. Tam dopiero były luzy...

To jest chyba czepianie się szczegółów z mojej strony.

 

Podobno King Armsy są fajnie wykonane, tylko troszkę więcej tuning do 400fps kosztuje. Ale to juz moje spekulacje, nigdy ich w ręku nie miałem.

Ostatnio za to SCAR VFC-GB-TECH powalił mnie na kolana. Niby sporo plastiku, ale mega replika.

Link to post
Share on other sites

Moją eMcie właśnie wyjąłem z pudła. Fakt- 2 kafle za replika, acoga i gumke hopup to dużo. Ale nie żałuje ani jednego grosza.

 

Miałem body King Armsa- szczerze to te bajery typu działający bolt itp nie umywają się do tej chropowatości i piękna body G&P. Może szkoda trochę tego systemu pinów (zawsze można wymienić na CA).

 

Magi ślicznie siedzą (luzy są, ale podobne jak w mojej poprzedniej eMce- nieznaczne) i jeszcze ładniej wychodzą.

 

Strzelać póki co nie mam jak bo jeszcze nie ta bateria i kulki więc o tym później.

 

Pomiary na chrono to 385/390 fps. Wahania po 2/3 fpsy +/-.

 

Ja się zauroczyłem!

 

http://img6.imageshack.us/gal.php?g=img2759.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie to bym się czepiał ale czarna replika na tle ciemnej bluzy :P

 

Sam widzisz Hawk, że cały interes kosztuje nie mało i tak jak już pisałem wcześniej tez mi się podoba to cacko. Problem tylko jest taki, że wydawało mi się, że jak już się wydaje tyle kasy to nie mam mowy by coś po dwóch miesiącach się luzowało.

Niestety tu się zawiodłem i teraz nie wiem co kupić; w sumie, czy zaryzykować, czy poszukać czegoś innego, a gdy już wybiorę sobie coś to też się okaże, że coś nie tak też się dzieje... czasem wydaje mi się nadmiar tych wszytskich replik stwarza same problemy :roll:

 

Ale do rzeczy :)

 

Jak już postrzelasz to napisz proszę jak wygląda kultura pracy :)

Czy dokupywałeś jakieś magi i jeżeli tak to jakie oraz jaka jest dokładna długość lufy.

 

Właściwie to mam prośbę, zupełnie się nie znam na tuningu replik.

Czy mógłby ktoś zorientowany napisać co by można było od razu w tej replice wymienić. Oczywiście nie chodzi mi o rzeczy oczywiste typu preclufa, ale o np. części gearboxa.

Czy wogóle jest taka potrzeba? (i nie chodzi mi o fps bo z tego co koledzy wyżej napisali jest ich wystarczająco)

Edited by Mike
Link to post
Share on other sites

Tak- w gearboxie masz trzy zębatki. Tłokową, środkową i silnikową. Wymienił bym ją ponieważ jest ona kiepskiej jakości (jej trzpień). W poprzedniej eMce urwało go, inni też narzekają więc wole mieć z głowy a ta zębatka guardera jest naprawdę OK.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szkoda mi takich zainteresowanych.

 

Weź lepiej nie trać swojego i innych czasu. Jak by ktoś miał coś do powiedzenia to by się wypowiedział.

 

Chcesz- kupuj. Twój wybór. Masz tu wystarczająco dużo opinii. Chyba, że chcesz w jakiś sposób się tym "pochwalić"...

Link to post
Share on other sites

W tym jedną genialną recenzje heiniego. Jakiegoś moda można by poprosić by trochę przerobił i na stronę główną. Bo recka jest ok.

 

Może i nawet z chęcią zrobiłbym coś takiego, ale niestety nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem forum i nie potrafię :|

 

Z chęcią dodałbym też kilka rzeczy do tej dużej opinii, ale znikła mi możliwość edytowania posta. Czy powinienem się zgłosić do jakiegoś admina, żeby mi ją przywrócił ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...