Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POLSKI HEŁM KEVLAR


Recommended Posts

Zbyyszzzzzzzzzzzzkooooooooooo!! :lol: ale nawet nie, jest przystojniejszy!! zatem sir Lancelot!! tak to on ;))

 

kthulhu ale jak ten Twój hauer jest z przyłbicą to jest ochroniarsko-policyjny, wojskowe nie mają przyłbicy (choć nie wiem czy nie da się jej jakoś "dosztukować") a co do wagi to rzeczywiście ze zdziwieniem zauważyłem, że fritz jest wyraźnie cięższy od "polaka"

aha- obecnie wchodzi nowy model haueru-wz. 2003 bodajże, z wyglądu jeszcze bardziej fritz'owaty- możne je zobaczyć na chłopakach w Iraq.

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Brymer, ja nie mowilem, ze moj jest wojskowy. Rzeczywiscie to jest ten ochroniarsko - policyjny, ale od wojskowego sie strasznie wygladem nie rozni (praktycznie w ogole sie nie roznia). A co do wojskowych... to widzialem z przylbica kiedys, ale nie wiem czy to byla fabrycznie czy nie (kiedys koles z ZW pokazywal nam co maja na "stanie")

Link to post
Share on other sites

Lotos bosze co za avatar ;)

nie w komandosie na zdj jest jw 2305 i oni maja RBR-y

a ja mówiłem o zwykłych szwejach- w pokrowcu prawie się nie różnią - bez widać duze zbliżenie do fritza.

kthulhu rzeczywiście nie napisałeś, ze wojskowy :lol: ale przyjąłem to na logikę :lol:

mówisz- z ŻW - i sam sobie odpowiedziałeś- żetony to trochę wyspecjalizowana formacja nie?? Nie zmienia to faktu, ze ja z przyłbicą nie widziałem (poza ochroniarsko/policyjnymi)

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kiedys mialem w domu przez jakies 3,4 dni hełm wz.2000 (ojciec przed wyjazdem do iraku przywizol mi kilka zabawek do obejrzenia)

Ogolnie mial bardzo ciekawy frasunek, nie taki klasyczny(np.fritz) tylko z prostokatnym kawalkiem jakies siatki-na tym sie "opieral" caly helm do tego oczywiscie obrecz parciana.Bardzo ciekawe ma zapiecie bo mozna je tak ustawic ze pod naciskiem 10kg(info ze starony producenta) sie rozlacza. Wazyl tyle co standartowy blaszany garnek(a byl to najwiekszy rozmiar)

Link to post
Share on other sites
kthulhu ale jak ten Twój hauer jest z przyłbicą to jest ochroniarsko-policyjny, wojskowe nie mają przyłbicy (choć nie wiem czy nie da się jej jakoś "dosztukować")

 

 

Raczej nie da się dosztukować (znaczy zawsze się da, np. wiercąc hełm... ale nie łatwo w każdym bądź razie).

Ostatnio na allegro były wystawione dwa takie hełmiki, choć juz bez zasłon. Na fotkach widać, że zaczepy zasłon są najprawdopodobniej integralną częścia hełmu (w sumie jak by niby miało być inaczej...).

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34319594

 

 

A teraz odrobina edukacji... :wink:

Ja wiem, że jest to błąd tak nagminny, że praktycznie nie do wyplenienia.

Ale będę mimo wszystko próbował...

 

Nie przyłbica tylko zasłona.

Przyłbica to tak naprawdę typ średniowiecznego hełmu, to ruchome z przodu, chroniące twarz to zasłona.

 

 

Dziękuję za uwagę, nie mogłem się powstrzymać... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...