Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POLSKI HEŁM KEVLAR


Recommended Posts

Wszędzie piszecie tylko o amerykanskich hełmach typu fritz, lecz ja chciałbym miec polski hełm. I tu moje pytanie: czy ktoś wie gdzie taki hełm można kupic i za jaką cene. Ostateczie nie musi to byc oryginal moze byc jakis ABS albo cos podobnego.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Co do polskich kevlarów to ja kiedys zadzwoniłem do Instytutu Przemysłowego Tworzyw Moratex (bo to chyba tak na prawdę sie nazywa, w kazdym razie ne jest to firma a ośrodek badawczo-rozwojowy) i otrzymałem odpowiedź, że hełm taki może tylko kupić wojsko, policja oraz firma/osoba posiadająca koncesję MSW. Tak samo mnie poinformowali w firmie sprzedającej sprzet dla agencji ochrony.

Także hełm jest waznym strategicznie narzędziem/przedmiotem i nie kazdy go może posiadać. Powszechne posiadanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu naszego państwa. ;-)

Link to post
Share on other sites

kevlary sa drogie i niewygodne (na dłuższą mete). Osobiście polecam chełmy/kaski ze skateshopów :) ja swój obszyłem materiałem ze starych spodni woodlanda i doszyłem taśmy (na badyle :) ). taki kask kosztuje 60 - 150 zł - za wystarczajacej jakosci... kulki napewno takiego nie przybija :), poza tym jest wygodniejszy (lekki).... moim zdaniem do asg taki wystarcza...

Link to post
Share on other sites

Wygladac w pokrowcu, to moze jeszcze odpowiednio, ale nie tylko o to chodzi. Mimo wszystko wiekszosc osob zwiazanych z ASG interesuje sie tazke militariami i woli miec oryginalny sprzet ;). Poza tym swiadomosc noszenia prawdziwego kevlara,a takze jego np waga IMO sa zaletami. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

no ja swoj kevlar (polski) kupilem za 150zl z przylbica (ale to tez mi sie cudem udalo za taka cene dostac, przez znajomego kupilem). No i musze powiedziec, ze nie jest on taki strasznie ciezki jak niektorzy mowia. Co do tego gdzie mozna je kupic, to czasami na targach staroci chodza po 300-400 zl. zalezy, legalnie sklepowo jej sie raczej nie da kupic

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...