Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zwyczajne gogle BW to niemiecka odmiana amerykańskich SWD:

 

1147773350_1.jpg

 

Gogle te produkuje, zdaje się, UVEX. Jedyna różnica w stosunku do SWD to szara oprawka z bardziej miękkiego tworzywa o nieco gładszej fakturze oraz dziwna nakładka z przyciemnianej "folii" przy górnej krawędzi szybki, pełniąca rolę osłony przeciwsłonecznej. Gogle te w standardzie NIE POSIADAJĄ SZYBKI BALISTYCZNEJ I NIE NADAJĄ SIĘ DO ASG! Trzeba w nich zamontować szybkę balistyczną z gogli amerykańskich.

 

W KSK w użyciu są z kolei przeróżne modele światowych producentów - Wiley X, Oakley-a, Carrery, Bolle-a, Uwexa...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jeśli chodzi Ci o takie :

 

http://img264.imageshack.us/my.php?image=bwkskzwiad12si0.jpg

 

to nie masz co na nie liczyć, o ile pamiętam ktoś (chyba Ronin) wspominał tu o nich, W BW jest ich niewiele a jesli by już były to przykroczyły by wartość EAGA :) o innych goglach nic mi nie wiadomo . Może gogle ESS? Jednostki specjalne preferują chyba też w okularach willey-x (nie dam sobie głowy uciąć. :P)

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam pytanie na temat TYCH niemieckich gogli balistycznych.

 

Moje wątpliwości budzi rzekoma balistyczna szybka. Jest dość cienka - grubość 2 razy mniejsza niż szybka balistyczna z kontraktowych Sun Wind Dust'ów. Szybka ta jest również znacznie elastyczniejsza i nie posiada nigdzie informacji o ochronie balistycznej tak jak to ma miejsce w goglach SWD (napis: balistic lens). Czy ktoś z Was orientuje się jakie oznaczenia powinny nosić kontraktowe gogle niemieckie i ewentualnie rozwieje moje wątpliwośći? ;)

 

Na moim egzemplarzu znalazłem jedynie wytłoczony na gumowej oprawie napis SG (w górnej ramce) oraz taki kod wytłoczony na szybce: GW1 DIN P

Link to post
Share on other sites

Jeeezu... Temat wałkowany po raz kilkunasty. Te gogle nie są balistyczne a sprzedawca pisząc tak nie zdaje sobie chyba sprawy z tego jaką może komuś krzywdę uczynić. To zwyczajne gogle "przeciwpyłowe" - w BW używa się innego typu gogli balistycznych - poszukaj w temacie to znajdziesz.

 

Do tych z aukcji pasuje spokojnie szybka balistyczna od amerykańskich SWD i jeśli ktoś używa ich do airsoftu to tylko z taką szybką.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dokładnie Splitterschutzbrille ESP 21 czyli "okulary chroniące przed odłamkami" (klasy wytrzymałości nie znam :?) produkowane przez firmę Gentex. Są one częścią systemu IdZ. Mają wymienne szybki i wkładki korekcyjne:

 

goglenr5.jpg

 

Prócz szybek z fotki są dostępne także zielone, chroniące przed światłem lasera:

 

bildneu640cm3.th.jpg

 

Opis:

 

Augenschutz bei militärischen Einsätzen entwickelt.

Für die verschiedensten Einsatzfälle stehen Vorsatzlinsen zur Auswahl:

• grau: UV-Schutz

• gelb: zur Kontrasterhöhung bei diffusen Lichtverhältnissen,

• grün: zum Schutz gegen Laserbestrahlung

• klar: für einen zusätzlichen ballistischen Schutz und zum Schutz

der ballistischen Linse vor Beschädigungen.

Die optisch hervorragende Qualität der Linse garantiert ein verzerrungsfreies

Bild. Die Vorsatzlinsen können in wenigen Sekunden ausgetauscht

werden. Ein Brilleneinsatz mit Korrekturlinsen steht für Brillenträger zur

Verfügung. Das patentierte Haltebandsystem erlaubt dem Brillenträger

das Abnehmen der Brille selbst beim Tragen eines Schutzhelms,

ohne dass dieser abgelegt werden muss. Die Brille kann mit einem Griff

wieder vor die Augen gesetzt werden.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Firma UVEX robi na codzień raczej cywilne okulary ochronne i nie kojarzę za bardzo takiego modelu na wyposarzeniu BW. Na stronie producenta nie występuje taki model, a podobne znadują się w kategorii okularów ochronnych dla spawaczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...