Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...

Dokładnie Splitterschutzbrille ESP 21 czyli "okulary chroniące przed odłamkami" (klasy wytrzymałości nie znam :?) produkowane przez firmę Gentex. Są one częścią systemu IdZ.

 

Tu się zakradł błąd powielany wielokrotnie.

Okulary to GENTEX EPS-21

 

I znalazłem je nie za kosmiczną cenę 900 zł na bestprotection.de.

Tylko za $ 115 o tu:

http://www.diamondbacktactical.com/Gentex-...le-P243C52.aspx

 

Niestety nie wysyłają do Polski...

Tutaj jest lista kontaktów do sprzedawców między innymi w europie:

http://ps.imirage.com/psgentexpub/default.aspx?pageid=943

 

I może trzeba by się z nimi skontaktować?

Byliby chętni na taki zakup? Macie może jakiś inny pomysł jak skombinować ten sprzęt za rozsądną cenę?

Link to post
Share on other sites

Jaki błąd powielany wielokrotnie? Co innego nazwa producenta, a co innego oznaczenia wojskowe danego elementu wyposażenia. Poza tym pisałem przecież, że robi je Gentex ;).

 

Tak, masz rację. Chodziło mi o to, że one wg producenta nazywają się EPS-21, a tu wielokrotnie pojawia się nazwa ESP 21.

Jeżeli to jest oznaczenie wojskowe, to przepraszam za zamieszanie.

 

To ja mam od razu pytanie do użytkowników - jak się sprawdzają w normalnym użytkowaniu?

Oczywiście, że są wytrzymałe na postrzał ASG to wiemy. A jak z parowaniem szybek? I jak z polem widzenia?

Link to post
Share on other sites

Szybki lekko zniekształcają obraz, szczególnie z dodatkowymi nakładkami, przykładowo przyciemniającymi. Google nie parują wcale podczas ruchu żołnierza, zaczynają natomiast prawie natychmiast lekko parować kiedy pozostaje się jakiś czas w bezruchu.

Niestety muszę dodatkowo oświadczyć , że wersja dostępna na w/w sklepach nie jest kontraktem Bundeswehry. Jest to wersja eksportowa lub cywilna i różni się brakiem oznaczeń kontraktowych oraz innem mocowaniem tzn paskami na głowę.

Jedyne orginały bywają rzadko na aukcjach ebaya i ich ceny są o połowe mniejsze.

 

Lewy pokrowiec cywilny, prawy wojskowy:

pa030001ej7.th.jpgthpix.gif

 

Na zamknięciu dobrze widoczny kontrakt:

pa030003xd6.th.jpgthpix.gif

 

Widoczny brakujący pasek, biegnący nad głową:

pa030004qm1.th.jpgthpix.gif

 

Oraz napis na pasku:

pa030005cs3.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Już trochę czasu minęło i jakoś zapomniałem napisać, że na targach IWA w Norymberdze wystawiała się również amerykańska firma Revision, która to poinformowała mnie podczas rozmowy, że od niedawna jest kontraktowym dostawcą okularów dla BW. Ile w tym prawdy nie wiadomo, czas pokaże ;-)

Chodzi tutaj o model Sawfly:

img3553b.th.jpgimg3555t.th.jpgimg3556x.th.jpg

 

Okulary są godne polecenia i w wersji cywilnej (bez napisu BUND) dostępne na rynku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pełny zestaw wygląda tak:

 

819bf5eca65703bdm.jpg

 

A to gustowny napisik na oprawce:

 

42a3eea3822773eam.jpg

 

Na Future Soldier Niemiaszek z Revision połamał mi zaczep szyby w moich SawFly i w zamian dostałem komplet cywilny (bez zielonej szyby), a jako bonus wojskowe z ciemną szybą i dodatkową żółtą, ale bez pokrowca.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...