Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem M16a2 z Jg


Recommended Posts

Kupiłem Metalowy korpus do M4/M16 [Dboyi/P&J] wraz z metalową komora hop up od Krakmana do mojej M16a2 z Jg

, zamontowałem wszystko :)

nasmarowałem , i postanowiłem wypróbować , parę strzałów na semi a

potem seryjka i kulki plują ( tzn lecą na około 20 m )

dodam ze z odłączoną komorą hop up ( dystanser wyciągałem ) tak samo strzela

 

co zrobić????

bo już się poddałem :poddanie:

i nie mam pomysłu ...

 

proszę o pomoc

Edited by pedroo
Link to post
Share on other sites

Nie ma co się zastanawiać, Hop up nigdy nie działa poprawnie po przesmarowaniu - nie stawia oporu... Po około 100 kulkach hop up powinien dojść do siebie. Jeśli to nie pomoże to szukaj marności w niewierności...

 

 

pedroo i jak ? zasieg Ci sie poprawil ? dzisiaj montowalem u kumpla te metal body ( w komplecie metalowa komora) w m4 od jg i takie same objawy , zasieg 20 metrow,kulki pluja... nie smarowana gumka, wszystko wydaje mi sie ,ze dobrze zlozone,na plastykowym body i tej samej gumce zasieg 2 razy wiekszy conajmniej byl,pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, mam to body w emce JG II Gen i u mnie na gumce guardera zasięg jest powalający jak na te fps. Zrobiłem natomiast dwie rzeczy. Pierwsza to przełożyłem wszystkie ruchome elementy z hopupa JG do tego dodanego do body bo te białe są do d..... . Jedyny element, który zostawiłem to ten dociskający dysntanser do gumki hop up. Druga rzecz to wymienić dystanser guarderowy na BOYI dodany również w zestawie. Ten guardera jest za duży i podkręca za mocno wszystkie kulki poniżej 0.25

 

Zróbcie tak jak mówię a powinno być ok. No i jeśli jeszcze tego nie zrobiliście wymieńcie stockową gumkę na silikon guardera, u mnie zasięg wzrósł o 1/3 jak i skupienie strzału się poprawiło. Teraz moje JG strzela wyraźnie dalej niż stock CA, MARUI

 

Pozdrawiam, dajcie znać czy pomogło. Jeśli nie - piszcie na Priv.

Link to post
Share on other sites

Druga rzecz to wymienić dystanser guarderowy na BOYI dodany również w zestawie. Ten guardera jest za duży i podkręca za mocno wszystkie kulki poniżej 0.25

 

no ja czekam na gumkę guardera od krakmana , tylko ja w zestawie nie zauważyłem dystansera od Boyi ;( może wypadł, ale ja stzrelam tylko 0,25 więc nie powinno być problemu z podkręcaniem :) jak wstawię ten guarderowy ,

 

we wtorek powinna być już gumeczka , to postaram się opowiedzieć co i jak ;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

"Plucie" kulkami ma na ogół dwie przyczyny:

 

Albo HU jest za mocno podkręcony,

 

albo brakuje kompresji.

 

Powody braku kompresji mogą być różne. Najczęstsze to:

 

Niedociśnięta komora HU do GB (brak sprężynki lub spasowania z frontgripem, kilka gumowych uszczelek i/lub dużo taśmy teflonowej powinno pomóc)

 

źle/zbyt luźno włożona lufa w komorę

 

uszczelka pod głowicą tłoka (w tym wypadku to raczej nie to)

 

badziewna komora.

 

Może o czymś zapomniałem. Wielkim specjalistą nie jestem.

Link to post
Share on other sites

To już się bardziej opłaca komorę metalową wyhaczyć. SRC da się, bo kumpel za 45 skołował niehulaną. A jak się nie da, to dołóż 9 zeta i kup porządną komorę CA na przykład... Choć podobno SRC jest jedna z lepszych (sam mam i kręci bardzo dobrze).

 

Ale jak nie masz kompresji to Ci nowe komory nie pomogą. Musisz coś źle robić przy montażu. Wszędzie musi być przynajmniej lekki docisk i szczelność. Szparka, której nie widać gołym okiem może Ci zabrać 50 fps, niedociśnięta komora zabierze Ci wiekszość fps i np. kończy się pluciem.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Panowie- zrobilem :mrgreen: wystarczylo spilowa dookola ta czesc komory ktora wchodzi w gearboxa :) dzieki temu komora weszla gllebiej w gearboxa - bardziej szczelna i dysza dalej. jest teraz super, kulki leca dalej niz na starej komorze,pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

witam

mam podobny problem a dokładnie wygląda tak: przy strzelaniu na semi wylatuje jedna kulka potem są puste strzały , czasami jakaś wyleci. Przy auto wylatują ale też dużo jest pustych. Zmieniłem gumkę na stockową bo rozwaliłem silikonową ale już na silikonie ten problem występował , na pewno nie jest to wina magazynka bo sprawdzałem na kilku , czasem jak się dociśnie maga to strzela ok ale to nie jest reguła , proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...