Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

z czego się uczyć taktyki itp?


Recommended Posts

Witam! Chciałbym poznać bliżej zieloną taktykę (tak sie składa że w mojej okolicy jest b. ładny urozmaicony las). Obecnie nie bardzo mam czas na ćwiczenie w lesie i "rozkminianie" taktyki... czy ktoś może polecić książki, czasopisma o tej tematyce? No bo od czegoś chyba trzeba zacząć? (jakoś używając opcji szukaj znalazłem tylko o oddziałach specjalnych itp. a ja bym chciał konkretnie o zielonej taktyce).

Link to post
Share on other sites

Generalnie poszukaj w necie "bibli zmechu", ale raczej tylko zrozumiesz, że "lokomotywa gwiżdże". Ewentualnie poczytaj coś generała Skibińskiego lub książki z serii "Historyczne bitwy" Bellony.

A tak naprawde to taktyki nie nauczysz się z książek i/lub czasopism. Te wiedze powinna być przekazana od osoby która sie na tym wszystkim zna.

Link to post
Share on other sites

ok... powiedzmy że znam kilka osób które znają się na taktyce. Ale skąd moge wiedzieć kto tylko czyta "Komandosa" i mysli że zna się na wszystkim, a kto ma wiedzę i dodatkowo praktykę? No i chyba takie kursy z taktyki trochę kosztują (tak, nie ma nic za darmo...).

Thx za info. Jeszcze w ktorymś temacie chyba odnośnie jakiejś zasadzki na drodze ktoś wspomniał o filmach z Czeczeni

polecam serie "russian hell" taka seria filmow czeczenskiego ruchu oporu,oczywiscie made by ogrish wiec filmy sa brutalne i w zasadzie kazdy uklada sie w schemat ze jest jakies przygotowanie do akcji,zasadzka i pozniej dobijanie rannych...na tym filmie dopiero mozna zobaczyc jak sie robi zasadzki

czy z tego można sie czegoś nauczyć? bo narazie obejrzałem jeden taki film i moim zdaniem to jest coś dla fanów gore.

Link to post
Share on other sites

Uważam, że to wystarczy.

Książki, filmy mogą stanowić inspiracji, ale nie źródło wiedzy na temat czegoś, co trzeba przetrenować w terenie z kimś, kto się zna.

Jeśli takiej osoby nie ma zawsze można, metodą prób i błędów, uczyć się działania z kolegami w terenie, aby po pewnym czasie tworzyć zgrany zespół.

Niestety podręczniki w wielu dyscyplinach życia nie wystarczają, ale jest mnóstwo osób, które wierzą w ich działanie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...