Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozpakowałem dziś moje cacko, pięknie wygląda, naładowałem baterie, zamontowałem je, napełniłem hi - capa, założyłem gogle, nakręciłem magazynek, naciskam spust... Piękny odgłos wydaje silnik. Szkoda, że kulki nie lecą ;( Co może być tego przyczyną? Dodam, że może od czasu do czasu jakaś kulka wyleciała, ale tylko na semi i to raz na 20 naciśnięć spustółw, raz się trafiła seria 3 kulek semi pod rząd...

Pomocy

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Do jakiego stopnia podkręcasz magazynek ? Ja miałem też coś takiego z moim augiem, bo podkręcałem magazynek do tego momentu, aż kulki dotarły do tego otworu przez który wylatują do komory HU i nie chciał podawać kulek. Magazynek trzeba podkręcać aż do momentu kiedy zaczniesz słyszeć odgłos takiego przeskakiwania(czyli dość długo). Spróbuj podkręcać go bardzo długo, mam nadzieję, że właśnie to było przyczyną twojego problemu :)

Link to post
Share on other sites

Jak w każdym AEGowym magazynku, trzeba kręcić dłużej, niż do momentu, gdy w środku przestaje być słychać ruch kulek. Słychać go tylko na początku, gdy początkowe kulki wchodzą do mechanizmu, ale nakręcać trzeba "na zapas", czyli na przykład 20 pokręceń (przynajmniej w moim magazynku).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

W moim AUGu jest to kwestia nie tyle przesmarowania maga co tego, że magazynek nie dochodzi do szyjki zwalniającej blokadę kulek.

Tymczasowo pomogło podklejenie zatrzasku w magazynku taśmą izolacyjną tak by mag siedział wyżej ale na dłuższą metę będę musiał poszukać innego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Witam, pozwólcie że podepnę się pod ten temat z moim problemem - mój AUG ma luz na spuście 5-10mm dalej semi oddaje strzał, potem full auto. Problem polega na tym, że granica pomiędzy semi a auto to taki włos że sporo się trzeba mocno namęczyć żeby wypluł jedną kulkę. Miał ktoś podobny problem ? Od razu piszę, że docisk GB nic nie dał, siedzi mocno, ale nie rozkładałem jeszcze body - wacham się bo na oko to jest sklejone poza śrubkami a to mi już śmierdzi łamaniem plastiku... help!

Link to post
Share on other sites

Trolu - prawdopodobnie trzeba styki spustu na GB odgiąć.

 

Co do niepodawania kulek - po pierwsze primo sprawdź sam magazynek. Nakręć go i odegnij zapadkę u góry maga, tuż koło miejsca gdzie kulki sa do guna podawane. Jeśli kulki wystrzelą z maga to mag jest ok. Dobra rada - nie oglądaj wtedy maga od gory ;)

Jeżeli mag jest OK, to zajrzyj jeszcze w komorę HU od strony gniazda maga podczas strzelania i zobacz czy dysza całkiem znika.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Ja również podłącze swój problem pod ten temat. Jestem osobą z bardzo małym doświadczeniem - w ASG bawię się od ok. roku (przeważnie w okresie wakacji).

Problem polega na tym, że replika, którą mam od początku kwietnia (kupiona na stronie www.taiwangun.com, mój pierwszy AEG) odmówiła posłuszeństwa - a dokładniej przestała strzelać. Blisko 5 minut przed odmówieniem posłuszeństwa replika strzelała normalnie - bez zarzutów - po czym spust zaciął się (nie mogłem oddać strzału semi ani auto). Po wstępnych oględzinach (repliki nie rozkręcałem bo nie znam się na tym) uznałem ze kulka - czasami jakaś tam się dostawała - blokuje spust. Po kilku delikatnych potrząśnięciach spust odblokował się (ale trochę ciężko chodzi) lecz replika nie strzela. Akumulatorek (8,4V 1100mAh) był naładowany (sprawdzałem na replice HK 416, która była pod ręka).

 

Czym może być to spowodowane oraz jak można usunąć usterkę i uniknąć powtórzenia?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

tasma klejaca z castorurki eliminuje problem blokady spustu przez wpadajace tam przypadkiem kulki - uszczelnij sobie cala komore do ktorej wkladasz magazynek, mozna tez naladowac tasmy pod sam spust, tak ze nie zostanie zadna przestrzen do ktorej kulka moze wpasc :-P jezeli nie strzela ci to moze pekla/odgiela sie za mocno (tak jak mi) jedna z blaszek decydujaca o trybie ognia - ja swoj gun odsylam jutro do naprawy... blaszka z puszek po orzeszkach nie daje rady. powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...