Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 JG III generacja


Recommended Posts

Nie wiem jaka jest gumka w stocku JG, ale z tego co się orientuję, to gumka powinna być priorytetem. A lufa czy łożyska? Trudny wybór... Celność czy wytrzymałość? Stawiałbym na łożyska i jeszcze Ci na przysłowiowego "precla" zostanie ;).

Link to post
Share on other sites

A to moje opcje - która jest najlepsza dla stockowego JG?

 

Opcja 1:

-Lufa Systema

-gumka Guarder

 

Opcja 2:

-łożyska kulkowe Systema

-gumka guarder

 

Opcja 3

-gumka Guarder

-łożyska kulkowe Systema

-silnk High-Torque CA

 

Opcja 4

-gumka Guardera

-łożyska ślizgowe Systema

-mosiężna prowadnica sprężyny Systema

-dysza uszczelniona Systema

Edited by jtp
Link to post
Share on other sites

Prowadnica systemy nie ma łożyskowania. Zastanów się nad CA albo podobną. Razem z uszczelnioną dyszą może podnieść wydajność sprężyny.

 

Zresztą - wracając do podstaw - pomyśl lepiej o wymianie tej strasznej komory dwuczęściowej, poczujesz różnicę ;)

Link to post
Share on other sites

JTP, proponuję Ci, nie kombinuj. W JG wystarczy łożyska wymienić, gumkę i lufę (systema jest ok. gumka i lufa) oraz body i komorę by zgrzało. Wychodzi Ci całkiem konkretna replika ze świetnym silnikiem, zębatkami a i szczelność powinna być ok.

 

EWENTUALNIE: Sprężyna systema albo guarder oraz prowadnica łożyskowana. I po zawodach, ale to chyba nie jest niezbędne.

 

Po co komplikować coś, co jest proste?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

I co z tego? Może być nawet i pomalowana na różowo i tak lepiej będzie strzelać z gumką guardera, albo systemy niż ze stockową.

 

Nie w moim egzemplarzu - U mnie o wiele lepiej strzela ze stockową niż z gumką systemy i nie ma problemu z podwójnymi strzałami (systema ma cholernie szeroki kołnierzyk) - I błagam nie mówicie, że coś źle założyłem albo krzywo bo to nieprawda 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

pozwólcie, że się wtrące do tematu mianowicie nie chodzi mi stricte o tunning ale o odpowiedz na pewne moje pytanko otóz, czy trzeba, wymieniając komore HU w tym m4 dajmy na to na Systemy, to czy trzeba też wymieniać body na metal??? Jeśli tak to molibyście doradzić jakieś fajne body o dobrym stosunku ceny do jakości???

A swoją drogą, jakby tak logicznie pomyśleć to niby dlaczego trzeba by wymieniać to body na metalowe, przecież ABS body i metal body sa tego samego kształtu a wiec komora jednokomorowa skoro mieści się w metal body to i zmieściłaby się w ABS body??? Prosze nakierujcie mnie jeśli zle dedukuje... :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie musisz zmieniać body na metalowe, jak kupujesz metalową (jednoczęściową) komorę systemy, to dostajesz instrukcję jak trzeba spiłować plastikowe body aby ich komora działała.

Z metalowym body raczej dużego wyboru nie masz, albo DiBoys za około 150 zl albo inne (lepsze) od 400 zl, nie wiem jak z PJ. W niusach ostatnio było body od JG ale u nas tego jeszcze nie ma chyba.

Link to post
Share on other sites

a jeszcze jedną sprawe mam

czy jak bym dał do wymiany (zielony jestem w tunningu) lufe stockowa na precla i łozyska w gearboxie to czy zgrała by ta lufa troszke z ta plastikowa komorą, czy ta zla komora zmniejszałaby wydatnosc tej precli????

Kurde bo nie wiem czy Pan serwisant z Krakmana chciałby cos piłowac w tym body zeby wymienic na ta komore metalowa tak jak napisałes wyzej? :/

a ja niestety jestem w tym kompletnie zielony

odp

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Komora jest 2 -częściowa, chcesz zmienić na 1 częściową. Body jest w takim wypadku łamane. Zwykła komora musi mieć tak że wpierw trzeba ją wysunąć z dyszy a potem manewrować. Widzę tu jeden problem - body łamanego nie da się rozsunąć - zapobiegają temu uszy od strony kolby. O ile się nie mylę mogą być przez to problemy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...