Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

http://www.gunfire.pl/product-yid-1152189884-SW-M10.html

 

Czy ktoś miał z tym rewolwerem do czynienia? Jeżeli tak to jakie wrażenia? Od razu mówię że nie ma on być używany w "boju" ale przeznaczony na prezent, u przyszłego użytkownika pewnie będzie leżał w szufladzie dla "szpanu" i rzadkiego postrzelania sobie do celów czy chociaż do tego się nadaje?

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Akurat dobre rewolwery robią tylko dwie firmy, Tanaka i Marushin, poza tym trochę bym się bał o szczelność i przy przechowywaniu (pamiętacie Pythona STTi?), i przy strzelaniu (niby 250 fps, ale rewolwery mają tyle miejsc, w których mogą być nieszczelne, że uhuhu).

Link to post
Share on other sites

A więc posiadam ten rewolwer i nie jestem z niego zachwycony. Został zamówiony na krakmanie, a jak to chińczyk to posiada trochę wad oraz trochę mnie zalet.

Krótki opis tego produktu:

Dostałem go w czarnej walizecze z napisem owego egzemplarza ale jedna klamra walizki była nadpęknięto co nie stanowi poważnego kłopotu.

Rewolwer po wyjęciu wydawał się odpowiednio wyważony, masywnie zbudowany- do chwili kiedy zauważyłem jakieś coś przy uchwycie co ma niby pomagać trzymać broń, jednak tak nie jest bo element bardzo się chybotał i nadal to robi więc trzymanie broni nie jest pewne ale się przyzwyczaiłem.

Jego amunicję stanowi sześć łusek do których to pakujemy po jednej kuleczce na łuskę.

Niestety jak w większości replik Maruzen'a nie możemy zamknąć bębna silnym ruchem nadgarstka jak Clint Eastwood- musimy takowy dopchąć.

A teraz krótki opis wad

 

Główne minusy jakie mnie uraziły to:

 

-Po tygodniu użytkowania, bęben rewolweru poprzez naciśnięcie spustu wypada z blokady która także nie trzyma; podłużny pręcik pod lufą powinie dociskać bęben lecz tak nie jest bo takowy jest za krótki.

 

-Łatwo zgubić uszczelki do łusek

 

-Rewolwer posiada krótki zasięg więc jest BRONIĄ OSTATECZNĄ i nie polecam jej nikomu.

 

-Z opisu wynika, że posiada ok. 220 FPS'ów ale wg mojego zdania ma maksymalnie 180 bo strzelałem z broni 220fps i wiem ile to jest, co prawda krzywdy nikomu nie wyrządzimy.

 

-Blokada bezpieczeństwa to maksymalny syf który w mojej replice raz działa a raz nie działa.

 

jedynym plusem repliki to chyba nie aż taka duża gazożerność ale i tak szkoda nabijać gazu do czegoś takiego...

 

Jeżeli macie zamiar sobie kupić rewolwer z dbałością o realizm to wybierzcie Marushin, a jeżeli nie zależy wam na realiźmie to wybierzcie Tanake pomimo, że bębenki mieszczą nawet do 16 kulek to wykonanie (np.Colt Single Action Army) jest bardzo dobre.

Krótko ode mnie na temat Bell-M10

Jeżeli chcecie kupić taniego gaziaka wybierzcie berette bell'a albo coś innego.

Jeżeli macie za dużo pieniędzy nie kupujcie tego

 

W moim egzemplarzu wystąpiły poważne usterki- pistolet jest robiony w chinach więc każdy model może być inny. Pozdrawiam! Jeżeli ktoś chce mnie poprawić niech powie gdzie mam błąd

 

*Camil- Jeżeli ma to być prezent i nie używany w boju kup mu lepiej Colt 1911, chociaż decyzja nie należy do mnie ale w gablocie z łuskami nawet ładnie się prezentuje, a co do strzelania do celów przez okno to z 12 strzałów trafisz 5 w puszkę oddaloną o 16 metrów. W rewolwerze można naciągnąć kurek osobno jak i za pociągnięciem spustu, lecz to pierwsze jest bardziej dla lansu XDD

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

-Z opisu wynika, że posiada ok. 220 FPS'ów ale wg mojego zdania ma maksymalnie 180 bo strzelałem z broni 220fps i wiem ile to jest

"Mojego zdania" - dobre, choć nie prawdziwe. Mój ma 230fps ale zasięgiem i celnością nie grzeszy(nie tylko fpsy wpływają na zasięg), do walki się nie nadaje ale do zabawy idealnie.

Link to post
Share on other sites

"Mojego zdania" - dobre, choć nie prawdziwe. Mój ma 230fps ale zasięgiem i celnością nie grzeszy(nie tylko fpsy wpływają na zasięg), do walki się nie nadaje ale do zabawy idealnie.

 

Jak powiedział GZ- jak ma być prezentem to raczej się nadaje, a co do ilości FPS to niedawno miałem mierzone na chronometrze i pluje 194fps, nie wiem z czego to wynika ale ma raczej luzy w uszczelkach itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...