Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie musisz iść do lekarza, tylko wejśc na jakis sklep i kupić porządna batkę.

Jg w stoku daje porządne batki jak na chińczyka, jednakże do tuningu są one nie wystarczające..

A jaka sprężynę Ci włożyli?

Bo jeżeli 120 lub więcej, a mniemam że 130 skoro pokazuje 450fps , to możesz zapomnieć o stokowej bateri, tym bardziej na mrozie.

Jezeli Twoja stokowa batka jest nowa i w miarę mało używana, to odsprzedaj ja komuś kto potrzebuje zapasowej batki do stokowej repliki za 40 zł, dołuż do tego 70 zł i kup sobie batke 9.6V minimum 1500Ma .

I powinno pośmigać, dodatkowo proponował bym niskooporowe kabelki i niestety pozbyć się bezpiecznika.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

łoł to niedobrze...

a nie zacięła się kulka w lufie?

spróbuj może wyciorem, oby tylko problem nie dotyczył części w środku... :???:

 

@kombat69 - stockowa batka nie uciągnie nawet M120? :-o

przy m110 nie ma najmniejszego problemu...

A kolega p71 ma M125...

 

PS. p71 Używasz jakiejś optyki w swoim sigu? Jak tak to jakiej? :)

Poślij jakąś fotke najlepiej ;)

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

 

ZACIOŁ sie ani jednego strzału.. Zaraz cchyba dostane udaru.

 

 

 

 

łoł to niedobrze...

a nie zacięła się kulka w lufie?

spróbuj może wyciorem, oby tylko problem nie dotyczył części w środku... :???:

 

@kombat69 - stockowa batka nie uciągnie nawet M120? :-o

przy m110 nie ma najmniejszego problemu...

A kolega p71 ma M125...

 

 

 

Tak to na pewno kulka w lufie a silnik ma po prostu za daleko żeby ja popchnąć i dla tego stoi w miejscu... :) :)

 

Odpowiadając na Twoje pytanie słaba chińska bateria dołączona do zestawu może nie uciągnąć "dobrej" sprężyny M120 i wyżej, tym bardziej zima.

A jeżeli jest nowa i jakoś ciągnie to i tak nie na długo wystarczy.

Aby uzyskać 450fps trzeba dobry kawałek drutu założyć i pamiętać żeby założyć łożyska Ślizgowe, mocny tłok i tak dalej, co razem daje naprężenie sporo większe niż stokowa sprężyna 110 która można porównać ze sprężyna M100 , a może i nawet M90 markowych producentów.

Pozdro.1

Link to post
Share on other sites

Tak to na pewno kulka w lufie a silnik ma po prostu za daleko żeby ja popchnąć i dla tego stoi w miejscu... :) :)

 

Odpowiadając na Twoje pytanie słaba chińska bateria dołączona do zestawu może nie uciągnąć "dobrej" sprężyny M120 i wyżej, tym bardziej zima.

A jeżeli jest nowa i jakoś ciągnie to i tak nie na długo wystarczy.

Aby uzyskać 450fps trzeba dobry kawałek drutu założyć i pamiętać żeby założyć łożyska Ślizgowe, mocny tłok i tak dalej, co razem daje naprężenie sporo większe niż stokowa sprężyna 110 która można porównać ze sprężyna M100 , a może i nawet M90 markowych producentów.

Pozdro.1

ja rozumiem że sprężyna JG może nie miec takiej żywotności i nie bedzie wiecznie utrzymywac swojej mocy, ale tak czy siak nie sądze że nowa M110 jaka siedzi w sigu będzie słabsza od markowej M90 :) ale to tylko moje zdanie, po prostu wydaje mi sie to troche bezsensowne ;)

a co do tej zacinki w lufie to nie napisał czy mu kulki nie wylatują, czy silnik wogóle nie rusza :P stąd moja lekko żartobliwa 'diagnoza' :D

a tą baterią to mnie przeraziłeś...

BTW. dlaczego tak ciężko trafic na sprężynę M110 systemy? M100, M120 itd. są na każdym kroku, a kurcze M110 to jeszcze chyba moje oczy nie widziały... :???:

I jeszcze jedno (skorzystam z Twojego niewątpliwie większego obeznania w świecie asg niż moje :D) wiesz czy można dostac okablowanie niskooporowe do siga? czy trzeba samemu zrobic? jak byś gdzieś znalazł to daj znac, bo ja troche szukałem, ale z tego co widze mało komu chce sie robic rzeczy dla tej w sumie nie często używanej broni :)

i dzięki za te wszystkie mądre rady, chociaż to że M120 nie uciągnie ta bateria, dalej pozostawia mnie w stanie lekkiego szoku... ;)

pozdro kombat69, zaglądaj tu częściej :)

a Ty p71 daj znac jak już będziesz wiedział co jest nie tak...

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jak kupisz kompletne niskooporowe do G36 to będzie pasowała kostka stykowa w boxie, ale same kable na pewno pasują.

A jeżeli nie boisz się samemu rozbierać repliki i masz troszeczkę smykałki w ogólnym "majsterkowaniu" to w elektronicznym, tudzież nawet dobrze zaopatrzonym elektrycznym kupisz wszystko co potrzebujesz (kable możesz dobrać według ilości miejsca w korpusie na kable) i nie wydasz więcej niż 25 zł z pozłacanym konektorem (wtyczka) włącznie.

A jak masz pod ręka znajomego elektryka, docelowo, elektronika, który za przysłowiowe piwko będzie w stanie chlapnąć 4 dobre luty to udaj się z tym do niego.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jak sądzicie, jest sens zmieniac komore hop-up na metalową z G&P? :)

bo mam okazje zakupic takową za około 25zł, tylko nie wiem czy jest w stanie to cokolwiek zmienic w osiągach tej repliki i czy bedzie do niej pasowac (jeszcze wam dam znac jaka to dokładnie bo sam nie wiem - jest wogóle jakaś różnica między poszczególnymi komorami hop-up?)?

jakieś sugestie z waszej strony? ;)

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Poproszę o fachową pomoc, a mianowicie chciałbym wymienić pare żeczy w moim sigu i zastanawiam się jak dobrać sprzęt a mianowicie dobrałem 2 zestawy i niewiem na którym wyjdzie lepiej.

1-http://gunfire.pl/product-yid-1152190177-Sprezyna-M125.html

-http://gunfire.pl/product-yid-1152189559-Gumka-HopUp-Guarder.html

-http://gunfire.pl/product-yid-1152190921-Zestaw-prowadnica-sprezyny-glowica-tloka-lozyska-kulkowe-do-GB-v3.html

i 2gi zestaw:

-gumka i sprężyna ta sama

-http://gunfire.pl/product-yid-1152190278-ATK-300-v3.html

 

A może ma ktoś inne propozycje? chętnie wysłucham.Chcę wszystko na gunfire bo tam wyśle na gwarancje[płytka selektora] i odrazu coś chciałbym wymienić.

Link to post
Share on other sites

hmm... sprężyny M125 nie wsadzaj do niego bez wymiany innych części, może się coś później stac, jak u kolegi wsześniej... lepiej zainwestowac w jakąś markową M120, jeśli już chcesz podnieśc FPS, a i to jest niebezpieczne :)

jak na mój gust lepszy będzie ten 2gi zestaw, ale ELEMENT nie jest jakąś powalającą firmą. Mimo to myślę że powinno wystarczyc :)

(chociaż części w tym zestawie są o ile sie nie myle dedykowane do max. M120, wiec różnie to moze bywac... może wytrzyma tą M125, może nie...)

 

a na moje pytanie co do komory ktoś odpowie? :)

i jeszcze jedno pytanie, czy jest sens wymieniac stockową lufe z tego SIG'a na 510mm 6.05mm G&P? Niby jest 2cm krótsza, ale zrobi to wogóle jakąś różnice? Bo mam okazje dostac ją w cenie mniejszej niż 50zł ;)

dzięki za odpowiedź!

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

A wiesz może jaka sprężyna jest włożona seryjnie? p71-odebrałeś już sprzęt z naprawy? działa? daj znać jak najszybciej.

To mam wymieniać w nim cokowliek? a może zostawić bebechy tak jak są. Choć przyznam ze zchęcią podnósłbym troche moc.

Link to post
Share on other sites
A wiesz może jaka sprężyna jest włożona seryjnie?

W sigu seryjnie montowana jest M110 :) wystarczy odrobine poczytac...

Jeśli chcesz zastosowac w sigu JG coś powyżej M120 i żeby chodziło 'jak należy', to trzeba wymienic prawie wszystko, taka prawda niestety... :)

 

Choć przyznam ze zchęcią podnósłbym troche moc.

Ja też ;)

 

A co z tą komorą i lufą o których pisałem wcześniej? :D doczekam się tutaj kogoś kto może mnie uświadomic? :P

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

ja mam takie pytanko: dla czego przy przeliczaniu czasu ładowania baterii mnoży się pojemność przez 1.4? 1100mAh - pojemność baterii, 250mA - szybkość ładowania ładowarki, a 1.4? a tak btw to na baterii napisane jest jak należy ją ładować: standard charge: 14-15hrs, fast charge: 2-2,5hrs

i jeszcze jedno pytanie mam: czy do kolimatora albo lunety trzeba jakieś montaże dodatkowe kupić żeby celownik nie zasłaniał widoku z kolimatora tudzież lunety?

 

aaa i jeszcze jedno mi się przypomniało: do czego służy w instrukcji określone jako "Air Regulator" umieszczony zaraz nad końcówką lufy na zewnątrz?

 

powiedzcie mi jeszcze czy ten otwór w kolbie służy do zaczepienia paska czy do czegoś innego :P

Edited by kluz
Link to post
Share on other sites

co do baterii, to taki wzór po prostu... nie wiem dlaczego xD ale wzór działa, wiec nie ma sie czego czepiac :P

co do kolimatora, to nie bedziesz potrzebował żadnych specjalnych montaży, lecz do lunety wielkości np. x40, potrzeba zdecydowanie wysokiego montażu, a i z takim naprawde ledwo się mieści przez ten stockowy celownik... mimo wszystko bez drastycznych czynności nie da sie go chyba zdemontowac, a co za tym idzie założyc większej lunety... no ale cóż.

"Air Regulator"? Yyy... no po prostu chyba sobie jest :D o ile myślimy o tym samym ;)

A to śmieszne kółeczko w kolbie jak najbardziej służy do montażu zawieszenia.

No bo do czego innego? :)

Link to post
Share on other sites

rozkręcić pól broni, tj.:ściągnąć osłony z lufy (te plastikowe), czyli okolice baterii, wykręcić takie 2 metalowe listwy? (6 śrub - tam gdzie bateria), poda magazynkiem wykręcić 2 śruby, wykręcić 4 śruby (2 rzędy po 2) tak gdzie się kończy korpus, przy lufie, tam gdzie się zaczynają te listwy, to obok nich właśnie są te 4 śrubki i 2 następne po drugiej stronie; otwierasz kolbę wykręcasz stamtąd śrubkę; po tym wszystkim ściągniesz celownik z lufy i lufę zewnętrzną oraz cały korpus (tzn. od selektora w górę), zostanie goła lufa wewnętrzna z komorą HU, dalej powinieneś sobie poradzić

 

nie pamiętam czy w środku jeszcze jakieś śrubki siedziały, jak będą to wykręć :P

Edited by kluz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

faktycznie, metalowy korpus jest do sig'a, ale jego koszt to 590zł :D

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4295

 

istnieje też pewien dodatek do kolby który niektórym może przypasc do gustu :)

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2860

 

można także dokupic szyny ris na specshopie w razie gdyby ktoś potrzebował :P

 

czyli narazie z tego co znalazłem, asortyment jest dośc ubogi... dobrze że są chociaż mid capy robione do sig'a... normalnie święto :]

 

PS. wymieniłem lufę na 509mm 6.05mm G&P, narazie powiem że wypada tą lufę jakoś ustabilizowac w lufie zewnętrznej, bo lata na wszystkie strony :] a co z celnością to powiem wam gdy pogoda się uspokoi...

(dzięki kluz za poradnik rozbierania body, mimo wszystko się przydał ;))

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem w czwartek swojego siga pewnie przyjdzie w poniedziałek.

Pisaliście że mogą być problemy z selektorem ognia, a dokładniej że po jakimś czasie szlak może trafić tryb semi a auto i bezpiecznik nadal będą działać. Możecie podać przyczynę tego problemu i jak można się go pozbyć. Pewnie bez wymiany części się nie obejdzie tak więc proszę o linki do części zamiennych. Pozdro

Link to post
Share on other sites

witap po dlugiej nieobecnosci. Dotarla replika po naprawie; wnioski

- nie zwiekszac mocy spreżyny (konieczna wymiana baterii)

-wystarczy uszczelnienie oraz ewentualna zmiana cylindra na wiekszą średnice

- po w-w modernizacji mam 450 fps

-mam precke systemy 545mm i gumke hop-ap guarder (super )

 

Polecam mid-cap okolo 100 kulek ,jeśli uda wam sie je dostac :-P

Low-kap jest ok ale szybko sie kończy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...