Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witap po dlugiej nieobecnosci. Dotarla replika po naprawie; wnioski

- nie zwiekszac mocy spreżyny (konieczna wymiana baterii)

-wystarczy uszczelnienie oraz ewentualna zmiana cylindra na wiekszą średnice

- po w-w modernizacji mam 450 fps

-mam precke systemy 545mm i gumke hop-ap guarder (super )

 

Polecam mid-cap okolo 100 kulek ,jeśli uda wam sie je dostac :-P

Low-kap jest ok ale szybko sie kończy

 

poważnie po zmianie na samego bore-up'a masz 450fps? wow, sporo :)

a co konkretnie uszczelniałeś? samą komorę jakimś teflon fixem czy jak?

ja pod koniec roku planuje kupic bore-up systemy i 550mm Prometheusa i zmienic łożyska ma metalowe kulki, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

jeśli teflon fix coś wg Ciebie da, to jutro się za to biore :D

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cennik1) Wyciszona łożyskowana głowica tłoka z DURACONu, Producent: GFC Parts - 44,90zł

 

2) Łożyska kulkowe 7mm, Producent: Systema - 79,00zł

 

3) Łożyskowana prowadnica sprężyny, Producent: Systema - 69,00zł

 

4) Sprężyna M125, Producent: GFC Parts - 14,90zł

5) Tłok IN0403 http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...z-duraconu.html 44,

6) Precka 535mm Systema

7) Gumka guardera czarna

po tym całym zabiegu ma 460 fps (według serwisu SPECSCHOP)

 

Sprężyne wymieniłem ,ale niestety musze wymienic batke na lepszą . Myśle ze samo uszczelnienie zdecydowanie podnosi FPS a nie ma potrzeby wydawac mamony na nową batke

Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4358 czy ten zestaw pasował by do SIGa?

 

"Zamówiłem w czwartek swojego siga pewnie przyjdzie w poniedziałek.

Pisaliście że mogą być problemy z selektorem ognia, a dokładniej że po jakimś czasie szlak może trafić tryb semi a auto i bezpiecznik nadal będą działać. Możecie podać przyczynę tego problemu i jak można się go pozbyć. Pewnie bez wymiany części się nie obejdzie tak więc proszę o linki do części zamiennych. Pozdro" Wie ktoś coś o tym?

Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4358 czy ten zestaw pasował by do SIGa?

 

"Zamówiłem w czwartek swojego siga pewnie przyjdzie w poniedziałek.

Pisaliście że mogą być problemy z selektorem ognia, a dokładniej że po jakimś czasie szlak może trafić tryb semi a auto i bezpiecznik nadal będą działać. Możecie podać przyczynę tego problemu i jak można się go pozbyć. Pewnie bez wymiany części się nie obejdzie tak więc proszę o linki do części zamiennych. Pozdro" Wie ktoś coś o tym?

 

zestaw nie bedzie pasował chociażby ze względu na łożyska, które w sigu są 7mm, a nie 6mm tak jak w linku jest napisane, pozatym cylinder typu 1 to nienajlepszy wybór do tak długiej lufy :]

i bez wyciszonych głowic będzie skrzeczec jeszcze bardziej niż robi to teraz, także raczej bym nie brał :P

a jak znajde troche wolnego czasu to wezme sie za teflon-fix ;)

Link to post
Share on other sites

A możecie mi w końcu odpowiedzieć co do tego selektora ognia?

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=98 Majorze Kupricz czy ta głowica tłoka i cylindra będzie pasować do SIGa?

Jeśli nie to podaj linki do jakiś części lub zestawu który by pasował do SIGa, chodzi mi głównie o to żeby trochę go wyciszyć

Edited by Ogniomistrz
Link to post
Share on other sites

A możecie mi w końcu odpowiedzieć co do tego selektora ognia?

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=98 Majorze Kupricz czy ta głowica tłoka i cylindra będzie pasować do SIGa?

Jeśli nie to podaj linki do jakiś części lub zestawu który by pasował do SIGa, chodzi mi głównie o to żeby trochę go wyciszyć

 

tak, ten zestaw głowic powinien pasowac :)

i jak na mój gust znacznie poprawi kulturę pracy repliki ;)

a co do selektora, to nikt tutaj Ci nie odpisał, ponieważ nikt nie wie gdzie można i za ile dostac coś lepszego do tej repliki :D

napisz do taiwanguna, może dadzą Ci znac i napisz nam tutaj

Link to post
Share on other sites

czy selektor pada w konkretnych sytuacjach ? (np szybkie przelaczenie z auto na semi) czy tak poprostu ? tez wlasnie zamowilem siga :) kompromis miedzy dluga lufa jak w g3 a skladana kolba w g36 (miedzy tymi trzema sie zastanawialem i to chyba najlepsze rozwiazanie)

Link to post
Share on other sites

Nareszcie przetestowałem mojego SIGa problemy jakich się dopatrzyłem to:

- selektor ognia - nie działał czasami pojedynczy strzał pomagało przestawienie z AUTO na SEMI,

-dwójnóg jest faktycznie cały z metalu ale pokryty słabą warstwą farby, która bardzo łatwo się ściera, i sam dwójnóg łatwo się odchyla przy niedużej sile, więc przy celowaniu uważajcie używając dwójnogu,

-szczerbinkę u siebie musiałem regulować żeby dobrze wycelować

 

Możliwe że była słabo naładowana bateria i przez to selektor dziwnie chodził, a akumulator starczył na ok 500 strzałów.

Link to post
Share on other sites
Dwojnog do niczego sie nie przyda ,moj jest w szafie .

ja go używam jako stojaka do repliki podczas gdy nie ma mi kto przytrzymac broni :D nadaje sie idealnie :P

 

a moja bateria w nieco obniżonej temperaturze (powiedzmy ok 1-10*C) wytrzymuje około 800kulek... jak na chińską batke to nie jest źle :)

używam chińskiej ładowarki (tak wiem, kicha jakich mało) i ładuje ją średnio 6,5 - 7h ;)

p71 a jakie parametry musiała by mieć bateria by uciągnąc np. M120 systemy?

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

"Warto dodać, że wszystkie części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem, co ma żywotne znaczenie przy wzmacnianiu repliki i poprawianiu osiągów." cytat z taiwanguna :)

 

a do tej baterii to która będzie lepsza i jaką sprężyne jest w stanie uciągnąć? :)

http://www.taiwangun.com/shop,show,541

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2241

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4089

 

jak na mój gust to chyba ta G&P prezentuje się najciekawiej, no ale nie specjalnie sie na tym znam... ;)

Link to post
Share on other sites

Majorze Kupricz chcę znać twoje zdanie o tej kompatybilności, z tego co wiem to w nim są łożyska 7mm a w Marui 6mm, a kolega gadał że nie warto go tuningować ponieważ jest to "nietypowy karabinek". A i jeszcze jedno czy u was też przysłali replikę z zerwaną plombą (naklejką z napisem Krakman).

U mnie była zerwana na 2 części plomba w gnieździe magazynka.

Link to post
Share on other sites

ja mam lekko naddartą, ale nie zarwaną...

 

co do tej kompatybilności to raczej tu jest wszystko tak jak w innych replikach, tyle że własnie ten okaz ma 7mm łożyska :)

cała reszta części to raczej standard, żadne specjalne wymysły ;)

ale zawsze przed kupnem lepiej zapytac kogos mądrzejszego czy na 100% dana częśc bedzie pasowac. Dość dobrym źródłem wiedzy są Krakmani, aczkolwiek zdarza się że są leniwi i albo nie odpiszą, albo nie sprawdzą i powiedzą niedokładnie (tak jak mi z gwintem na lufie zewnętrznej - opisywałem to chyba w swoim 1szym poście).

Link to post
Share on other sites

panowie proponuje się wstrzymac troche z tym spamowaniem...

i dlaczego prowadnice sprężyny miały by nie pasowac? Każda prowadnica dla GB typu 3 powinna pasować, bez żadnego ale... :)

a wysoki ROF spowodowany jest stosunkowo słabą sprężyną do 9,6V baterii :) powymianie łożysk powinno być chyba jeszcze lepiej ;)

 

wczoraj miałem awarię hi-capa. Wyłamało mi się to gniazdo z boku magazynka służące do łączenia go w pary :| wyłamało się i wpadło do środka magazynka... wyjąłem, dziure zakleiłem czarną taśmą izolacyjną i mam teraz poklejony magazynek... będe musiał zainwestowac w midcapy, czekam tylko aż pojawią się na specshopie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...