Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ogniomistrzu wyprowadź mnie z błędu który moim zdaniem popełniłeś pisząc "kolega powiedział ze to nietypowy karabinek"

 

Body to body a co do flaków to standardowy GB V3 do którego części pasują tak samo jak do innych V3 (chodzi mi o cylindry,tłoki,zębatki,listwy popychacza i inne szkielety GB)

Co w flakach siga 550 jest nietypowego ?

 

Nie chcę Cię w jakikolwiek sposób urazić tym co napisałem -ale kolege który Ci tak powiedział możesz z czystym sumieniem wyśmiać :-)

 

 

Pozdrawiam -Rain

Link to post
Share on other sites
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja go używam jako stojaka do repliki podczas gdy nie ma mi kto przytrzymac broni :D nadaje sie idealnie :P

 

a moja bateria w nieco obniżonej temperaturze (powiedzmy ok 1-10*C) wytrzymuje około 800kulek... jak na chińską batke to nie jest źle :)

używam chińskiej ładowarki (tak wiem, kicha jakich mało) i ładuje ją średnio 6,5 - 7h ;)

p71 a jakie parametry musiała by mieć bateria by uciągnąc np. M120 systemy?

 

 

Ja swoją batke traktowalem po rosyjsku na maxa wyladowac i 10 h ładowac i działa ok. Sprawdzałem batki 8,4- 9,6 i to co jest wazne to to aby miały minimum 1500mAh ja zastanawiam sie nad tą Bateria AEG - 9,6V 2000mAh - AK Stick - Firefox

indeks:4878

Link to post
Share on other sites

dobre pytanie :| teraz też na to zwróciłem uwagę...

nasza chińska bateria ma ok. 25cm, a miejsca na baterie jest jakieś max 30cm...

czyli 35cm bateria np. G&P ni jak się nie zmieści? :|

to niedobrze...

a czy bateria 8,4V 2200mAh uciągnie M120 systemy? (7 ogniw powinno się chyba zmieścić w gripie... powinno...:|)

Link to post
Share on other sites

A może wmontować na upartego stałą kolbę i przewody do niej przeciągnąć?

Rain777 pomyliłem się, kolega pisał że to nietypowy model, chodziło mu o to że jest malutko modeli ASG SIGów chyba mniej niż 10. Czy do SIGa można wmontować w miejsce dwójnogu jakiś inny markowy dwójnóg? p71 możesz podać linki do części które ty wymieniłeś w swoim SIGu, albo link do zestawu tuningowego BOre-up?

Link to post
Share on other sites

wczoraj napisałem maila do specshopu kiedy przewidywana jest dostawa magazynków Mid - Cap do siga oraz pytanie, który z zestawów bore up SYSTEMY będzie najbardziej pasował do siga...

oto odpowiedź:

"Witam

 

dostawa magazynków za ok 2 tygodnie

 

http://www.specshop.pl/advanced_search_res...amp;x=0&y=0

 

 

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy"

 

odnośnie magazynków dowiedziałem się co chciałem, ale z tymi zestawami bore up to mnie olali totalnie... nawet im sie nie chciało chyba doczytac o co mi chodzi...

po pierwsze pytałem tylko o zestawy SYSTEMY, a po drugie zestaw za 359zł który odziwo ich zdaniem powinien być 'najlepszy' (wg mojego pytania, wynika że oni tak twierdzą) nie bedzie pasował napewno ze względu chociażby na łożyska :| nie mówiąc już o tym że od dzieciństwa marzyłem o cylindrze typu 1 do lufy ponad pół metrowej... :poddanie: pozdro 600 dla sklepu za olanie mnie...

ale przynajmniej odpisali! :-F

Link to post
Share on other sites

Wszystkie czesci wymieniałem w GUNFAIER , jak do nich sie zadzwoni i powie co się chce zmienic to sami przysyłają oferte z wycena .

A co do bateri to w SIGu-550 jest jeszcze miejsce na ogniwa w dolnej częsci chwytu lufy . Ja tam zmieściłem 3 ogniwa , ale trzeba troszke pokombinowac z batką , bo takiej co orginalnie pasuje nie znalazłem. Jeśli ktoś coś znalazł to prosze o linki.

Link to post
Share on other sites

Wreszcie ktoś odpisał...

 

Jaki typ silnika jest w SIGu krótki cz średni.

Mam szanse odkupić niedrogo dobry silnik typu średniego ale nie wiem czy będzie pasował.

W końcu cylinder jest typu 1 czy typu 0 ,

Krakman mi podał że 0 a Gunfire że 1.

Edited by Ogniomistrz
Link to post
Share on other sites

Wreszcie ktoś odpisał...

 

Jaki typ silnika jest w SIGu krótki cz średni.

Mam szanse odkupić niedrogo dobry silnik typu średniego ale nie wiem czy będzie pasował.

W końcu cylinder jest typu 1 czy typu 0 ,

Krakman mi podał że 0 a Gunfire że 1.

 

cylinder jest typu 1szego, przynajmniej w moim przypadku :)

najłatwiej to sprawdzić rozbierając body, jak już ściągniesz całą góre to będziesz widział także górę GB, w tym cylinder - u mnie typ 1szy, jak już mówiłem ;)

a co do silnika to nie mam pojecia, czy krótki, czy średni czy długi...

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem SIGa według opisu kolegi Kluza.

Co do cylindra wydaje mi się że jest to typ 1( u mnie z przedniej cześci cylindra nie ma dziurki, a w tylnij stronie(mam na myśli częsci od strony bliższej prowadnicy)jest dziurka).

 

tak właśnie wygląda cylinder typu 1szego :)

zastanawia mnie od dłuższego czasu ile fps traci się na właśnie takim cylindrze...

myśle że zmiana zespołu cylindra na bore-up typu 0, podniesie kosmicznie FPS, nawet koło 50-60 ;)

do tego preclufa no i chulaj dusza piekła nie ma! :killer:

Link to post
Share on other sites

Na Taiwangunie był Bore-up z cylindrem o poszerzonej średnicy do SIG ale nie było napisane do jakiego modelu dokładnie. A precke to najlepiej Deep Fire 6,02 510 mm, a w SIgu lufa ma 510 mm a nie 535mm.

 

musze Ci zdecydowanie zaprzeczyc.

Mam w sig'u lufę 509mm i musze przyznać że każdą lufę poniżej 530mm trzeba usztywnić żeby nie latała... :| inaczej nici z precyzyjnego strzelania, a nawet po zamontowaniu tłumika dzwięku niektóre kulki haczyły o jego koniec, co świadczy o niezłych luzach... dodam że lufa zamontowana jak najbardziej poprawnie.

Tak więc przy wyborze lufy precyzyjnej zalecam patrzeć na te o długości ponad 530mm, pozbawią one nas problemu z niestabimnym strzelaniem :) (lufa wewnętrzna będzie wystawała za zewnętrzną, tak jak w stocku)

Link to post
Share on other sites

napiszę coś dla myślących-jesli wiesz gdzie na lufie wew dać trochę szkota..czy teflonu to lufa się prędzej zegnie niż poruszy (dotyczy to wszystkich replik)

Bo dłuższa lufa to nie będzie się chybotać ? Jeśli ten problem ma rozwiązać dłuższa lufa wew bo zaciska się na wylocie z lufy zewn ..to powodzenia z innymi replikami zyczę za takie pomysły :/ (to nawet prowizoryczne rozwiązanie nie jest)

 

ps: jesli te dwojnogi sa takie jak zaobserwowany przezemnie..to wspólczuje wszystkim użytkownikom Siga 550 tego szajsu ...

Link to post
Share on other sites

Taki dwójnóg masz też w G36 i G36E, przynajmniej JG mógł się postarać o szynę montażową to już by było pół biedy, dało by rade tak przerobić dolną część chwytu przedniego aby go połączyć jego część z chwytem przednim od SIG552? Skoro mówicie że precke będzie trzeba usztywnić to jak JG usztywnił lufę stockową?

Link to post
Share on other sites

rozbierz i pomyśl -to było motto mojego poprzedniego postu -nie napiszę jak to robić bo rozwiazanie jest banalne

Nie idź na łatwiznę ..bedziesz siedział tu rok ..a sam nic nie wymyślisz bo inni Ci powiedzą ?

Jakbym się mylił to nie było by pytań co 3 post "jaką gumkę wsadzić"

Myslcie ludzie..a nie zadawajcie pytań na które jest już 1001 odpowiedzi

a że sie szukac nie chce to "kij w oko"

Link to post
Share on other sites

napiszę coś dla myślących-jesli wiesz gdzie na lufie wew dać trochę szkota..czy teflonu to lufa się prędzej zegnie niż poruszy (dotyczy to wszystkich replik)

Bo dłuższa lufa to nie będzie się chybotać ? Jeśli ten problem ma rozwiązać dłuższa lufa wew bo zaciska się na wylocie z lufy zewn ..to powodzenia z innymi replikami zyczę za takie pomysły :/ (to nawet prowizoryczne rozwiązanie nie jest)

 

ps: jesli te dwojnogi sa takie jak zaobserwowany przezemnie..to wspólczuje wszystkim użytkownikom Siga 550 tego szajsu ...

 

o usztywnieniu szkotem nawet nie warto mówić bo to jest oczywiste, najgorzej jest z nałożeniem lufy zewnętrznej na obklejoną wewnętrzną, bo wciskanie na siłę kończy się masą zepsutych nerwów i tak czy siak minimalnymi luzami pod koniec...

 

a co do dwójnogu to nie jest on pierwszej jakości - fakt, ale idealnie nadaje się na stojak :P

Link to post
Share on other sites

Major pokaże Ci jak to zrobić gdy się spotkamy ..gwarantuję że będzie sztywna jak wacek po viagrze i nie wymaga używania barbarzyńskiej siły :P

 

a no to chętnie skorzystam z Twoich uwag przy następnym spotkaniu, chociaż i tak już nie narzekam na jakąś drażniącą chwiejność lufy :P

ale skoro ma być sztywna jak po viagrze to zawsze warto jeszcze nad nią posiedzieć ;)

 

(precki i bore up systemy na taiwangunie poszły o całe 10zł w górę... nie cieszy mnie to a zarazem ciekawi, dlaczego dopiero teraz skoro kurs dolara znormalniał :poddanie: niby 10zł to nie majątek, ale jednak cośtam jest... :P)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...