Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.039 [CYMA]


Recommended Posts

Jak ktoś chce Beryla to nie lepiej przeszpachlować to body na takie ak 74 ?? Wiem bo sam robiłem, troche ponawiercać, poszlifować a efekt przyzwoity ;))

 

mam pytanie czy szyna nad pokrywą jest w miarę podobna jak ta w berylu ?? nie znam się ...

 

hmm chcialem kupic aks74 un ale widzę ze łatwo mogę się dorobic beryla nawet ;)) a to mi daje + 100 pkt LANSU :D w koncu BERYL

 

czekam na info dot. karabinu :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie czy szyna nad pokrywą jest w miarę podobna jak ta w berylu ?? nie znam się ...

Tu nie trzeba się znać, wystarczy spojrzeć na zdjęcie...

 

hmm chcialem kupic aks74 un ale widzę ze łatwo mogę się dorobic beryla nawet ;))

Łatwo? Szyna nad pokrywą i kolba Beryla nie czyni, jeśli będziesz chciał uczciwą replikę, a nie potworka, to sam zobaczysz że to wymaga pracy.

A co do pytań o łoże i nakładkę, to lepiej poczytaj tutaj: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=8419

Link to post
Share on other sites

Łatwo? Szyna nad pokrywą i kolba Beryla nie czyni, jeśli będziesz chciał uczciwą replikę, a nie potworka, to sam zobaczysz że to wymaga pracy.

A co do pytań o łoże i nakładkę, to lepiej poczytaj tutaj: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=8419

 

Najtrudniejsze czyli kolba mam z glowy... Szyna duzo upadabnia do beryla.

Body latwo mozna przeszpachlowac, chwyt i dekiel - 1min roboty. Zostaje caly frontset do przerobki ale to i tak lepiej niz przerabiac AK od Boyi. Wytoczenie nowej lufy - problem z wymiarami reszta latwizna, zalatwic troche czesci od ostrego i BERYL jak znalazl 8-)

 

PS nie mam chwilowo polskich znakow...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jeżeli Cm039c jest zbudowana na bazie cm036 to podejrzewam, że to to samo co właśnie 36 tylko, że w innym opakowaniu i tyle ;) a jako że ta 36 strzela ładnie i ludzie przy ładnie wyregulowanym HU strzelają celnie na 50 metrów to znaczy, że broń jest ok. Pytałem szynkama czy broń jest ok na privie. To napisał żeby brać jeśli nie zależy na jakości wykonania i wyglądzie. Widocznie mu się nie podoba. Ja czekam tylko na pieniądze i chyba to biorę, do tego jakiś kolimatorek i będzie okej :) Napewno lepiej mnie to wyjdzie niż awaryjna M16 JG

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem ten karabin 4 miesiące temu i jak narazie z mechanizmem jest wszystko w porządku. Rura gazowa była słabo przymocowana do chwytu przedniego i odpadał przy złapaniu za niego, ale wymieniłem go na rurę z CM.028 i się trzyma. Ostatnio wyłamał się kawałek magazynka (tę część, w której trzeba wyciągnąć pin żeby rozebrać hi-capa), co komplikuje szybkość jego włożenia. Kolba ma metalową prowadnice, ale będę wymieniał ją na kolbę składaną typu Folding Stock do M4/M16, bo ta mi się nie podoba.

 

Jak macie jakieś pytania to pisać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przymieżam się do zakupu tej repliki karabinu, lecz w tej wersji;

http://www.taiwangun.com/shop,show,266

 

Jakich osiągów mogę sie spodziewać po założeniu czarnej silikonowej gumki systemy, dobrym wyregulowaniu hopa i uszczelnieniu układu?

 

Czy wyciągnę 50-55 m z przyzwoitącelnością ? ( w późniejszym czasie założę preckę)

 

Pozdrawiam, Mleczaj~

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Może ktoś powiedziec coś więcej na temat tej repliki? Mam zamiar ją kupic ale na forum nie wyczytałem o niej nic konkretnego. Chciałbym znac jej zasięg skuteczny, jakośc wykonania, i jak to ogólnie wytrzymuje pracę tej sprężyny.

Licze na rzetelne odpowiedzi poparte doświadczeniami. :D

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

#wyborowiec

 

Wątpię, żeby cm.031 miała te same bebechy co cm.039, skoro moja cymka 039 lata na stocku praktycznie, jedynie gumka silikonowa systemy tak, że z 35-40 metrów trafiam człowieka, a cm.031 nadaje się conajwyżej do cqb ;]. W cm.031 kumpla, kulka z niewiadomych powodów skręca w dowolną stronę swiata ( za kazdym razem inna ) po ok. 15 metrach. Jeśli z 15 - 20 metrów celujesz w pień drzewa kulka potrafi tak skręcić w górę, że nie trafi nawet w koronę, przy bezwietrznej pogodzie. Mimo, że hop-up jest na zero ( nie używany ). Tak więc, po osiągach wnioskuję, że to nie są te same bebechy ;)

 

Mleczaj~

Link to post
Share on other sites

@mleczaj_krowka

 

To źle wnioskujesz ;) . Twój kolega trafił na jakiś fatalny model i dla tego ma taką tragedie zamiast repliki. A co do modeli firmy Cyma to ja Ci GWARANTUJE że wszystkie starsze modele mają te same bebechy (była jeszcze seria najstarsza ale to lata temu) a seria dzisiejsza (rozkładająca się jak oryginał) ma nowe bebechy razem z metalowa komorą HU.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Metalową komorę SRC, wraz z precką Systemy zamówię pod koniec marca, lub początek kwietnia ;)

 

Wtedy machnę jakąś w miarę bogatą recenzję, gdyż będzie o czym pisać, bo na lufie precyzyjnej oraz przyzwoitych kulkach ( zrobię testy P&J [ te nie są przyzwoite ;d ], Madbull Matchgrade Sniper BBs, oraz Excel, zobaczymy, które wypadną najlepiej :) )osiągi będa dopiero bardzo zadowalające ;)

 

Mleczaj~

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zmierzony celny zasięg cm.039u - z wymienioną gumką na systemę silikonową.

 

Kartka A4 równe 30 metrów ode mnie - każdy strzał trafiony.

40 metrów - po dobrym wyregulowaniu hopa - 8/10 strzałów wpada w A4.

Kartka na 50 metrach - nie wiem dokładnie ile na ile strzałów trafia, lecz po oddaniu kilku trój strzałowych seryjek, kartka jest podziurawiona.

 

Zasięg skuteczny, z którego można zdjąć człowieka - 53 - 56 metrów~

 

Metry w moim teście to równe, mierzone odległości, a nie "na oko".

 

Z optyką wyniki na pewno będą dużo lepsze. Przy takim zasięgu wskazana jest luneta, ponieważ jest to zasięg dorównujący nie jednej snajperce AEG ( np. ma prawie takie osiągi, jak PJ25, różnica kilku metrów ).

 

Pozdrawiam, Mistyk~

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Może coś odemnie..

 

 

*Wygląd zewnętrzny

 

Moja nataszka(bo tak ją nazwałem) prezentuje sie wyborowo.Powiem nawet,ze wygląda groźne a nawet za groźne jak na zwykłe ak tactical.Ale to plus dla konstruktorów :uśmiech: Na zdjęciach wyglądało dosyc mizernie,ale jak sie weźmie ta giwerke w dłonie to 3,8 kg robi swoje.Przejdźmy do szyny montowanej nad deklem(w który wkładamy batkę),min. picanty.Jest ona przymocowana jedną śrubką,która wygląda na trwałą oraz nie trzeba jej dokrecac zbytnio po wyjeciu włożeniu batki i przymocowaniu szyny. :uśmiech: Wszystko wykonane z metalu,sprawdziłem magnesem . Czyżby CM zaczeło sie starac a moze nawet chce prześcignąc Airsoftowych gigantów? :strach: Przedni grip na którym sa tez zamątowane szynki nie wymaga przykrecenia,gdyż trzyma sie także b. dobrze..dziwne :-F Jeśli chodzi o Hop Up to pierwszy raz sie spotkałem z naklejką obok regulatora systemu podrecania kulek(albo sie nigdy nie przyglądałem,jeśli tak to mnie poprawcie),która pokazuje w którą mańke przesuwac regulator,aby otrzymac efekt podkrecenia albo obniżenia lotu kulki.Co do rączki,to pierwsza rzeczą,która zrobiłem to ją zdemontowałem i wyrzuciłem.Dlaczego? Mam uprzedzenie do rączek RIS etc. :killer: Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa :lol: :mrgreen: . Ogólnie,kupiłem go ze względu kolby...aaa zapomniałbym o niej :P Kolba prezentuje sie pięknie <3 Nie lata na wszystkie strony,jest przymocowana bardzo mocno.Prosto sie ją składa i rozkłada mianowicie jeśli chcemy złożyc przeciągamy kolbe w dół i kierujemy w stronę selektora ognia.Jeśli chcemy rozłożyc poprostu ja wyciagamy :wink: Idealny towar do przeróbki na berylcia,ja mam zamiar wymienic grip na ten z ak74i tłumik płomienia + zakup eotecha.

 

 

*Wnętrze oraz parametry

 

Więc tak.Nie zamierzam zaglądac do środa,gdyż sie nie znam i nie chce nic popsuc :P Myśle,ze wszystko jest ok bo karabin działa bezprecendesowo. Dostałem dodatkowo karteczke z 10 wynikami mocy mojego aega ,: 428 430 431 429 427 430 430 431 429 431 . Sprawdzane na guarderze. Stockowo posiada 430 FPS,wiec daje to przewage nad innymi replikami tej klasy.Nie zamierzam go tunigowac bo 430 to i tak bardzo dużo,i nie polecam strzelania z 5m do kolegi...Wystarzczy włożyc precke i kuleczki śmigają jak pociski ;-) SKuteczny zasieg jaki zmierzyłem to tak jak wymieniał mleczaj to 53-56 m.

 

 

Ogólnie polecam i zachwalam :luzik:

 

Jeśli o czymś zapomniałem to piszcie a ja postaram sie odpowiedziec na pytanka :roll:

 

Pozdrawiam

Krystian

Edited by lol123
Link to post
Share on other sites

Jak tylko będzie kasa to kupuje i będę tworzył coś na wygląd beryla commando

Cały front od 74 mam body i pokrywę komory zamkowej.

 

puki co mam zamiar wymienić komorę zamkową od 74, pokrywę, podstawa szczerbinki zostanie od 47 no i magazynek do 74 też będzie bo ten wafle to mi się nie podoba strasznie. No i czy da się wsadzić do tego karabinu większą batke jakieś 9,6V ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...