Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do wykonania korpusu obróbką skrawaniem to miałem na myśli wykorzystanie nie tyle tokarki co tokarko-kopiarki do drewna. Ma toto wodzik połączony z głowicą, który ślizga się po wzorcu. Z tego co widziałem jest w stanie odtworzyć dość skomplikowane kształty ale czy da radę muszę zapytać fachowca.

 

W przypadku tej metody kopiarka odtworzyłaby jedynie karby poprzeczne - karby wzdłuż trzeba by wtedy dorobić inną metodą, no ale zawsze byłoby o te parę operacji prościej.

 

Uparłem się na sprawdzenie tego sposobu bo wiem, że z odlewaniem będzie padaczka - rzadko kiedy udaje się odlać idealnie i prawie zawsze trzeba odlew wykańczać ręcznie - będzie to niepotrzebna dodatkowa robota a ja wolę opracować sposób na zrobienie dużej ilości granatów dla całej ekipy... Poza tym koszt materiału może być dość wysoki - nawet na same ścianki pójdzie sporo żywicy. Sensownym rozwiązaniem wydaje się natomiast wytoczenie z drewna samego gołego korpusu bez karbów i naniesienie siatki za pomocą odlewu (po pokryciu wewnętrznych ścianek formy żywicą wsadzenie gołego korpusu do formy tak, żeby siatka się do niego przykleiła).

 

Koncepcji jest co najmniej kilka i zobaczymy co pochłonie najmniej środków/czasu.

 

Ronin

 

p.s.

 

Gips totalnie odpada - jak już to żywica. Trzeba jedynie kombinować jak zużyć jej najmniej.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najbardziej "oszczędnym" sposobem byłoby oblewanie żywicą walca, będącego zarazem ciężarkiem granatu, czyli tak, jak Ronin napisał(musiałem, doczytać jego post do końca:D)

 

Czekamy. I jeśli Ci się uda, to ja byłbym bardzo chętny na takie 2 granaciki ;)

Ciekawe, ie. by to wyszło za sztukę :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgrzewając temat, prezentuje ćwiczebny granat DM 58 i jego poszczególne elementy:

 

Widok całości:

pb010027if8.th.jpgthpix.gif

 

Główka zapalnika z łyżką:

pb010032hf3.th.jpgthpix.gif

 

Zapalnik ćwiczebny, bojowy jest o połowę krótszy:

pb010030fa0.th.jpgthpix.gif

 

Atrapa materiału wybuchowego:

pb010031fk8.th.jpgthpix.gif

 

Wszystko razem:

pb010028qe8.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tłumacząc wikipedię, DM 15 to ładunek przeznaczony do odpalanych elektrycznie wyrzutni granatów dymnych, montowanych na pojazdach.

Posiada jednak możliwość odpalenia ręcznego (draska).

DM 35 są przeznaczone wyłącznie do automatcznych wyrzutni granatów dymnych przeznaczone do stawiania dużych zasłon maskujących .Istnieje jeszcze DM 25, który jest dużą wersją DM 15.

 

Pod tym linkiem znajdziecie kompletną ZDv 3/21, dotyczącą środków dymnych w BW, niestety po niemiecku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...