Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z bateria :/


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z bateria. Bateria jaka posiadam do KAN 9,6V 2000mAh. Zawsze ja ladowalem wolnoladowarka tyle czasu ile powinno. Potem po rozladowaniu jeszcze ja rozladowywalem zarowka od samochodu. No i wczoraj naladowalem ja na full. Podlaczam do repliki a tu tak jakby byla nienaladowana (slychac jak silnik nie potrafi pociagnac sprezyny). Ladowarka jest ok sprawdzalem. Podlaczylem baterie do zarowki no i swiecila dlugo (dluzej niz jak bateria byla rozladowana przez replike). Zarowka byla podlaczona na jakies 20min. Odlaczylem i podlaczylem batke do repliki. Odziwo strzelala... ROF moze nie byl super ale taki normalny. Podlaczylem do zarowki jeszcze troche, potem znowu do repliki i ROF jakby sie zwiekszyl o ciutke. Dziwne jest tez to ze jak jest podlaczona do zarowki to czuc ze jedno ogniwo jest gorace, a reszta nie :/

 

wie ktos moze o co w tym wszystkim chodzi?

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Być może jedno ogniwo nie pszepuszcza napięcia. Sprawdź z batką od kolegi albo kogoś. Podejrzewam ,że kabelki między ogniwami są uszkodzone. A z tą żarówką to może to ,że do jej nie trzeba takiego wysokiego napięcia. Ale dokłądnie nie wiem.

Edited by Huey
Link to post
Share on other sites

Numer z żarówką od samochodu nie do końca się sprawdza i nigdy ci nie pokaże czy bateria jest właściwie naładowana czy nie, napięcie nic nie znaczy jak natężenie prądu jest zbyt niskie. Powiedz lepiej jak długo używasz tej baterii.

Link to post
Share on other sites

to masz powód, to ogniwo jest zepsute, odlutuj je z baterii i będziesz miał 8,4 v 2000 mAh,innego wyjścia chyba nie ma :roll:

 

Baterie nie są lutowane...zazwyczaj. Te chińskie na pewno. Dlatego lutownica Ci nie jest potrzebna. Potrzebujesz po prostu kombinerek i musisz to ogniwo wyrwać.

Link to post
Share on other sites

Ale nie zwykłą lutownicą:) Zanieś do jakiegoś elektrycznego to koleś Ci zgrzeje taką lutownicą punktową- na stojaku. Z własnego doświadczenia wiem, że np. Intellecty przy 60 stopniach Celsjusza padają, więc lepiej nie tykać lutownicą po przegrzejesz i renta będzie:P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...