Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nazwa handlowa M5-S6 [JG],

- cena 299.- zł, do nabycia w TAIWANGUN

- cena 399.- zł, do nabycia w ARSOFTGUNS i GUNFIRE.

Różnice cenowe całkowicie niezrozumiałe gdyż jest to ta sama broń, tego samego producenta, tyle, że Krakman podaje 340-360 fps, natomiast dwa pozostałe sklepy chwalą się 370-cioma fps

Broń jest dość wierną repliką MP5-SD6 będącego standardowym wyposażeniem do “niebieskiej taktyki” formacji GROM.

 

Broń już na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, właściwie trudno dopatrzeć się różnic pomiędzy nią, a wielokrotnie droższym wyrobem Classic Army. Rozmiary pozwalają na dość wszechstronne zastosowanie jako broń szturmowa zarówno w taktyce zielonej jak i w czarnej. Bardzo czytelna obsługa, nawet bez instrukcji, średnio zaawansowany maniak ASG po kilkunastu minutach będzie wyczuwał ją jakby się z nią urodził. Tylny chwyt wygodny i ergonomiczny, osoby przyzwyczajone do chwytu przedniego mogą odczuwać jego brak, zamiast niego przednią dłonią można podpierać broń chwytem za magazynek lub karbowane łoże. Dobrze wyprofilowana, wysuwana kolba ma kilka położeń w każdym z nich jest w miarę stabilna, dzięki temu każdy może dopasować jej długość do swoich potrzeb, a w CQB po całkowitym zamknięciu nie przeszkadza w manewrowaniu nawet w dość ciasnych pomieszczeniach.

 

Broń niestety nie posiada żadnej szyny. Powoduje to ograniczenie możliwości wyposażenia w dodatkowe akcesoria. Wyeliminować tę niedogodność można montując szynę przystosowaną do MP5. Są dwa ich rodzaje niska i wysoka, ta druga ma tę zaletę, że mimo zainstalowania kolimatora, celowanie może odbywać się również przy zastosowaniu tradycyjnych, standardowych przyrządów celowniczych bez potrzeby demontażu szyny.

 

Z mojego krótkiego doświadczenia (wystrzeliłem około 1000 kulek zarówno w akcji jak i do tarczy) broń na miarę zastosowań jest celna. Przy ogniu pojedynczym skupienie na 15 m bardzo dobre, przy ogniu ciągłym nieco pogarsza się. Człowieka średnich rozmiarów można trafić bez problemów i skutecznie (poczuje trafienie) na odległość około 30 m, maksymalny zasięg strzału oceniam na 40 m, wszelkie wyższe wartości należy zaliczyć do mitów. Zmierzona prędkość wylotowa z pięciu pomiarów to 320-350 fps.

 

Bardzo pozytywnie odbiera się doskonałe, w pełni regulowane przyrządy celownicze, identyczne jak w ostrym oryginale.

 

Selektor ognia i przycisk zaczepu magazynka są obustronne, co jest szczególnie ważne dla leworęcznych. Przy przełączaniu selektora wyczuwalne wyraźne kliknięcia na poszczególnych pozycjach, trzeba co pewien czas kontrolować dokręcenie mikroimbusika mocującego lewe skrzydełko na osi przełącznika gdyż samoczynnie luzuje się co może skutkować zgubieniem całego selektora!

 

Magazynek mocowany bardzo stabilnie, zatrzask mocny, zapięcie magazynka jest sygnalizowane wyraźnym, głośnym kliknięciem. Do zwolnienia służą obustronnie dostępne dźwignie. Stokowe magazynki hi-cap mają pojemność 240 kulek co przy krótkich seriach (3-4 kulki) w zasadzie wystarcza na niemal całodzienne użytkowanie bez konieczności uzupełniania. Na wszelki wypadek można dokupić drugi, taki sam magazynek. Zdecydowanie odradzam zakup podwójnych magazynków z atrapami naboi. Jeden z nich mieści 250 kulek, a więc zaledwie o 10 więcej niż stokowy, a więc może służyć tylko szpanowi, drugi co prawda mieści aż 570 kulek, ale występują w nim częste zacięcia – nie podaje kulek przy strzelaniu seriami. Problem ten nie pojawia się przy strzałach pojedynczych. Pistolet jest dość głośny, mimo zastosowanego tłumika dźwięku.

 

Bateria trzyma dobrze, jak dotąd wystarczała na okres całodziennej akcji. Bardzo korzystne jest zastosowanie akumulatora 9,6V gdyż w znaczący sposób zwiększa szybkostrzelność broni. Akumulator mieści się pod lufą w rurowym łożu, żeby się do niego dostać należy wyjąć dwie zaślepki umieszczone przy górnej krawędzi, blisko lufy. Trzeba przy tym zachować szczególną ostrożność gdyż zaślepki są niewielkie, bardzo lekko osadzone w otworkach i zgubienie ich to tylko kwestia czasu.

 

Generalnie broń jest bardzo trwała, na pięć użytkowanych w naszej grupie, w jednym właśnie zginęły zaślepki i złamany został uchwyt suwadła atrapy zamka, w drugim zginął selektor ognia. Wszystkie usterki były wynikiem nieuwagi i ślamazarność użytkowników. Pistolet można przenosić tradycyjnie na pasie dwupunktowym (posiada dwa mocne zaczepy do karabińczyków), lub trzypunktowym. Biorąc pod uwagę zakres zastosowania można ocenić pistolet na 8 punktów (w skali 1-10)

 

Zalety:

- przystępna cena,

- super wygląd,

- stosunkowo niewielkie rozmiary i ciężar,

- doskonałe przyrządy celownicze,

- niezawodność,

- realna prędkość wylotowa 320-350 fps,

- niezły zasięg skutecznego strzału,

- duża szybkostrzelność po wymianie akumulatora,

- obustronność dźwigni obsługowych.

 

Wady:

- brak szyn montażowych,

- zbyt delikatny selektor ognia.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik tej repliki, do jej wad dodałbym jednak słabą celność ( skupienie ). Mi wielkokrotnie kulki rozbiegały się przed trafieniem w cel na dystansie 30-35 metrów. Nie obyło się bez przedłużenia lufy do końca tłumika. Również jako minusy można uznać marnej jakości stockową gumkę hop-up oraz słabe wykonanie płytki selektora ognia, która lubi sobię pęknąć tu i ówdzie ;-) Co do gubiących się zaślepek, to święta prawda - nawet nie wiadomo kiedy same znikną ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Na stronie Krakmana jest napisane: typ pasującej baterii large. Dziwne jest to że sprzedają to ze stickiem. Jak to więc jest? Wejdzie tam large czy nie bardzawo? Ja wiem że ten SD6 to kawałek guna, ale batka large do najmniejszych jakoś nie należy:) Ktoś wie jak to się ma do rzeczywistości??

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie sądze, żeby się zmieściła, ja niby mam SD5 (wersja ze stałą kolbą) ale do frontgripa ta co mam (w kolbie) się nie zmieści, więc widocznie tam jest błąd :P

 

I małe pytanie: Czy wersja SD5 różni się tylko kolbą i pasującą batką, czy czymś jeszcze?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie sądze, żeby się zmieściła, ja niby mam SD5 (wersja ze stałą kolbą) ale do frontgripa ta co mam (w kolbie) się nie zmieści, więc widocznie tam jest błąd :P

 

I małe pytanie: Czy wersja SD5 różni się tylko kolbą i pasującą batką, czy czymś jeszcze?

[/quote/]

 

Różnią sie kolbą, akumulator large, SD5 jest dłuższa i według mnie dużo ładniejsza od SD6 ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...