Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Modułowa Ranger [MFH]


Recommended Posts

Był już temat o CIRAS'ie tej firmy więc postanowiłem napisać co nieco o kolejnej kamizelce ich produkcji. Zdjęć niestety nie będzie :/

 

1. Informacje ogólne

Omawiany sprzęt został zakupiony w Specshopie (http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3734). Tak naprawdę jest to plate carrier z cummerbundem, będący kopią MOLLE Plate Carrier w/Cummerbund firmy Eagle: http://www.eagleindustries.com/prd_detail....amp;SubCatID=16. Produkt Eagla jest powszechnie zachwalany jako jedno z najlepszych rozwiązań w tej klasie. Czy odnosi się to również do kopii postaram się odpowiedzieć w dalszej części recenzji.

 

2. Co dostajemy?

W komplecie otrzymujemy:

- kamizelkę z cummerbundem

- dwie podwójne ładownice na dwa magazynki każda. Ładownice przeznaczone są do magazynków od eMek ale mieszczą się w nich magazynki od AK74, aczkolwiek dwa wchodzą do jednej ładownicy dosyć ciasno.

- jedną pojedynczą ładownicę na jeden magazynek (u mnie zaadaptowana jako kabura, glock bardzo ładnie się w niej trzyma)

- podwójną ładownicę na magazynki do mp5

- admin panel z ładownicą na magazynek do krótkiej

- camelbak z wkładem

Poza tym, wyposażona jest ona w dużą kieszeń zapinaną na rzep na wyokości klatki piersiowej, dwie małe kieszenie po wewnętrznej stronie cummerbunda i dosyć sporą kieszeń pod przednim panelem na dodatkowe magazynki/pistolet. Na szelkach są gumowe paski ułatwiające ułożenie rurki od camelbaka i przewodów od radia. Przedni i tylni panel wyposażony jest w kieszenie na płyty balistyczne. Cummerbund, w odróżnieniu od pierwowzoru, kieszeni takich nie posiada. Na plecach wszyty jest uchwyt ewakuacyjny z rzepem na taśmę z nazwiskiem.

 

3. Materiał i wykonanie

Kamizelka jest wykonana, jak można się spodziewać, z nylonu. Oglądałem wszystkie szwy i wyglądają na dosyć mocne. Jednak, jak to zwykle bywa w rzeczach z azji, dokładność wykonania pozostawia wiele do życzenia. Szwy często gęsto są wykonane w niezrozumiały dla mnie sposób. Palsy w poziomie są całkiem równe, niestety w pionie przyszyte są w różnych odstępach. Szczególnie widoczne to jest w kolumnach krańcowych, które albo są za wąskie albo częściowo zasłaniają je taśmy velcro. Camelbak również obszyty jest palsami, ponadto posiada szelki do noszenia samodzielnie. Dzisiaj go przetestowałem i ogólnie nie przecieka, jedynie przy samym bukłaku rurka gdzieś nie dociska i kilka kropel się tamtędy uroniło. Kamizelka ma w pełni regulowane pas i szelki. Na szelkach znajdują się klipsy których przeznaczenia nie udało mi się odkryć. Jeśli ktoś wie do czego one służą będę wdzięczny za informację :)

 

Trochę zabawy jest z zakładaniem kamizelki. Cummerbund jest zapinany na rzepy. Aby go podpiąć, należy podnieść przedni panel pod którym są taśmy velcro, przyczepić cummerbunda i opuścić panel. Brzmi może prosto ale tak naprawdę takie nie jest. Raz, że rzepy trzymające przedni panel są mocne więc wymaga to trochę wysiłku, a dwa że na przednim panelu jest sześć kolumn potrójnych palsów. Więc na panelu zwykle będą ładownice których ciężar nie ułatwi nam zadania. Ten sam problem istnieje w oryginale więc można by to wybaczyć. Jednak nawet boczne zaczepy samej kamizelki są dosyć niewygodne w zapinaniu. Problemu nie ma gdy mamy na sobie pustą kamizelkę, ale z ładownicami ciężko jest sięgnąć do zapięcia, a jeśli się je poluźni to potem ciężko jest dociągnąć taśmę. No ale może to tylko ja mam takie krótkie ręce ;)

 

4. Plusy, minusy i podsumowanie

+ duża powierzchnia nośna

+ całkiem spora ilość dodatków w cenie kamizelki

+ wygoda noszenia

+ możliwość odpięcia cummerbunda i uzyskania w ten sposób lekkiego Plate Carriera (coś w tym stylu: http://www.eagleindustries.com/prd_detail....mp;SubCatID=48)

 

- palsy

- sposób zakładania

- brak możliwości szybkiego zrzucenia kamizelki

- krzywość niektórych szwów

 

Ogólnie wystawiam ocenę 7/10 (oczywiście skala nie obejmuje oryginału;) ). Mimo pewnych niedoróbek kamizelka nie ma perfidnych wad, a te które są wynikają w dużej części z budowy jej oryginalnego odpowiednika. O wytrzymałości nie piszę bo jest dużo za wcześnie na osądzanie ;) Za 300zł dostajemy dosyć dużo, aczkolwiek radzę się zastanowić przed zakupem czy na pewno czegoś takiego szukamy.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Velcro nie są czerwone, wiele zdjęć na specshopie ma przekłamane kolory. Naprawdę jest to kolor zbliżony do CB.

 

Majkel: no na zdjęciu konfig jest bezsensowny ale jak dostałem kamizelkę to admin panel był standardowo na klacie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Można trochę więcej na temat camelbaka:

 

Czy pasy są na nim dobrze zamocowane?

Jak się sprawuje (wyciekło kilka kropel, czy pół baniaka)?

Czy pasy pozwalają na jego przesunięcie w bok (chodzi mi o to, czy niedoskonałości na krańcowych pasach mi tego nie uniemożliwią)?

 

Z góry dziękuję...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: na plecach palsy są naszyte wyjątkowo równo. Jednak o przesuwaniu kamelbaka możesz raczej zapomnieć - nie ma na to miejsca. Część górna pleców posiada tylko sześć rzędów palsów (zgodnie z oryginałem), co daje możliwość regulacji położenia kamelbaka o jeden pals w każdą stronę.

 

Co do pęcherza to nadaje się jedynie do wymiany. Po zlikwidowaniu przecieku na łączeniu kolanko - rurka pojawił się nowy, tym razem na łączeniu kolanko - pęcherz i tu już nic się nie da poradzić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Masz jakąś fotkę jak leży ta kamizelka na Tobie.

Ja mam taką samą tzn. jeszcze tańszą podróbę ;)

i się cały czas zastanawiam czy nie jest na mnie za mała,

moja narzeczona skwitowała mnie kiedyś że wyglądam jak w biustonoszu

a nie kamizele ;)

Chodzi o foty przód tył, da rade??

Link to post
Share on other sites

Dobra chyba i tak nie będę tu lubiany ;)

wujek przecież napisałem że taką mam więc nie wysyłaj mi linka z jej opisem i fotami na manekinie na którym wszystko zawsze leży zajebiście.

Zadałem pytanie czy te kamizelki się nosi tak bardzo wysoko? Czy one są takie małe? Dla świętego spokoju ktoś mógłby napisać TAK albo NIE.

Edited by rokitarr
Link to post
Share on other sites

To nie jest "kamizelka", tylko Plate Carrier - czyli noszak płyty balistycznej. One są mniejsze, bo zasadniczo mieszczą tylko płytę i ew. podkładkę, nie mają pod tym pełnowymiarowych wkładów miękkich jak kamizelka zintegrowana - np. CIRAS.

 

TAK - ten rodzaj oporządzenia nosi się wysoko - bo płyty powinny górną krawędzią być mniej więcej na linii obojczyków, może minimalnie niżej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...