Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin ze złomu


Recommended Posts

Witam,

 

Od zawsze (czyli od kiedy mogłem trzymać plastykowy pistolet za 7zł) interesowałem się II wojną światową. W trakcie trwania tego hobby zacząłem rekonstruować minione czasy. Posiadam już Kar98 i MP40, wraz z pełnym mundurem. Przewala mi się także po domciu C96 oraz parę mundurów brytyjskich. Wkrótce zapaliłem się na coś cięższego, moje marzenia kierowały się ku....tak, Tygrysowi i Panterze, marzenia ściętej głowy i 12 letnich dzieci. Tak na serio to chciałem mieć do kolekcji jakiś KM, względy finansowe nie pozwalają mi jednak na kupno np. Mg34 Asahi, czy też Mg42 AGM, który niedługo ma ujrzeć światło dzienne.

 

Otóż to czego nie mogę kupić, mogę zrobić sam. Pojawił się kolejny problem, czyli brak zaplecza warsztatu. Za punkt honoru postanowiłem sobie jednak nie używać żadnych prefabrykantów, ani gotowych części (oprócz oczywistych jak śruby i młotki). Ręce mi opadły, lecz doping kumpli z drużyny SARS gotował krew w żyłach. Pozostały mi jednak młotek, parę niezidentyfikowanych narzędzi i pokój na poddaszu. Zacząłem pracę, czyli coś ze złomu.

 

Po 2 miesiącach pracy, sam nie wierząc w sukces stworzyłem to:

 

dsc00152fh0.jpg

 

Dla niedowiarków, naprawdę nie miałem narzędzi, zaglądałem jednak do mojego garaży, gdzie jest imadło i piła kątowa.

 

Struktura jest przygotowana pod GB V.3 , którego mi jednak brakuje :P. Wewnątrz siedzi lufa od M15 CA, na którą zdaję się nadepnął słoń i komora plastykowa od AK.

 

Czekam na składne opinie i pomoc przy wykończeniu.

 

Pozdrawiam,

P3n1o

Grupa SARS Przasnysz.

 

 

@Edit:

Kochany adminie, jeśli pomyliłem działy - nie gryź :)

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Wszystko przelecę półmatem czarnym + stylizacja, czyli papier ścierny i parę rysek tu i tam. Po za tym +1000 do lansu za rdzę na częściach. Elementy Bakelitowe postaram się zrobić inaczej, choć jeszcze nie mam pomysłu.

 

Czy będziesz na partyzanta robił jak ci coś wpadnie do głowy?

 

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia.

 

Ano chodziło mi o to, czy masz już jakiś plan jak zrobić całą replikę, czy robisz ją spontanicznie ;)

 

Mi się bardzo podoba, a należy ci się laur za samo to, że ci się chce.

Jak masz zamiar rozwiązać kwestie magazynka? Zrobisz coś na kształt oryginalnego pudła od MG, a w środku będzie jakiś standardowy magazynek?

Link to post
Share on other sites

BRAWO! Świetna robota ! Może pochwal się jakimiś "szczegółami budowy" ?

 

Co do bakelitu - gdzieś w temacie o tuningu zewnętrznym AK 74/47 jest o robieniu bakelitowych magów i chwytów. Może tam znajdziesz coś odpowiedniego.

 

Pozdrawiam i gratuluje!

 

P.S. Prosze :) Tu jest o robieniu chwytu ;)

Link to post
Share on other sites
Może pochwal się jakimiś "szczegółami budowy"

 

Cała konstrukcja jest stalowa. Karabinek waży już około 10kg. Wszystkie elementy wykonałem sam, chłodnica jest na zawiasie, oryginalnie się otwiera i jest przygotowana do wymiany lufy. Na potrzeby asg element zablokowałem, gdyż złamał by odcinek lufy między komorą hop-up. Niektóre elementy drewniane, których nie mogłem zrobić z metalu, to jest kolba, trzymadło do trommela, muszka i zawias dwójnogu, a także podstawa celownika Plot. Pokrywa zamka się jak najbardziej otwiera. Dwójnóg składany. Jest możliwość jego odpięcia lub przyczepienia do chłodnicy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Szkoda czasu i zachodu Chińczyki to zrobią szybciej i lepiej i za mniejsze pieniądze

 

Jak patrze na ten chiński szajs i to co zrobił Penio to nasuwa mi się jedna myśl...Chrzanić chinoli :)

 

Czekam na kolejne pomysły :D Może SWD albo UKM 2000 z GB od Minimi ? :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...