Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

ja mam Lugerka od jakiś 3 miesięcy i niesyty magazynek wraca do krakamanów bo coraz mocniej puszcza gaz dolnym zaworem :(

ale ogólnie pistoletem jestem zachwycony

pięknie pasuje do dłoni, jest świetnie wyważony i jest idealnym przedłużeniem ręki

tam gdzie wyciągniesz rękę, tam celuje broń xD

kiedyś myślałem że świetnie się strzela z glocka 17 KSC/KWA, że najlepiej leży w dłoni (tak też mi się strzelała z wersji ostrej) ale jednak Parabelum bije go na głowę i teraz kombinuje żeby jakoś przetestować wersję ostrą Lugera czy jest tak wspaniała jak replika :D

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

też dziś spostrzegłem podobny problem - dośc mocno syczący dolny zawór, będąc już gotowy na zakup nowego maga zdecydowałem się na ingerencje techniczną: czyli wykręcenie zaworu, poprawienie uszczelki (była jakby przekrzywiona), delikatne przesmarowanie i wkręcenie na nowo... efekt: problem zniknął, ale i tak kupie drugiego maga na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam !

Mam problem na ostatniej strzelance zginęła mi pokrywa zamka od mojego parabellum :cry: . Pisałem do większości sklepów (taiwangun, gunfire, capri, specshop) lecz żaden sklep nie posiada i nie sprowadza tej części. Może wy byście byli

w stanie mi pomóc, dać namiar na dystrybutora lub sklep w którym mógłbym tą pokrywę nabyć.

Zamieszczam zdjęcie z zaznaczoną tą częścią

welugerjpg.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

 

Poszerzyłem właśnie grono szczęśliwych posiadaczy tej przesympatycznej zabawki, którą jak na razie zdążyłem jedynie wstępnie przestrzelać. Jest to jednocześnie moja pierwsza replika gazowa, więc przepraszam z góry za być może naiwne pytanie, ale nie znalazłem na nie nigdzie odpowiedzi.

 

Zdania na temat przechowywania magazynków są podzielone (mówię tutaj o składowaniu magazynków pustych / napełnionych częściowo gazem). Koledzy sugerują mi wariant drugi - napełnić magazynek, oddać kilka strzałów i zostawić.

 

Czy macie Panowie jakiś patent na przechowywanie pełnego magazynka w pistolecie? Ja na razie wpadam w błędne koło:

- żeby "dopchnąć" kolanko, trzeba wyjąć pusty magazynek,

- magazynek można włożyć jedynie, gdy naciągnięta jest sprężyna spustowa,

- zwolnienie sprężyny spustowej przez naciśnięcie spustu powoduje odrzut kolanka,

- cofnięcie kolanka powoduje naciągnięcie sprężyny spustowej...

 

Nie dotarła do mnie instrukcja obsługi repliki, z tego co wyczytałem w sieci w oryginale konieczne było oddanie suchego strzału...

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Magazynek przechowujesz z gazem i bez kulek.

 

Tak, to też zasugerowałem w moim poście.

 

Pytanie brzmiało jak się uporać z odskakującym kolankiem ;-) Przeczytaj proszę mojego posta jeszcze raz i doradź ;-) Generalnie chciałbym replikę z pełnym (gazu, nie kulek) magazynkiem w środku doprowadzić do stanu ze zwolnioną sprężyną spustową i opuszczonym kolankiem.

Edited by yurand
Link to post
Share on other sites

Po ostatnim strzale zamek pozostaje w tylnym położeniu, czyli kolanko zgięte. Trzeba zabezpieczyć, wyjąć mag i lekko odciągnąć kolanko do tyłu - puszczone powoduje powrót zamka w pierwotne położenie.

 

I to się zgadza. Ale później bez problemu mogę włożyć magazynek naładowany gazem bez konieczności suchego strzału.

Może ma to związek z mechanizmem, Borax pisał mi, że złe dogięcie jednej blaszki w środku może skutkować kilkoma problemami, chyba odnosi się to też do kwestii wsadzania magazynka. Ale nie pamiętam szczegółów. Może Borax się wypowie.

 

Magazynek wkładasz na zabezpieczonym czy odbezpieczonym?

 

Oczywiście możesz ładować gaz na włożonym magazynku. Choć nie wiem czy jest to poprawne.

Link to post
Share on other sites

Po ostatnim strzale zamek pozostaje w tylnym położeniu, czyli kolanko zgięte. Trzeba zabezpieczyć, wyjąć mag i lekko odciągnąć kolanko do tyłu - puszczone powoduje powrót zamka w pierwotne położenie.

 

I to się zgadza. Ale później bez problemu mogę włożyć magazynek naładowany gazem bez konieczności suchego strzału.

 

(...)

 

Magazynek wkładasz na zabezpieczonym czy odbezpieczonym?

 

Oczywiście możesz ładować gaz na włożonym magazynku. Choć nie wiem czy jest to poprawne.

 

O ile dobrze rozumiem zasadę działania repliki, magazynek można do niej włożyć tylko jeśli jest napięta sprężyna spustu. To jest niezależne od pozycji kolanka - zgięcie kolanka powoduje napięcie sprężyny, która jak rozumiem pozostaje napięta do chwili naciśnięcia spustu, niezależnie od tego, czy kolanko jest zgięte, czy wyprostowane. Zaniechanie oddania suchego strzału pozostawi zatem napiętą sprężynę, czego również chiałbym uniknąć ;-) Chyba że jest jakiś inny sposób na jej zwolnienie niż suchy strzał. Ewentualnie sposób na jej nie naciąganie. I dodam na marginesie, że sposób lepszy niż ten, który zasugerował mi kolega: 'popróbować ruszać kolankiem podczas wkładania magazynka tak, żeby wskoczył na miejsce przy nie naciągniętej sprężynie' ;-) Z repliką siłować się nie mam zamiaru ;-)

 

Magazynek wkładam z reguły na zabezpieczonym (podczas zabawy w polu zdarza mi się o tym zapomnieć). Z moich obserwacji (może niepoprawnych) wynika, że sprężyna spustu napina się niezależnie od położenia bezpiecznika ;-)

 

Co do ładowania gazem już włożonego magazynka - też mam co do tego wątpliwości, dlatego chwilowo pełne magazynki trzymam obok repliki :wink:

 

Dzięki raz jeszcze wszystkim za uwagi i wskazówki.

Edited by yurand
Link to post
Share on other sites

Mam problem nieco innej natury, ale jak najbardziej z Lugerem zwiazany.

Kupiliśmy przed weekendem P08 WE wersję M jako prezent dla naszgo kolegi (dostał go m.in. z dedykacją na srebrnej blaszce, bo miała to być bardziej pamiątka niż broń użytkowa). "Niestety" postanowił go nosić i szuka kabury pasującej do epoki II W.Ś. (czarna, skórzana, możliwie zbliżona do oryginału).

Zadzwonił do mnie bo te które znalazł dotychczas odpowiadają wersji S (o dł. broni 21 cm) więc dłuższa wersja M (o dł. broni 26 cm) nie będzie pasowała.

Jako "pomysłodawca" tego prezentu czuję się teraz za problem odpowiedzialny. Dlatego proszę o radę lub chociaż o jakieś wskazówki.

Edited by MvB
Link to post
Share on other sites

Zadzwonił do mnie bo te które znalazł dotychczas odpowiadają wersji S (o dł. broni 21 cm) więc dłuższa wersja M (o dł. broni 26 cm) nie będzie pasowała.

 

Wszystko się zgadza, to są dwa różne pistolety. Ten "M" to wersja dla Kriegsmarine, więc przy szukaniu kabury sugeruję posiłkować się słowem kluczowym "navy" albo właśnie "Kriegsmarine". Sprawdziłem przykładowe wyniki w google i na pytanie o "navy luger holster" wyszukiwarka reaguje prawidłowo ;-) Na przykład:

 

http://ioinc.us/mm5/merchant.mvc?Screen=PR...y_Code=Holsters

 

Na allegro i w polskich sklepach internetowych raczej rzadko spotyka się te kabury, z reguły pojawiają się te do modelu "S". Nie przypominam sobie, żebym taką u nas widział - może wypowie się jeszcze ktoś, kto poda Ci lepszy namiar. Na Twoim miejscu popytałbym w sklepach, czy istnieje możliwość sprowadzenia takiej kabury.

 

Życzę powodzenia! (niewykluczone, że się przyda)

 

Pozdrawiam

Edited by yurand
Link to post
Share on other sites

Co cóż, na pewno nie da się jednocześnie włożyć magazynka i zwolnić sprężyny.

U mnie funkcjonuje to następująco: zwalniam kolanko. Następnie na zabezpieczonym przeładowuję, kolanko nie pozostaje w tylnym położeniu a gun jest zabezpieczony. Wkładam magazynek. Gun jest przeładowany, zabezpieczony, magazynek z gazem.

 

Ale niestety są to repliki mocno spasowane, kolega, który rozbierał P08 całkowicie - stwierdził, że wszystko spasowane jest na włos, cały mechanizm tak funkcjonuje, że nawet drobne odgięcie jednej blaszki powoduje blokowanie albo np. wywalanie większej ilości gazu, a tym samym mniej strzałów na jednym ładowaniu. Po prostu świetnie zrobiona replika, tyle, że wrażliwa.

Link to post
Share on other sites

Zdarzyła się już komuś usterka polegająca na niezamierzonym strzelaniu seriami?

Moja replika to już trzecia, którą dopadła ta dolegliwość. Poprzednie dwie należą do kolegów.

Z problemem sobie poradziłem, jedna zapadka wymaga podszlifowania.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podzielę się informacją jak to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Zdarzyła się już komuś usterka polegająca na niezamierzonym strzelaniu seriami?

Moja replika to już trzecia, którą dopadła ta dolegliwość. Poprzednie dwie należą do kolegów.

Z problemem sobie poradziłem, jedna zapadka wymaga podszlifowania.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podzielę się informacją jak to naprawić.

 

Mnie się jeszcze nie zdarzyła usterka, ale zainteresowany jestem na przyszłość. Zamieść zdjęcia / opis zanim zapomnisz ;-) Z góry dzięki w imieniu moim i innych, którzy na usterkę narzekali w innych wątkach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pisałem o tej usterce już 22 lutego

Witam

Mam parbelkę od ponad roku i muszę Was zaniepokoić.

Otóż w moim padła sprężyna odpowiadająca za blokadę zamka

po wystrzeleniu pierwszej kulki.

Czyli reasumując luger wali seriami i to bez opamiętania(do końca maga).

Na całe szczęście pasuje sprężynka od zapalniczki icon_wink.gif

Lecz nikt nie brał tego serio :/

Link to post
Share on other sites

Z racji polityki firmy zamykania ust niewygodnym nie mogłem napisać,

że źle się wyraziłem i chodziło mi o sprężynkę zapadki o której pisał Borax na głównym.

Mnie to pomogło (wystarczy sprawdzić twardość sprężyn stokowych a tych od zapalniczek ;) ).

To tak ku pamięci i nie chcę za to nagrody nobla ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ja wymieniałem. Kolega dorobił mi okładziny drewniane (dzięki Czoper). Troszkę nie pasował mi kolor- papier ścierny, olej lniany i wyglądają naprawdę dobrze. Jak dorwę się do aparatu pstryknę parę fotek. Mam co do nich jeszcze jeden niecny plan ale muszę dokupić oleju i pojechać na jakieś dwa dni na działkę.

 

Pytanie z innej beczki. Dźwignia bezpiecznika w moim egzemplarzu lata jak k...e noga na mrozie. Po kilku strzałach bezpiecznik przestawia się na "Gesichert"

Da się z tym coś zrobić? Podgiąć jakąś blaszkę czy coś w tym stylu? Bo muszę powiedzieć że doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pewien problem - wszystkie nity w moim pistolecie latają jak głupie, same z siebie. Niemal wszystko pociągnąlem złaczem trudnorozłaczalnym... Ale, oczywiście, jeden się ostał i, jak można się domyśleć, obluzował. Dzięki temu gdzieś w lesie wypadła mi rolka. Mógłby ktoś podać mi wymiary tego zła wcielonego:

http://img686.imageshack.us/img686/9499/jar1.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Od kilku dni stałem się posiadaczem tejże repliki. Jest to moja pierwsza replika. Mam pewien problem (albo może i nie ), a mianowicie: strzelałem z tego pistoletu kilka godzin do celu, z większymi przerwami. Pod sam koniec strzelania gaz zaczął wylatywać z magazynku po raptem kilku strzałach. Teraz zazwyczaj po oddaniu 15 strzałów na pełnym gazu mag'u (cały magazynek), green gas'u nie starcza na to aby zamek pozostał w pozycji stojącej, a czasem nawet gaz się kończy przed tymi 15 kulkami. Przed chwilą gdy naładowałem green gaz i przystawiłem ucho do maga słyszałem takie jakby ciche pierdzenie (nie mogłem tego inaczej określić xD). Wiecie co może być nie tak?, bo mi się wydaje że to chyba nieszczelny magazynek.

A tak poza tym replika wywołała na mnie niesamowite wrażenie, jest naprawdę świetnie wykonana. Mam wersję najkrótszą.

 

PS: Tak w ogóle to jaką opinią może pochwalić się firma WE?

Link to post
Share on other sites

PS: Tak w ogóle to jaką opinią może pochwalić się firma WE?

W mojej opinii WE jest na poziomie chinoli, albo i niżej[da się?!]. Jakość wykonania może być ale materiały z których zrobione są części są po prostu tragiczne.

 

A co do twojego problemu - skąd ucieka gaz/syczy? Zaopatrz się w olej/smar silikonowy, w zależności od tego co Ci poszło może samo smarowanie wystarczy, może też uszczelnienie teflonem, powiedz więcej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...