Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oświadczenie GunFire.pl


Recommended Posts

Witam, przekazuję ważną informację z naszej strony głównej:

 

Z przykrością musimy poinformować, że natrafiliśmy na podrabiane opakowania kulek marki Gunfire. Podrobione etykiety znalazły się na woreczkach: 250 szt. kulek o wadze 0,25 grama oraz 400 szt. 0,20 grama. Sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że niedawno padliśmy, a co za tym idzie również nasi Klienci, ofiarą podrabianych akcesoriów. Nieautoryzowane opakowania, a w wyniku tego również same kulki, można dostać w ofercie jednego ze sprzedawców w portalu aukcyjnym allegro.pl.

Gunfire zapewnia swoich klientów, iż podjął odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz zapewnienia odpowiedniej jakości produktów, sygnowanych logo Gunfire. Do czasu wyjaśnienia sprawy nie jesteśmy w stanie zagwarantować oryginalności amunicji Gunfire, sprzedawanej poza oficjalną siecią dystrybucji.

 

 

Z poważaniem,

Paweł Zalewski

GunFire.pl

 

 

Mod: wydzielone z wątku o sklepie

Link to post
Share on other sites

Panie Pawle!

 

Bardzo proszę o więcej konkretów.

 

Jaki użytkownik/sklep/firma, jakie kulki. Czym różnią się od Państwa oryginalnych produktów i dlaczego sądzicie Państwo, że ktoś po prostu nie odsprzedaje kulek nabytych u Państwa?

 

Przydałyby się linki/zrzuty aukcji.

 

Jakie kroki Państwo podjęliście?

 

Bardzo proszę też nie wracać już do sprawy podrabianych części. To, czy padliście Państwo czyjąś ofiarą, czy też nie, jak i cała sprawa, nie zostało do końca wyjaśnione, raczej załatane przez sklep GF.

 

Więc proszę o nie lansowanie swojej wersji, bowiem siłą rzeczy należałoby wtedy odpowiedzieć na pytania związane z tym jak to w ogóle było możliwe.

Link to post
Share on other sites

Jaki użytkownik/sklep/firma, jakie kulki. Czym różnią się od Państwa oryginalnych produktów i dlaczego sądzicie Państwo, że ktoś po prostu nie odsprzedaje kulek nabytych u Państwa?

 

Moment moment - w ośwadczeniu jest napisane, że ktos podrabia etykietki a nie kulki.

Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda, ale jest też, że GF nie gwarantuje jakości swoich kulek. Czy tez jak należy rozumieć w/w stwierdzenie? Czy mam zatem rozumieć, że chodzi o jakość etykietek?

 

Czy też po prostu jest to element marketingu forumowego ze strony sklepu? Bo żadnych konkretów, a więcej miejsca jest w oświadczeniu poświęcone temu jak to GF dba o porządek.

 

Przypomina to dyskusję w telewizji:

- panie pośle, co pan sądzi o reformie służby zdrowia?

- pani redaktor, nasz partia jest najlepsza, a opozycja to świnie.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co najlepsze jest to że to znowu biedny GF jest tym pokrzywdzonym, oststnio to byli dostawcy jeszcze kiedy indziej to byli hurtownicy a teraz nawet allegro sie ich czepiło. No ja nie wiem to musi być jakoś totalna teoria spisku po to żeby GF zdyskredytować.

 

Jestem co najmniej oburzony tym faktem że ktoś chciał podrabiać kulki GF. Skandal na miarę afery paliwowej.

Link to post
Share on other sites

To te kulki da się podrobić? żart

 

Sądziłem zawsze że lepsze hajsy zarobiono by w wyniku podrobienia jakiejś poważnej marki, której GF na razie nie stanowi. A tu aż ciśnie się na usta "podróba podróby":neutral: :neutral:. Strzelałem z nich i muszę przyznać że tak złej powtarzalności nie miałem na żadnych kulkach.

 

Będzie to nauczką dla kupujących, jak i dla sklepu.

 

Pozdrawiam.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
Guest Gunfire-rzecznik prasowy

Panie Pawle!

 

Bardzo proszę o więcej konkretów.

 

Jaki użytkownik/sklep/firma, jakie kulki. Czym różnią się od Państwa oryginalnych produktów i dlaczego sądzicie Państwo, że ktoś po prostu nie odsprzedaje kulek nabytych u Państwa?

 

Przydałyby się linki/zrzuty aukcji.

 

Jakie kroki Państwo podjęliście?

...

 

Użytkownika nie podaliśmy, bowiem, jak napisane było w oświadczeniu, podjęliśmy się wyjaśnienia sytuacji. Nie zamierzamy rozpętywać burzy przed sprawdzeniem wszystkich faktów.

Różnica jest podstawowa - ilość sztuk. Nie posiadaliśmy nigdy opakowań 250 i 400 sztuk, a z naszej wiedzy również wynika, że nie ma takowych w ofercie żadnej innej firmy.

Kroki, jakie podjęliśmy, są podane w oświadczeniu. Obecnie jesteśmy w trakcie wyjaśniania sytuacji i taką też informację podaliśmy

 

Tak, to prawda, ale jest też, że GF nie gwarantuje jakości swoich kulek. Czy tez jak należy rozumieć w/w stwierdzenie? Czy mam zatem rozumieć, że chodzi o jakość etykietek?

 

Jak możemy gwarantować jakość kulek skoro opakowania nie są oryginalne? Nie mamy wiedzy na temat faktu, co działo się z kulkami nim trafiły do wspomnianych opakowań. Dlatego nie możemy gwarantować, że są to kulki sygnowane logo Gunfire.

 

Czy też po prostu jest to element marketingu forumowego ze strony sklepu? Bo żadnych konkretów, a więcej miejsca jest w oświadczeniu poświęcone temu jak to GF dba o porządek.

 

Nie jest to w żadnym wypadku akcja marketingowa. Takowych akcji nie zamierzamy przeprowadzać ani teraz ani w przyszłości.

Wydawało nam się oczywistym poinformowanie Klientów, że nie gwarantujemy towaru i dlaczego.

Edited by Gunfire-rzecznik prasowy
Link to post
Share on other sites
Guest Gunfire-rzecznik prasowy

http://gunfire.pl/product-yid-1152191359-P...stowy-TEST.html

 

Slicznie ich instruuja co do opisywania produktow ;-)...

 

test1al1.th.jpg

 

Unifikujemy wygląd strony i informacji na niej zawartych, ażeby była wygodniejsza i bardziej przejrzysta. Jak sama nazwa mówi, to nic innego jak test. Sensacji...nie dostrzegam.

Edited by Gunfire-rzecznik prasowy
Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłem do tej firmy, która sprzedaje opakowania w podanych rozmiarach i pani mnie poinformowała, że to oryginały GF. Natomiast etykietki faktycznie się różnią.

 

Dalej w to łap nie pcham, bo to nie moja sprawa. Natomiast czułbym się niezręcznie, gdyby forum, na którym spędzam czas ze znajomymi dla przyjemności, stało się areną jakichś przepychanek biznesowych.

 

Co do zacięcia PR.

Pozostałe nasze sklepy wykazują powściągliwość i co najwyżej w wydzielonym sobie wątku odpowiadają na konretne posty.

 

Moim (prywatnym) zdaniem obecność sklepu na forum społeczności i w portalu hobbystycznym powinna ograniczyć się do modułu reklamowego.

 

Marzan, Capri, Spece, czy Krakman po rozkręceniu biznesu wycofali się z życia forumowego.

 

Spece nawet nie należą do żadnej ekipy w WLKP, żeby ich się ktoś nie doczepił, choć jak widac na przykładzie ValiantCorps i ASGShopu niczemu to nie przeszkadza.

 

Jeszcze jedną rzecz dodam, od siebie. Z tego co ja wiem o narodzie internetowym, to mało kto zwróci uwagę na te opakowania 200 i 400, a to co ludzie zapamiętają to "sklep Gunfire nie gwarantuje swoich kulek". Co może odbic się na wszystkich sklepach sprzedających te markę. Stąd moja uwaga dotycząca konkretu.

Link to post
Share on other sites
Guest Gunfire-rzecznik prasowy

Zadzwoniłem do tej firmy, która sprzedaje opakowania w podanych rozmiarach i pani mnie poinformowała, że to oryginały GF. Natomiast etykietki faktycznie się różnią.

 

Jak mam to rozumieć? Skoro Gunfire twierdzi, że takowych opakowań swoich kulek nie posiada, a co za tym idzie nie mógł ich nikomu sprzedać, to bardziej wiarygodna jest Pani z Allegro? Bo taki jest wydźwięk powyższego fragmentu.

 

Dalej w to łap nie pcham, bo to nie moja sprawa. Natomiast czułbym się niezręcznie, gdyby forum, na którym spędzam czas ze znajomymi dla przyjemności, stało się areną jakichś przepychanek biznesowych.

 

Również czułbym się niezręcznie, widząc takowe przepychanki. Nie wspomnę już o uczestniczeniu w tychże.

 

Co do zacięcia PR.

Pozostałe nasze sklepy wykazują powściągliwość i co najwyżej w wydzielonym sobie wątku odpowiadają na konretne posty.

 

Mam nadzieję, że nie tylko na moim ekranie wyświetla się informacja, podpisana przez jednego z moderatorów, ładnie wyróżniona czerwonym kolorem, że temat ten został wydzielony z wątku poświęconego sklepowi.

 

Moim (prywatnym) zdaniem obecność sklepu na forum społeczności i w portalu hobbystycznym powinna ograniczyć się do modułu reklamowego.

 

Marzan, Capri, Spece, czy Krakman po rozkręceniu biznesu wycofali się z życia forumowego.

 

Spece nawet nie należą do żadnej ekipy w WLKP, żeby ich się ktoś nie doczepił, choć jak widac na przykładzie ValiantCorps i ASGShopu niczemu to nie przeszkadza.

 

Przyznam, że nie rozumiem intencji.

 

Jeszcze jedną rzecz dodam, od siebie. Z tego co ja wiem o narodzie internetowym, to mało kto zwróci uwagę na te opakowania 200 i 400, a to co ludzie zapamiętają to "sklep Gunfire nie gwarantuje swoich kulek". Co może odbic się na wszystkich sklepach sprzedających te markę. Stąd moja uwaga dotycząca konkretu.

 

Natomiast z moich wynika, że CSR ma jednak znaczenie. A my nie zamierzamy równać w dół - bez względu na wszystko.

Edited by Gunfire-rzecznik prasowy
Link to post
Share on other sites

Nie cisną się na forum bo nikt się nie ich tak nie czepia. Taka jest prawda.

Co do zarabiania to moim zdaniem opłaca się bo kulko GF są stosunkowo tanie (podobnie jak Pestki czy PJ) żółtodzioby właśnie z takich kulek strzelają.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moim (prywatnym) zdaniem obecność sklepu na forum społeczności i w portalu hobbystycznym powinna ograniczyć się do modułu reklamowego.

 

Marzan, Capri, Spece, czy Krakman po rozkręceniu biznesu wycofali się z życia forumowego.

 

Sugerujesz, ze 0l0 nie jest profesjonalista z racji brania czynnego udzialu w zyciu forumowym?

Link to post
Share on other sites

Olo jest konkretnym graczem i występuje w jako Olo, nie jako rzecznik. Podobnie jak czasem Marzan, który kiedyś jeszcze zabierał głos na forum w kwestiach technicznych.

 

@Rzecznik. Co do "pani powiedziała". Można kupić kulki GF, od GF w np. promocji, a potem rozsypać je do mniejszych opakowań i sprzedawać. Nie wiem, czy to nielegalne i nie mam ochoty sprawdzać tego w przepisach.

 

Można, ale można tez podrobić (obojętnie jak to wg mnie jest mało sensowne, bo dużo bezpieczniej byłoby sprzedawać podóbki jakiejś marki produkowanej na Tajwanie).

 

Obojętnie jaka jest prawda, nie ma to nic wspólnego z podrabianymi częściami. Rozumiem, że dbacie o PR i nie mam do biznesu o to pretensji. Obojętnie co o tym sądzę. Tak samo jak o CSR. I może nawet ktoś u Was w dziale w to wierzy. Nie w to, ze to działa, ale w to, że komuś zależy na jakieś społecznej odpowiedzialności. Tak na marginesie: handlując produktami pirackimi? Może jestem cyniczny, ale nie wierzę w dobrą wolę tam, gdzie są pieniądze. Ale i nie wymagam jej od biznesu.

 

Kończąc tę mętną dyskusję - cieszę się, że podnosicie jakość usług. Działaność pana Pawła, pod różnymi szyldami, przeszła długą drogę przez ostatnich kilka lat i życzę dalszych sukcesów. Wiele sklepów (Machinegun, Camo) nie przetrwało kryzysów, wiele nie wytrwało z innych powodów (Firearms, Tajgun, Military.pl).

 

Tak GF jak i Taiwangun należą się brawa za udostępnienie polskim maniakom taniego sprzętu i trwanie mimo wyjątkowo niełatwego produktu i mimo wszystko próby świadczenia usług gwarancyjnych i serwisowych na poziomie. Nigdy nie skrytykuje Was za opóźnianie w realizacji gwarancji, czy serwisu, bo moim zdaniem i tak dokonujecie cudów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...