Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo nie chciałem mieszać w innych (ew moderatora prosiłbym o przeniesienie :) )

Sprawa jest taka: kupiłem spodenki,nówki sztuki i jest coś,co mnie zdziwiło-na metce jest owszem,nr kontraktowy,ale....nie ma nazwy producenta :strach:

I sam już nie wiem,czy w moje łapska wpadła podróba,czy też nie....Czy moglibyście rozwiać me wątpliwości? Z góry wielkie dzięki :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aż spojżę na metke. :P

 

Moja wygląda tak:

"GE"

WAHLER

Q/B21B/QA152/OB547

2001

7580/7580 (GrNr 6)

8415-12-322-4199

"80%Baumwolle/20%Polyester"

oznaczenia dot. prania

 

"Hinweis:

Alkalifeie Feinwashmittel

(aufhrllerfrei) verwenden,

intensiv spulen"

"schadstoffgepruft"

Edited by ocet
Link to post
Share on other sites

I jesteś pewien, że mówili tam o WSZYSTKICH sortach?

 

Ronin

 

 

Tego nie mogę być pewny... Nie zdziwiłbym sie gdyby już przenieśli szycie nawet na Ukrainę lub do Rumunii...

 

Z pewnością ubrania specjalistyczne i dla oddziałów specjalnych mogą być szyte gdzie indziej... i z pewnością są.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jaki powinien być "skład" oryginalnych spodni?

Z roku 2002 firmy (chyba to nazwa firmy:)?) Gebr. Rensing to 80% do 20%

Z roku 2005 firmy Scharrer UGB to 65% do 35%

Czy któreś z nich są "podróbkami", czy też zmieniało się to w poszczególnych latach u poszczególnych producentów?

Link to post
Share on other sites

Czy któreś z nich są "podróbkami", czy też zmieniało się to w poszczególnych latach u poszczególnych producentów?

Dokładnie tak jak mówisz. Jest kilku producentów kontraktowych i matariały też nieznacznie mogą się różnić. Jakość wykonania, materiał, kształt itp określają wewnętrzne normy wojskowe zwane powszechnie TL-kami (niemiecki skrót od technicznych norm produkcyjno - zapatrzeniowych).

Jeśli spodnie posiadają Versorgungsnummer ( kontrakt ), to możesz się różnicami w składzie materiału nie przejmować, bo widocznie są one dopuszczalne wg norm, lub z biegiem czasu i potrzeb te w/w TL-ki się zmieniły.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Spodnie kontraktowe prawie zawsze wystepują w rozmiarach BW. Tabelę rozmiarów znajdziesz w moim atrykule o ubraniu BW. Najnowsze modele kurtek i spodni dla jednostek specjalnych rzeczywiście występują już w bardziej uniwersalnej rozmiarówce, zbliżonej do cywilnej. Przykładowo moje spodnie, ten sam model o którym mowa, kupiłem w rozmiarówce BW. To zależy od producenta.

Tabela rozmiarów BW i cywilnych znajdują się na stronie Ranger-shopu.

http://rangershop.pl/help.php?page=16

Link to post
Share on other sites

Te spodnie są szyte wg rozmiarów BW, tyle, że nie w pełnej rozmiarówce a w skokach odpowiadających rozmiarom S, M, L itd. (jest tak ze wszystkimi ubraniami dla jednostek specjalnych - dla małych kompanii nikt nie szyje sterty różnych rozmiarów bo nie ma potrzeby ;)). Oba rozmiary (i rozmiarówka BW i jej uniwersalny odpowiednik typu XL) podane są na metce a tabelę rozmiarów (co jakiemu odpowiada) masz na stronie sklepu.

 

Jak będę miał chwilę to zrobię kilka fotek metek ciuchów dla jednostek specjalnych i pokaże jak to wygląda w praktyce.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...