Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox PRO-WIN - niekompatybilność podzespołów


Recommended Posts

Od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem gearboxa pro-win w wersji malowanej na grafitowo (8mm) .

W tym temacie chciałbym prosić ludzi którzy mieli do czynienia z owymi gearboxami o porady dotyczące kompatybilności standardowych aegowych podzespołów, bo nie zawsze standardowej wielkości podzespół gb mieści się w standardowej wielkości miejscu na niego przewidzianym :wink:

 

Przeglądając różne wypowiedzi na temat Prowin'ów dowiedziałem się, że nie da się w nich zmieścić zębatek większych niż standard torque. O dziwo, u mnie Classicowe Super Torque Up weszły bez najmniejszych problemów.

 

Jednak napotkałem u siebie inny problem - do gearboxa dołączony jest cylinder. Jest to standardowy mosiężny cylinder, chciałem włożyć coś lepszego ale niestety ani systema ani hurricane nie pasują.

Może i te inne cylindry dają się z trudem wcisnąć na swoje miejsce, lecz po skręceniu całości karabin podaje co dziesiątą kulkę. Sprawdzałem to kilka razy więc o pomyłce nie ma mowy :poddanie:

stąd też pytanie, czy posiadacze grafitowych pro-win są skazani na używanie stockowego cylindra dołączonego do zestawu (którego tył nawiasem mówiąc daje się poruszać +/-1mm już po skręceniu broni) więc jest wyraźnie mniejszy od standardu, czy może jest na rynku jakiś zestaw boreup w mniejszym rozmiarze? :)

 

Na koniec dodam jeszcze, że w instrukcji obsługi producent zaznacza że cylinder to standardowy aegowy cylinder...

Link to post
Share on other sites
nie da się w nich zmieścić zębatek większych niż standard torque

Bzdura. Wejdą każde zębatki, które współpracują z tłokiem o normalnej (pełnej) szerokości zębów.

ani systema ani hurricane nie pasują.

Ja mam Borka Systemy u siebie, Gustavowi też taki zestaw montowałem i nie było absolutnie żadnych problemów.

 

PS. Najlepsza gumka do tego gearboxa to G&P (daje najwięcej FPS).

Link to post
Share on other sites

Ale montowaliście dokładnie w wersji 8mm czy w bardziej popularnej niebieskiej 7mm?

Zauważyłem, że wersja niebieska 7mm nie ma dołączanego do zestawu z GB cylindra, a wersja 8mm ma cylinder.

Reszta dodatków jest taka sama.

 

Po zmierzeniu okazuje się, że ten cylinder jest o 0,5mm krótszy od systemy.

Niby niewiele, ale jednak. W weekend jeszcze powalczę, pewnie jak zwykle okaże się, że aby dobrze działało wystarczy zdrapać o grubość lakieru :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...