Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na rynku jest kilku producentów , których buty nadają się do rekonstrukcji Bundeswery.

Na jaki model się zdecydujemy zależy wyłącznie od nas samych.

Niektórzy faworyzują but Haixa inni Lowy a jeszcze inni są przekonani, że model Bw 2000 jest najlepszym butem świata.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem w ręku wszystkie modele o których tutaj mowa, bo ostatnio szukałem pasującego modelu dla siebie. Wszystkie są bardzo podobne. Różnią się nieznacznie jakością wykonania oraz niektórymi detalami takimi jak wyprofilowanie podeszwy, prowadzenie sznurowadeł, język skórzany lub z materiału, wykończenie wnętrza buta, oraz cena. W zależności od producenta występują duże rozbieżności w rozmiarach, nie wszystkie buty są też dostępne w rozmiarówce BW. Osobiście wybrałem buty górskie BW firmy Meindl i po kilku tygodniach nie żałuje swojej decyzji.

meindleam1.th.jpg

Należy pamiętać o obowiązującej w Bundeswehrze zasadzie używania sprzetu zakupionego prywatnie, która mówi: kolor i kształt ma być zbliżony do kontraktu.

Link to post
Share on other sites

Czy buty gorskie na kontrakcie szyla takze firma Thinsulate czy jest to podroba czy moze tzw "polkontrakt"?

 

Co prawda musze sie przyznac, ze posiadam wersje by Mil-Tec, ale mam juz pare od 2 lat i rzeczywiscie po gorach spisuja sie znakomicie, a wygladaja nadal jak nowe.

 

Zastanawiam sie nad przerzuceniem sie na ksk3000 by Haix.

Link to post
Share on other sites

Thinsulate to nazwa materiału a nie producenta ;-)

Model KSK 3000 firmy Haix miałem w ręku i jak już pisałem, posiada wg mnie dwie poważne wady. Podeszwa w okolicy pięty uformowana jest "trapezowo", oraz język jest z materiału. Jakość wykonania, szwy itp. oczywiście na najwyższym poziomie, ale każdy musi mieć własne zdanie i będzie "nosił" skutki swoich decyzji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jest to lekko inna, ulepszona konstrukcja buta oraz inny producent.

Nawet w modelu 2000 był to raczej zwyczaj, niż zasada( krótsze końcówki są praktyczniejsze i się nie zaczepiają np. o gałęzie w lesie).

Długość sznurowadeł zależy od producenta i nie widzę problemów, by w zależności od potrzeb i chęci je wymienić.

Link to post
Share on other sites

Nie regulamin tylko TL-kę (techniczną normę, która charakteryzuje te buty). Wg TL-ki sznurowadła modelu 2005 powinny mieć:

 

rozmiary 240 - 275 - 180 cm

rozmiary 280 - 320 - 200 cm

 

Więc prawdopodobnie masz za krótkie sznurowadła (może ktoś je dociął samodzielnie?).

 

Regulamin mundurowy nie określa co robić ze sznurowadłami - przynajmniej ja w nim niczego takiego nie znalazłem.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę abyś je rozchodził, ponieważ te buty już swoje dostały i ile się miały rozchodzić to się rozeszły.

Proponuję zmienić na inny rozmiar. Ja też miałem, niby buty dobre, rozmiar 290, pół roku używałem i nic. Dopiero w lecie, wyjście na 10 km pokazało, że trą niemiłosiernie.

Po wielu kombinacjach obecnie mam buty rozmiar 280 i są o niebo lepsze.

Może u Ciebie jest ten sam problem?

Link to post
Share on other sites

Prawidłowe dobranie rozmiaru buta to nie lada sztuka, istnieje wiele szkół i teorii na ten temat. Jeśli chodzi o buty o które pytasz, to możesz jedynie pobawić się innymi wkładkami. Są to buty używane, które już się prawdopodobnie ułożyły do stopy poprzedniego właściciela. Myślę, że masz po prostu zły rozmiar i nie obejdzie się bez wymiany na inny. Stań obciążoną stopą na linijce i odczytaj dokładnie długość stopy, następnie to samo z jej szerokością, dodaj lekki zapas na skarpetę i spuchniętą stopę i masz właściwy rozmiar, bo rozmiar buta BW to nic innego jak wymiary stopy w milimetrach ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Czy któryś z szanownych użytkowników forum, mógł by mi opowiedzieć co nie co o butach Haix P6 ?

Przymierzam się do ich zakupu, gdyż jak wcześniej wyczytałem, firma Haix stanowi klasę samą w sobie, a wzmianka w jednej aukcji na allegro "profesjonalne buty taktyczne" bardzo przykuła moją uwagę.

 

Buty będę używać codziennie na lotnisku, zatem kontakt z betonem i asfaltem jest nieunikniony, będą poddawane działaniom najróżniejszych warunków atmosferycznych , czy to palące słońce, czy ulewa, a w weakendy strzelanki. Od czasu do czasu dłuższy wypad za miasto (góry).

 

Pozdrawiam.

 

PS.

 

Czy jest duża różnica miedzy Haixami (taktycznymi), a Magnumami także taktycznymi ?

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę :)

To jak porównanie firmy Mercedes do np. Opla.

Wysoka cena HAIXów nie bierze się z kosmosu.

Za jakość trzeba odpowiednio zapłacić.

 

Co do samych butów HAIX P6 to nie mogę Ci o nich nic powiedzieć, gdyż używam innego modelu butów tej firmy. Ale jeśli szukałbym taktycznych butów to niewątpliwie skusiłbym się na HAIXy :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję P3 (baaardzo podobna, najwięcej materiału ze wszystkich typów z tej serii) w kolorach pustynnych i:

 

- wykonanie (szwy, spasowanie elementów itd.) rewelacyjne, wręcz idealne;

- materiały świetnej jakości - grube i masywne, poza tym Haix ma jedne z lepiej zrobionych haczyków do sznurowania;

- mimo masywności stosunkowo lekki but;

- porównanie z Magnumami (które też kiedyś miałem) to faktycznie jak porównanie Mercedesa do Opla;

 

minusy:

 

- wkurza fakt, że Haix wszędzie daje gore-tex. Wg. mnie gore w butach pustynnych to jakaś pomyłka i zdecydowanie lepsza byłaby wyściółka skórzana. A tak przy wysokich temperaturach stopa poci się niemiłosiernie i kiedy tylko się da noszę je rozsznurowane;

- czy do czarnej będą dobre? Moim zdaniem podeszwa jest za twarda i "głośna" a o ile mi wiadomo (w porównaniu z Adidasami GSG9) powinna być miękka i "gąbczasta". Plusem będzie wolniejsze zużycie na betonie i asfalcie ale efektu kota raczej nie uzyskasz ;).

 

Tak, że jako but służbowy dla ochroniarza na lotnisku jak najbardziej OK, ale do typowej "antyterrorki" wybrałbym coś z wyciszoną podeszwą.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...