Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nieśmiertelnik


Recommended Posts

Wiem że było już o nieśmiertelniku w starym temacie ogólnym ale moja ciekawość jest niezaspokojona ;-)

 

1. http://www.rangershop.pl/product-pol-4704-...z-wybiciem.html

To jedyny nieśmiertelnik jaki znalazłem w internecie, wszędzie mają tylko amerykańskie. I tu pytania, czy ktoś ma, używa, jak z trwałością i tak dalej...

 

2. Na polu 3 pisze się wyznanie: E- Ewangelicka, K- Katolicka, O- Prawosławie, ISL- Islam, JD-Judaizm.

Ciekawi mnie co, jeśli żołnierz jest np. agnostykiem albo ateistą?

 

3. Co wybija się na polach 1, 8, 10. Dingo napisał tylko że "wybijane na rozkaz ministra obrony narodowej", ale nie wspomniał co.

 

4. Wszędzie są zdjęcia jednej strony nieśmiertelnika (pola 1-4), jak wygląda ta druga strona?

Można prosić o zdjęcia? ;-)

Link to post
Share on other sites

Odpowiadam:

ad.1

Trwały i dobra jakość wykonania orginału. Tutaj zakładam sie że sprzedają wersje MILTECA , ale za to duży i niewygodny w noszeniu.

ad.2

Wtedy to pole zostaje puste.

ad.3

Dingo dobrze napisał, ale nie wiemy co uzna za stosowne minister, by tam zamieścić.

Mogą to być dane dotyczące przynależności do jednostki lub kontyngentu itp.

ad.4

Druga strona wygląda analogicznie, i też jest wybijana. Znajdują się na niej pola 5-10.

Link to post
Share on other sites

OK, bardzo dziękuje za odpowiedzi. Choć przyznam się, że myślałem że Niemcy na wszystko znajdą jakąś tabelkę, a tutaj zaskoczenie. ;-)

A jeśli chodzi o drugą stronę nieśmiertelnika - chodziło mi o wielkość poszczególnych pól. Na rengershopie można sobie zażyczyć dowolny tekst, więc zastanawiam się czy wybić sobie jakieś motto, cytat czy coś w tym stylu. Wiem że to właściwie nie przepisowe, ale nie biorę tego wszystkiego aż tak poważnie.

Link to post
Share on other sites

OK, bardzo dziękuje za odpowiedzi. Choć przyznam się, że myślałem że Niemcy na wszystko znajdą jakąś tabelkę, a tutaj zaskoczenie. ;-)

 

Bo znajdą ;). TLkę do nieśmiertelnika mam na drugim compie, do którego dostęp będę miał pod koniec tygodnia - wtedy napiszę co tam mądrego jest ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

I czy może ktoś mi powie, gdzie, oprócz Rangershopa można sobie wybić taki nieśmiertelnik? Bo blachę czystą mam...

Na Zlocie Pojazdów Militarnych w Bornym Sulinowie przez ostatnie 2 lata przyjeżdżał facet co miał maszynę do wybijania niemieckich nieśmiertelników.

Może i w tym roku się pojawi... ;-)

Edited by Jurgen
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

...jeżeli ktoś jest zainteresowany, na Ebayu można nabyć zestaw do wybijania nieśmiertelników Bw.

 

bljgfscgkkgrhquhd0esyhg.th.jpg

 

Cena około 50 Euro.

Opłaca się dopiero jeżeli zrzuca się cały Team lub Formacja ;-)

Edited by Dingo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...