Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To jest bezpośrednia zrzynka z Tanaki, nawet ma PCSa. Niestety jak ten PCS działa, jeszcze nie sprawdzono. ;)

Przypomnij ktoś, jakie repliki Tanaki wykorzystują PCS? Bo mam takie wrażenie, że może się objawić drugi Mauser albo jakieś M40'tki i inne takie cudawianki.

Link to post
Share on other sites

Ale patrzcie też na to, że skoro jest to wierna zrzynka z tanaki to będzie można zamocować power packi/uszczelki/komory i gumki hu.

 

Wtedy może te osiągi nie będą wcale takie złe.

 

Zastanawiam się nad kupnem, tylko pytanie jak z kombatybilnością.

 

 

PS Czy w tanace przypadkiem za niezłą powtarzalnością nie stoi bdb wykonany magazynek ? Zawsze można by dokupić.

Link to post
Share on other sites

Na taiwangunie pojawił się pełny opis:

 

Replika Model 700 jest bardzo dobrze wykonana, łoże jest wykonane z ciężkiego polimeru którego faktura jest porowata i matowa. Pozostałe części takie jak lufa, zamek i inne części mechanizmu oraz magazynek mieszczący 10 kulek są wykonane z metalu. Replika posiada regulację ilości podawanego przy wystrzale gazu co pozwala w pewnym stopniu kontrolować siłę wystrzału (przy całkowitym skręceniu regulacji 450 fps, przy odkręconej regulacji 530 fps). W karabinie fabrycznie zamontowano lufę wewnętrzna z mosiądzu o średnicy 6,03 mm dzięki temu pod czas strzelania otrzymaliśmy większą kontrolę lotu kulki.

Replika posiada szynę pozwalającą zamontować lunetę.

Karabinek objęty jest 6 miesięczną gwarancją.

 

Szczególnie sympatycznie brzmi ta lufa 6.03 - mimo wszystko lepsze to niż 6.12 w KJW :)

Bardzo ciekaw jestem, jak wypadną testy polowe. Szczególnie jak jest z ustawieniem hop-up'u tutaj, bo przy takiej mocy chyba to jest najistotniejsze.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Wymiana maili z krakmanem. Wyszło na to, że po "ich testach polowych" z 40 jak i z 50m można trafic w "rynnę" 10/10. Używali kulek 0.36g. Na większych dystansie nie mogli nic sprawdzić. Jeszcze nie sprawdzali jak z częściami od tanaki

 

Dopytuje się jeszcze jakiej wielkości ta rynna i co z tymi cześciami od tanaki.

 

W każdym razie zapowiada się "interesująco".

 

 

Jeśli będą pasowały części od tanaki to kupie tego bella + magazynek od tanaki + lepszą komorehu i gumkę hu. Taki zestawik może być całkiem nieżły nawet.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam pojęcia. Gadam z krakmanem mailami więc postaram się wybadać.

 

EDIT: Przyszedł mail. Nie będą mieli jak sprawdzić kombatybilności z tanaką.

 

Rynna, do której strzelali na tym 50m 10/10 miała 25cm szerokości, więc rozrzut taki maksymalnie. Myślę, że to dobry wynik.

Edited by Yautja
Link to post
Share on other sites

W sumie to bardzo wartościowe były by pomiary stabilności mocy na chrono :roll: O to się głównie rzecz rozbija. Bo jeżeli komorę można zapodać z Tanaki to ewentualne niedoskonałości Bella w tej kwestii by się wyeliminowało...

 

A to z tą rynną rzeczywiście ok, jak na cenę repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zakupiłem tą broń i mam spory problem bo dopiero co zacząłem z ASG. I nie mam jako takiego większego pojęcia na temat części itp. Z gury przepraszam ale może mi ktoś powiedzieć jak uszczelnić magazynek do Model 700 BELL bo mi gaz ulatuje??? I przy okazji co dokupić aby zwiększyć celność. Z góry dzięki. A tak po za tym to replika przyjemna oddaje realizm i wygląd nie najgorszy. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Co do części, to na pewno hopsiup jest 1:1 identyczny z Tanaką, bo ktoś rozebrał i obfotografował swój i ludzie twierdzą, że jest taki sam. Tylko uwaga, bo chińskie gumki są podłej jakości (przynajmniej wiadomo, skąd się ich tylu bierze ;)).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

broń po wstępnej kalibracji :

mówiąc krótko - kalibrowałem w pomieszczeniu, odległość do celu ok. 55 m

kulki czarne , do luf precyzyjnych 0,3 g, celem byla kartka A4, do broni zamontowałem lunetę Tasco 3-9x50E z podświetlaną siatką celowniczą i krzyżem,

po regulacji hop-upa'a i kalibracji lunety, lekko podkręcając gaz na ok 500 fps

strzela wyborowo

na 10 kulek w magazynku , 8 lądowało w A4, 2 ok. 2-3 cm obok celu

ze względu na ograniczoną długość pomieszczenia nie mogłem przetestewać na dłuższym dystansie, ale myślę , że niebawem przetestuje ją na 80 m

pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

co do przeładowywania, mam lekkie ale- zamek wychodzi za daleko , a co do testowania na 80 m, bede to robił dopiero w środe, wiec zaraz po tescie postaram sie cos opisac, mam nadzieje, ze test polowy bedzie zadowalajacy, nie licze na pełne skupienia w a4 ale mam taka nadzieje ze bedzie blisko,

Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=54316 - znajdziecie tam pomiary fps przeprowadzone na chrono w warunkach domowych po uprzednim uszczelnieniu repliki. Testy skupienia w polu mogą wyjść kiepsko ze względu na temperaturę dlatego ja jeszcze ich nie robiłem - czekam na lepsze warunki dla gazówki.

 

Co do zamka imho wysuwa się tyle co w oryginale. W replice jest o tyle dobrze, że ruch zamka można znacząco skrócić bo kulka jest krótsza od naboju.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...